škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sis arıza!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı inanomer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sisleri xenon taktım ama arıza yakıyor kodlama ile silebilir miyiz acaba??

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: inanomer;533962
Sisleri xenon taktım ama arıza yakıyor kodlama ile silebilir miyiz acaba??

Sislere xenon takmak akıllıca bir hareket değildir. Sislerin köşe dönüş özelliğini deaktif etmezseniz kısa zamanda ampül kesersiniz. Zaten yağmurlu ve sisli havalarda xenon farlarınız yolu göstermezken sarı sisleriniz yolu gösterecektir. İlla beyaz istiyorsanız beyaz halojen yada led ampül kullanabilirsiz ikisi de arıza lambası yakmaz

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şu sise xenon olayı türkiye dışında hiçbir ülkede yok. En azından benım ziyaret ettiklerimde. Yahu o far sağanak yağmur yada sisli havalarda açmak için var işe yaraması içinde stock hali ile kalmalı. Xenon takmak nasıl bir mantık ? Büyük ihtimalle gündüz gece sisler açık gezdiğiniz için takıyosunuzdur. O ayrı bi deli ediyo beni o konuya hiç girmiyorum. Yapmayın etmeyin.

Çevrimdışı inanomer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;533979
Sislere xenon takmak akıllıca bir hareket değildir. Sislerin köşe dönüş özelliğini deaktif etmezseniz kısa zamanda ampül kesersiniz. Zaten yağmurlu ve sisli havalarda xenon farlarınız yolu göstermezken sarı sisleriniz yolu gösterecektir. İlla beyaz istiyorsanız beyaz halojen yada led ampül kullanabilirsiz ikisi de arıza lambası yakmaz

Kodlama ile özellik iptal oluyor mu birde led mi daha fazla ısık eder halojen mi ??

Çevrimdışı inanomer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;533982
Şu sise xenon olayı türkiye dışında hiçbir ülkede yok. En azından benım ziyaret ettiklerimde. Yahu o far sağanak yağmur yada sisli havalarda açmak için var işe yaraması içinde stock hali ile kalmalı. Xenon takmak nasıl bir mantık ? Büyük ihtimalle gündüz gece sisler açık gezdiğiniz için takıyosunuzdur. O ayrı bi deli ediyo beni o konuya hiç girmiyorum. Yapmayın etmeyin.

Sis açıp gezmeyi bende sevmiyorum ama sarı ışıktan nefret ediyorum sellektör yapınca sislerde yandığı için beyaz olması gerekiyor.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yanılmıyorsam bir süre önce açtığınız farklı bir konuda sis farlarının sürekli yanmasını için fikir almak istemiştiniz. Hatta doğru olmadığını söylediğimiz için bize kızmıştınız.

Sanırım yapmışsınız , hayırlı olsun...

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: inanomer;534014
Sis açıp gezmeyi bende sevmiyorum ama sarı ışıktan nefret ediyorum sellektör yapınca sislerde yandığı için beyaz olması gerekiyor.
Bence siz gidip bi ara yetkili servisten sis farının araçlara ne için takıldıgı hakkında bilgi alın. Önce anahtar 0 konumundayken sislerin yanması için konu açmışsınız şimdi sellektör atarken kodlamayla sis yaktıgınızı söylüyosunuz. Tavsiyem sağlığınız için ampulün stock kalması yönünde. İyi günler.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: inanomer;534014

Hocam xenon ve halojen bi xenonun mercek hızına yetişemez led takmal en mantıklısı olur. Ledin tepki hızı bi xenondan daha hızlı olur. Xenon sellektörde ısınmaz gündüz sellektörlerde hoş olmaz. En fazla ışığı da ledde alırsınız

Çevrimdışı inanomer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;534020
Yanılmıyorsam bir süre önce açtığınız farklı bir konuda sis farlarının sürekli yanmasını için fikir almak istemiştiniz. Hatta doğru olmadığını söylediğimiz için bize kızmıştınız.

Sanırım yapmışsınız , hayırlı olsun...

Ahahahah hala yapmadım bu kadar tepki aldığıma göre yapmasam daha iyi

Çevrimdışı inanomer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;534024
Bence siz gidip bi ara yetkili servisten sis farının araçlara ne için takıldıgı hakkında bilgi alın. Önce anahtar 0 konumundayken sislerin yanması için konu açmışsınız şimdi sellektör atarken kodlamayla sis yaktıgınızı söylüyosunuz. Tavsiyem sağlığınız için ampulün stock kalması yönünde. İyi günler.

Sağlığımı bu kadar düşünmen ne güzel ama işine baksan daha iyi ;)

Çevrimdışı inanomer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;534025
Hocam xenon ve halojen bi xenonun mercek hızına yetişemez led takmal en mantıklısı olur. Ledin tepki hızı bi xenondan daha hızlı olur. Xenon sellektörde ısınmaz gündüz sellektörlerde hoş olmaz. En fazla ışığı da ledde alırsınız

Eyvallah sağol açıklaman için peki hangi ledi önerebilirsin :)

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: inanomer;534033
Sağlığımı bu kadar düşünmen ne güzel ama işine baksan daha iyi ;)
Her zaman kardeşim  ne demek. Sevgilerle :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir süre led kullandım sislerde; bir gece Bolu Dağı'nda hiçbir şekilde önümü göremeyince anladım durumun vahametini. Orijinal halojenlere döndüm. Tavsiyem orijinalle devam etmenizdir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı inanomer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;534036
Bir süre led kullandım sislerde; bir gece Bolu Dağı'nda hiçbir şekilde önümü göremeyince anladım durumun vahametini. Orijinal halojenlere döndüm. Tavsiyem orijinalle devam etmenizdir.

Tavsiyen için teşekkür ederim dikkate alacağım

ibrahim61

• Ziyaretçi
Bu adminler adam gibi konusuyoda digerleri niye mal mal konusuyo ? buraya soru sormak için bişeyler yazılmıs mal mal yorumlar yazılmak için değil hosuna gitmeyen yazmasın