škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sarı renk far ampulu beyazla degistirme

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. 2015 spaceback 1.4 tdi dsg style paket kullanıcısıyım. Bana zamanında göstermedikleri için daha doğrusu katalog yeniydi. Aksesuarların fiyatları ve tam anlamıyla aksesuarlar ne var ne yok tam bilgim yoktu. Siparis verirken Xenon far aklima gelmemişti. Şimdi farlar sarı renk. Bende kısa farlar ve park ampulunu beyazla degistirdim sanayide. O an aklıma gelmedi sisleri ve plaka ışığınında sarı olunca şimdi hoş durması için beyaz ampulle değiştirmeyi düşünüyorum. Böyle bir işlem yapan var mı birde arıza ışığı yakar mı bilginiz var mı ? Şuan park ve kısalar beyaz ampul takılı ve arıza ışığı yanmıyor. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Özet: Sarı renk farları (kısa far, parklar, sis farı, plaka ışığı) beyaz ampulle degiştirme işlemi hakkında düşüncelerinizi bekliyorum.

Bu gece kısalar ve sisler açikken fakat sisler sarı net olmamış

Buda vag-com ile açılan bir kaç özellik sonrası leaving home özelliği(arabadan indikten sonra parkların ve sislerin yanması (sisler sarı,parklar beyaz)
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2015, 10:49:57 Gönderen: Mgenco »

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Acaba görünüm olarak nasıl duruyor fotoğraf atar misiniz , bende cok zenona yakın far istiyorum.

Taktığınız beyaz farın linki var mi ? Marka modeli.

Bende osrom unlimited takmıştım ama tabi beyaz değil. Öneriniz nedir acaba ?

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sanayide adam beyaz yapalım felan demişti zaten aklımdaydı. Bi an dedim okur getir ampulleri marka felan sormadım. Simdi kutusundan baktım.
Kısa far: Narva h7 4500k Xenon White (çifti 50tl gibi bir rakam)
Park:Knag BlueVision 4000k White (bu sanırım biraz dandik 20 tl idi 2 si toplam nettede pek bulamadım bu ampulleri ama gayet iş görüyo memnunum)
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2015, 11:22:16 Gönderen: Mgenco »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Mavi renkli boyalı ampul ise hiç bulaşmayın, aydınlatma gücü azalıyor o renkte, emniyetten ödün vermeyin.

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;534491
Mavi renkli boyalı ampul ise hiç bulaşmayın, aydınlatma gücü azalıyor o renkte, emniyetten ödün vermeyin.

Boyalı ampul degil gibi gözüküyor ama mavi renk dışı fakat beyaz ışık veriyor sadece mavi saydam bir renk var biraz o kadar. Oda mavi isik veren degil bir sorun olacagini sanmiyorum

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
çakma xenon kullanmayın, aydınlatma performansınızdan ödün vermeyin, önünüzden seyreden ve karşıdan gelen sürücülerin gözünü almayın.

biraz paraya kıyıp mercekli xenon uygulaması yaptırın farınıza. onun da tek dezavantajı muayene hususu.

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ümit Aziz;534616
Araçda auto far sistemi var mı ?

Malesef far sensörü yoktur. Kendim açıp kapıyorum. Ama yaptırabilirsemde yaptıracağım.

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;534619
çakma xenon kullanmayın, aydınlatma performansınızdan ödün vermeyin, önünüzden seyreden ve karşıdan gelen sürücülerin gözünü almayın.

biraz paraya kıyıp mercekli xenon uygulaması yaptırın farınıza. onun da tek dezavantajı muayene hususu.

Çakma Xenon değilde halojen far sarı olanda buda tek farkı biri beyaz biri sarı ve kimsenin gözünüde alcağını sanmıyorum. O kadar yoğun bir ışık vermiyor karşı tarafa.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Mgenco;534694
Çakma Xenon değilde halojen far sarı olanda buda tek farkı biri beyaz biri sarı ve kimsenin gözünüde alcağını sanmıyorum. O kadar yoğun bir ışık vermiyor karşı tarafa.

Zaten en çok yanıltan da 'yoğun bir ışık vermiyor' hissiyatı. İkinci bir araç bulabilirseniz onun direksiyonuna geçin, arkanızdan da sizin aracınızı sürsünler, farkı o zaman anlarsınız.

Ayrıca o halojen beyaz ışık veren ampullere de çakma xenon deniyor. Sonuçta xenon far özentisi

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;534703
Zaten en çok yanıltan da 'yoğun bir ışık vermiyor' hissiyatı. İkinci bir araç bulabilirseniz onun direksiyonuna geçin, arkanızdan da sizin aracınızı sürsünler, farkı o zaman anlarsınız.

Ayrıca o halojen beyaz ışık veren ampullere de çakma xenon deniyor. Sonuçta xenon far özentisi

Belkide öyledir ama gerçekten hoş durması kaliteli hissiyatı vermesi benim hoşuma gidiyor. Sarı far çok banel gelmeye başladı nedende. O yüzden beyaz yaptırdım. Eğer yaptırabilirsem yani arıza ışığı yakmayacak beyaz plaka ışığı ve beyaz sis farı onlarıda yaptırmayı düşünüyorum. İnşallah en yakın zamanda bulurum.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mgenco;534716
Belkide öyledir ama gerçekten hoş durması kaliteli hissiyatı vermesi benim hoşuma gidiyor. Sarı far çok banel gelmeye başladı nedende. O yüzden beyaz yaptırdım. Eğer yaptırabilirsem yani arıza ışığı yakmayacak beyaz plaka ışığı ve beyaz sis farı onlarıda yaptırmayı düşünüyorum. İnşallah en yakın zamanda bulurum.

Biraz kullan çıkarıp atarsın, bende 8 yıl önce fabia I vardı ona takmıştım yağmurda önümü göremediğim oldu, aydınlatma performansı çok kötüydü, belli bir zaman sonra gözüme çok çakma gelmeye başlayınca 6000k xenon ile değiştirdim, o bile yağmurlu havalarda halojen kadar iyi performans vermedi ama en azından önümü görebiliyordum, beyaz ışık her zaman çok kırılmaya uğrar bunu sakın unutma, şimdiki araçlarda mercekli xenonlar da bile genelde 4300k gün ışığı kullanırlar, beyazları sadece gündüz ledlerinde kullanıyorlar çünkü gündüz ledleri aydınlatma için değil fark edilme içindir.

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;534762
Biraz kullan çıkarıp atarsın, bende 8 yıl önce fabia I vardı ona takmıştım yağmurda önümü göremediğim oldu, aydınlatma performansı çok kötüydü, belli bir zaman sonra gözüme çok çakma gelmeye başlayınca 6000k xenon ile değiştirdim, o bile yağmurlu havalarda halojen kadar iyi performans vermedi ama en azından önümü görebiliyordum, beyaz ışık her zaman çok kırılmaya uğrar bunu sakın unutma, şimdiki araçlarda mercekli xenonlar da bile genelde 4300k gün ışığı kullanırlar, beyazları sadece gündüz ledlerinde kullanıyorlar çünkü gündüz ledleri aydınlatma için değil fark edilme içindir.

Burasının iklimi geregi pek kar olmaz ama yağmur olur ama çok aşırı karadeniz gibi felan değil birde ben akşamları çok fazla çıkmadığımdan sıkıntı olmuyor belkide henuz bende :) ama dediginiz gibi akşam uzun yol yapsam felan sıkıntı olabilir. Sorun çıkarana kadar devam diye düşünuyorum.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkcası sis farı için sarı fardan başkasını düşünmüyorum çünkü bulunduğum yerde sis çok ve ne olur ne olmaz.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;534817
Açıkcası sis farı için sarı fardan başkasını düşünmüyorum çünkü bulunduğum yerde sis çok ve ne olur ne olmaz.

Hella nın ürettiği sisleri hatırlarmısınız sapsarıdır, çünkü sis farı siste önümüzü görmeye değil, karşıdan gelen ve önümüzdekinin bizi fark etmesi içindir.