škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motordan Gelen Garip Ses ?

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1.0 mpı motor aracımdan arabayı ilk çalıştırdığımda (kapalı otoparkta daha iyi duyuluyo) radyo falan kapalı tabi böyle bişey dönerken bişeye sürtüyomuş gibi vızzt vızzt  ses geliyor ilk başlarda fark etmedim ama sonradan sessiz ortamda baş başa kalıdığım zaman rahatsız etti sizce sebebi nedir

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
içerde çekirge varmış gibi bişey uğulduyor dediğiniz ses benim aracımda da var.benim aracımda 1.0 modeli bilenler varsa eğer bende merak ediyorum.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;534017
içerde çekirge varmış gibi bişey uğulduyor dediğiniz ses benim aracımda da var.benim aracımda 1.0 modeli bilenler varsa eğer bende merak ediyorum.

Aynen başta lastikten geliyor sandım ama bildiğin motordan geliyo bayada yüksek acaba sadece 1.0 damı oluyor

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servise sormak lazım.ciddi bir şey olduğunu düşünmüyorum ama bazen insanın kulağı takılıyor.arabanın motoru oldukça sessiz sadece o ses geliyor :)

Çevrimdışı Yasin3418

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Direksiyonu oldugunuz yerde sağ sola çevirin aynı ses mi geliyor

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yasin3418;534032
Direksiyonu oldugunuz yerde sağ sola çevirin aynı ses mi geliyor

ben denedim sağa sola çevirdim direksiyonu ama seste herhangi bir artma azalma olmadı.bu ses motor çalışınca sürekli geliyor ancak benim arabam 1095 km de şu an. ses biraz daha azdı bu sefer alışma ile ilgilidir belki de

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;534063
ben denedim sağa sola çevirdim direksiyonu ama seste herhangi bir artma azalma olmadı.bu ses motor çalışınca sürekli geliyor ancak benim arabam 1095 km de şu an. ses biraz daha azdı bu sefer alışma ile ilgilidir belki de

Benimki 1700 kmde öncede vardı hala var seste baya kulak tırmalayıcı

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;534073
Benimki 1700 kmde öncede vardı hala var seste baya kulak tırmalayıcı

Bana öyle gelmiş olabilir o zaman.haklısınız baya insanın aklını kurcalıyor böcek sesi gibi sanki.önemsiz bişeydir belki ama bi bilen ya da servise gösteren yoksa bayram dönüşü servise gitmeyi düşünüyorum

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;534078
Bana öyle gelmiş olabilir o zaman.haklısınız baya insanın aklını kurcalıyor böcek sesi gibi sanki.önemsiz bişeydir belki ama bi bilen ya da servise gösteren yoksa bayram dönüşü servise gitmeyi düşünüyorum

Hatta daha ilginç bişey söyleyeyim :) araba hareket ederkende o ses devam ediyor taa ki o sesi bastiran başka ses olmadıkça duydum. İnşAllah kötü bişey değildir. #esrarengizses        :D

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;534088
Hatta daha ilginç bişey söyleyeyim :) araba hareket ederkende o ses devam ediyor taa ki o sesi bastiran başka ses olmadıkça duydum. İnşAllah kötü bişey değildir. #esrarengizses        :D

Evet doğru söylüyorsunuz inşallah değildir :)

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de var arkadaşlar, daha önce açtığım bi başlık altında dile getirmiştim, 2 servise ayrı ayrı motoru gösterdim sese normal dediler ama tabi sessiz ortamda yavaş hızda giderken o birebir çekirge sesini dinletmek lazım dicem ama hepimizde olamsı bence arabanın yalıtımının az olmasından dolayı, demek ki normal .

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihan;534213
Aynı ses bende de var arkadaşlar, daha önce açtığım bi başlık altında dile getirmiştim, 2 servise ayrı ayrı motoru gösterdim sese normal dediler ama tabi sessiz ortamda yavaş hızda giderken o birebir çekirge sesini dinletmek lazım dicem ama hepimizde olamsı bence arabanın yalıtımının az olmasından dolayı, demek ki normal .

Teşekkürler cihan bey tsi motorlarda da aynı ses varsa demek ki bizim motordan kaynaklı bi ses değil.bu arada yeni nesil  motorlara yakıt tasarrufu ve hafiflik sağlanması açısından bazı parçaları yeniden tasarlamışlar.belki bundan kaynaklanan ses vardır.butun arabalarda olunca hata olması zor bi ihtimal.

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;534219
Teşekkürler cihan bey tsi motorlarda da aynı ses varsa demek ki bizim motordan kaynaklı bi ses değil.bu arada yeni nesil  motorlara yakıt tasarrufu ve hafiflik sağlanması açısından bazı parçaları yeniden tasarlamışlar.belki bundan kaynaklanan ses vardır.butun arabalarda olunca hata olması zor bi ihtimal.

Ben de arabayı aldıktan sonraki gün bu sesi fark ettim ve canım sıkılmıştı açıkçası sıkıntı var diye, hatta youtube da aratıp tuhaf ses diye videosunu çekip paylaşan bi adamın linkini bi başlık açık buraya yazdım ama diğer arkadaşlar böyle bi ses işitmediklerini söylediler. Sizin mesajınızı görene kadar hala kafamda dertti o ses :)  Servistede öyle dediler, o sıra görevli bi açıklama yaptı ama unuttum ben tabi, bu yeni nesil arabalarda bişey yerine başka bişey kullanılıyomuşta ondan dolayıymış ses diye. kaputu açtığınızda bi kayış var onun sesi olduğunu düşünüyorum. hatta youtube daki videoyuda koyayım, bu videoda ses biraz abartı çıkmış mikrofon tizi biraz fazla almış ama genel olarak kayışın sesi bu, düşük hızda cırcır böceği gibi oluyor, ama yüksek hızda duyulmuyor zaten .   https://www.youtube.com/watch?v=fSs0AD16n3g

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@cihan benzer bir ses bendede var malum motor aynı. Zırıltıya benzeyen gaz verincede ses bastırılana kadar devam eden ve kayışların bulunduğu kısmın kapalı olan bölgesinden gelen bir ses. Bu ses sanki herzaman olmuyor gibi ama. Start stop yüzünden de duymuyor olabilirim.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler arkadaşlar kaygılarımız gitti o kadarcık ses olsun bakalım :)