škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

roomster direksiyon yağ kapağı

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erhan.2007

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Roomsterlerde servo direksiyon kutusu yağ ekleme kapağı nerededir nasıl ulaşabilirim?Akünün altında olduğu söyleniyor doğrumudur?Yağ seviyesi görülebilirmi? Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Akünün altında, kapağı görünüyor ama akü sökmeden erişilmeyebilir, bir ara ben de deneyecektim olmadı.

Sorun var mı direksiyonda? Zira yağ kaçırdığını duymadım.

Çevrimdışı erhan.2007

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arabayı alalı bir ay filan oldu gayet memnunum herhangi bir önemli sorun yaşamıyorum,ancak sarı direksiyon ışığı bazen yanıyor bazen sönüyor birkaç gün hiç yanmıyor sonra birgün tekrar yanmaya başlıyor,direksiyonda ağırlaşma filan hiç olmadı,yani yansada sönsede kullanım açısından bir fark görmüyorum bende yağını bir kontrol edeyim diye düşündüm.Servis pompa veya açı sensöründen olduğunu söylüyor ama arasıra hiç yanmaması beni yağ veya sensörden gelen soket bağlantısındaki oksitlenmeden olabileceği düşüncesini uyandırdı.Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2015, 12:23:05 Gönderen: erhan.2007 »

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam direksiyon sertleşmesi olmuyorsa açı sensörü olabilir. Vas veya vag ile bakılmalı ışık yanınca
Bu grupta şöyle bir durumda akü ilk basmada eksik voltaj olursa ışık yanıyor. Akünüze baktırın derim ilk önce