škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Emisyon Skandalında Yeni Markalar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
diken.com.tr'nin İngiliz The Guardian gazetesini kaynak gösterdiği habere göre "Volkswagen’de yaşanan skandalın ardından, Renault, Nissan, Hyundai, Citroen, Fiat ve Volvo’nun araçlarında yapılan testler, bu araçların da izin verilenin çok üzerinde zehirli gaz salınımı gerçekleştirdiğini gösterdi.

Alman Genel Otomobil Kulübü ADAC tarafından yapılan araştırmaya göre, kimi dizel araçlarda Avrupa Birliği testlerinin 10 kat üzerinde gaz salınımı olduğu görüldü. En çok zehirli gaz salınımı yapan aracın ise Nissan’ın ‘X-Trail 1.6 cDi’ modeli olduğu ifade edildi.

Nissan sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, şirketin yasalara ve düzenlemelere uymakta olduğu öne sürüldü.

Volkswagen krizinin çıktığı andan itibaren sorunun tek bir şirketle sınırlı olmadığı, bütün sektörü kapsadığı söylenmiş ancak diğer otomobil şirketleri bunu reddetmişti."

http://www.diken.com.tr/otomobil-emisyonu-krizi-buyuyor-renault-nissan-hyundai-citroen-fiat-ve-volvo-da-topun-agzinda/

http://www.theguardian.com/environment/2015/sep/30/wide-range-of-cars-emit-more-pollution-in-real-driving-conditions-tests-show
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mevzu patlamış çarşı pazar iyice karışacak gibi :D Ben kıllanmıştım zaten dizel araçlara kick down tuşu koyup anlık tork artışı ve emisyon artışı olacağını tahmin ediyordum bakalım bu tarz şeylerde çıkacak mı?

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dünyada bu hileyi yapanın bir tek volkswagen olması bana da mantıksız gelmişti , özellikle bu rekabet ortamında bir üretici yasak ve kötü birşey de yapsa , satışları iyiyse onu yakalamak için mecburen diğerleri de yapıyor..

ozankoz

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: korhan;535281
dünyada bu hileyi yapanın bir tek volkswagen olması bana da mantıksız gelmişti , özellikle bu rekabet ortamında bir üretici yasak ve kötü birşey de yapsa , satışları iyiyse onu yakalamak için mecburen diğerleri de yapıyor..

Haklısınız ancak ortaya çıkmasının bu kadar sürmesi de aynı derecede mantıksız. Sonuçta servisi var, açıp motoru kurcalayanı var vs. böyle bir sistemi keşketmek Amerika'yı keşfetmek gibi zor olmamalı. Bunun şimdi ve sadece vw üzerinden ortaya çıkması bana manidar gelmiyor değil.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Suçlu "dJaponlar".....karıştırdılar ortalığı.
Toyota birinciliği kaptırdı diye bir skandal başlattı, ancak haberi yok, ucu ona da dokunacak.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;535313
Suçlu "dJaponlar".....karıştırdılar ortalığı.
Toyota birinciliği kaptırdı diye bir skandal başlattı, ancak haberi yok, ucu ona da dokunacak.
Onlara sıçramaz zira D4D motorlar yürümediği için emisyon sıfır onlarda.:kiki:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:) Çok güldüm yahu.....
Şaka bi yana.....D4D corolla kullandım 4 yıl, aracı garajdan çıkarırken camları açamıyordum, acayıp keskin bir koku geliyordu toyota'nın egzoz dumanından....

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Alman genel otomobil kulubu adac tarafından yapılan araştırma " :D

Çevrimdışı basar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;535325
Onlara sıçramaz zira D4D motorlar yürümediği için emisyon sıfır onlarda.:kiki:

Hahahaha süperdi :kiki: :kiki: :kiki:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;535337
:) Çok güldüm yahu.....
Şaka bi yana.....D4D corolla kullandım 4 yıl, aracı garajdan çıkarırken camları açamıyordum, acayıp keskin bir koku geliyordu toyota'nın egzoz dumanından....
İşte bunlar hep tâli yazılım.:rm:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!