škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Margarinin Faydaları

Lilan · 23 · 5328

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Bayramda sağolsun belediyemiz yollara yeni asfalt dökmüş. Üstelik tuzak kurar gibi viraj çıkışına kurtulma şansınız yok yani. Aracın sol kapısı bagaj tarafı kople asfalt oldu.

Mutlaka duymuşsunuzdur ama ben deneyimlerini anlatmak isterim.
Önce aracı temiz bir şekilde yıkıyorsunuz ve kurutuyorsunuz. Bim marketten aldığınız 0,95-TL margarini arabanın asfalt bulaşmış yerlerine sürüyorsunuz. Tercihen eldiven kullanmanızı tavsiye ederim. Yarım saat bekleniyorsunuz ve temiz yumsak bir bezle siliyorsunuz. Sonuç muhteşem asfalttan eser kalmıyor. Asfalt lekesi fazlaysa bir rulo tuvalet kağıdı veya havlu kağıt tercih edilebilir. (Marka selpak olsun)
İşiniz bittikten sonra arabayı yıkamayı unutmayın yoksa ev ahalisinden bir ton laf yersiniz.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha önce kullandığım bir yöntem, geçmiş olsun

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk defa duyuyorum aklımda olsun.

WD-40 da deneyebilirsiniz. Aynı şekilde tatile giderken eriyen asfalt aracıma yapışmıştı. Gittiğim yerde de üşengeçlikten yıkatamadım bir türlü. Yaklaşık 1 hafta boyunca araç kızgın güneş altında o zift lekeleri ile kaldı. Sonrasında Wd-40 ve fiber bez işimi görmüştü.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Keşke bu konu daha önce açılsaymış. İki kez başıma geldi ikisinde de yıkamacıya 50 TL bayıldım :(

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Lilan;534688
Merhaba

Bayramda sağolsun belediyemiz yollara yeni asfalt dökmüş. Üstelik tuzak kurar gibi viraj çıkışına kurtulma şansınız yok yani. Aracın sol kapısı bagaj tarafı kople asfalt oldu.

Mutlaka duymuşsunuzdur ama ben deneyimlerini anlatmak isterim.
Önce aracı temiz bir şekilde yıkıyorsunuz ve kurutuyorsunuz. Bim marketten aldığınız 0,95-TL margarini arabanın asfalt bulaşmış yerlerine sürüyorsunuz. Tercihen eldiven kullanmanızı tavsiye ederim. Yarım saat bekleniyorsunuz ve temiz yumsak bir bezle siliyorsunuz. Sonuç muhteşem asfalttan eser kalmıyor. Asfalt lekesi fazlaysa bir rulo tuvalet kağıdı veya havlu kağıt tercih edilebilir. (Marka selpak olsun)
İşiniz bittikten sonra arabayı yıkamayı unutmayın yoksa ev ahalisinden bir ton laf yersiniz.

margarin ne kadar ucuz olursa o kadar etkili :dede:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gaz yağını biliyordum da margarini ilk kez duydum. Aklımızda olsun.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca margarinin olayı eğer aracınızda wax nano vb varsa zarar vermiyor. Gazyağı bu koruyucuları da söküyor.

ozankoz

• Ziyaretçi
Margarinlerin yemek için iyi olmadığı kesin, artık hayatımıza zift lekeleri sayesinde girecek demek ki. :)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler, ancak bir de resimleyebilseydiniz daha iyi olacaktı.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;534791
Teşekkürler, ancak bir de resimleyebilseydiniz daha iyi olacaktı.

Resim çekmeyi bende düşündüm ancak arabanın yıkaması yağlaması ve tekrar yıkaması beni o kadar yorduki resim çekemedim.

Ancak gerçekten işe yaradığını söyleyebilirim.

Bu benim başıma ikinci gelişi öncesinde mazotla çıkarmaya çalışmıştım fakat hem baya bir zorladı hemde kesin sonuç alamadım. Margarini uygulaması hem kolay hemde araca herhangi bir zararı olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde başıma geldi. Meguiarsın kilini uygulayarak çıkarttım cok kısa sürede. Üstünede ultimate liquid wax attım bide sonax şampuanla yıkatım tertemiz oldu.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gaz yağı çok iyi ama bence hem araın koruyucularını da alıyor hem de çok kötü kokuyor. Zift lekesi için ise bence bire bir.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Atas' ın Decabit isimli ürünü zift lekeleri için özel üretilmiştir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Lilan;534688
... Bayramda sağolsun belediyemiz yollara yeni asfalt dökmüş. Üstelik tuzak kurar gibi viraj çıkışına kurtulma şansınız yok yani. Aracın sol kapısı bagaj tarafı kople asfalt oldu...

Virajlardaki en büyük sorun("ölüm tehlikesi" demek daha doğru) yolların kenarında bırakılan mucur birikintileri. Adeta arabaların yoldan çıkıp savrulması için özel olarak kurulmuş tuzaklar bunlar! Lütfen dikkatli olalım(özellikle gece yolculuklarında) :dede: