škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Donanım Fiyat Listesi

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler. aracın dosyasına güzel bir ek olacak.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sizce Prestige için columbus sistemi alınmalı mı? İlk siparişte ÖİV de ödeneceği için sonradan alma niyetim var ama çok emin değilim.. Çok gerekli midir sizce?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
150 tl lik navigasyon için istenen para çok fazla. araca entegre olması dışında aynı navigasyon. DVD oynatıcı diyor ama arka koltuktakiler düzgün izleyemez. zaten araç hareket halinde iken çalışmayacak. bence biraz pahalı. sonradan istersek daha düşük fiyata geliyor mu? parça olarak alırsak ötv den yırtabiliyor muyuz? sonuçta ses ve eğlence sistemi olduğu için devlet bunu kaçırmaz ve ötvyi gene koyar diye düşünüyorum.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;535331
150 tl lik navigasyon için istenen para çok fazla. araca entegre olması dışında aynı navigasyon. DVD oynatıcı diyor ama arka koltuktakiler düzgün izleyemez. zaten araç hareket halinde iken çalışmayacak. bence biraz pahalı. sonradan istersek daha düşük fiyata geliyor mu? parça olarak alırsak ötv den yırtabiliyor muyuz? sonuçta ses ve eğlence sistemi olduğu için devlet bunu kaçırmaz ve ötvyi gene koyar diye düşünüyorum.

Sonradan takılan her aksesuar aslında sadece KDV içerir.. Bakınız TV sistemleri vs.. İlk arabayı alırken Önce ÖTV sonra onun üzerinden KDV ödendiği için geçirmece oluyor.. Ve Columbus sonradan takılabiliyor galiba..

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu listedeki her parça sonradan alınabiliyor mu arkadaşlar? Mesela arka cam sileceği önemli. Adaptif hız sabitleyici de güzel bir özellik. Bu özellik de eklenebiliyor mu sonradan?

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Birçok parça fabrikada monte ediliyor. Mesela adaptif hız sabitleyici. Paspas gibi montajı olmayan parçalar sonradan alinabilir.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tdepkamil;535335
Bu listedeki her parça sonradan alınabiliyor mu arkadaşlar? Mesela arka cam sileceği önemli. Adaptif hız sabitleyici de güzel bir özellik. Bu özellik de eklenebiliyor mu sonradan?

Hepsi değil.. Adaptif HS olmaz.. Dinamik şasi olmaz. Cam sileceği olsa da arka cam değişeceği için astarı yüzüenden pahalıya gelir.. Belki olmayabilirde sonuçta ön kolda düğmesi olmayacak vs..

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Anladım... Baştan ne alırsak onunla yetineceğiz o zaman... Style ile prestige arasında kaldım. Epey de fark var arada...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;535330
Sizce Prestige için columbus sistemi alınmalı mı? İlk siparişte ÖİV de ödeneceği için sonradan alma niyetim var ama çok emin değilim.. Çok gerekli midir sizce?
Bu tamamen tercih meselesi. Ben Superb 2 kullanıcısı olarak aracımı aldıktan 1 ay sonra sahibinden üzerinden almıştım eski nesil Columbus'u. Benim için olmazsa olmaz bir donanım açıkçası. Ancak haritası Türkiye için çok yetersiz. 3. parti bir cihazı navigasyon olarak aracıma takmam ben, misal Necwox, zira cihaz yavaş, arayüzler çok basit vesaire. Ancak diğer navigasyonlar işinizi görüyorsa hiç almayın daha iyi. Ben biraz takıntılı bir adam olduğum için sürekli camda takılı birşey rahatsız ediyor beni. Bende şu an hem Columbus var hem de Next'in iyi navigasyon cihazlarından biri. Next'i Columbus'un bulamadığı adresler için kullanıyorum. Kimisine telefondaki Yandex ya da Here gibi navigasyon programları da yeter. Başta dediğim gibi tamamen kişisel tercih meselesi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;535343
Bu tamamen tercih meselesi. Ben Superb 2 kullanıcısı olarak aracımı aldıktan 1 ay sonra sahibinden üzerinden almıştım eski nesil Columbus'u. Benim için olmazsa olmaz bir donanım açıkçası. Ancak haritası Türkiye için çok yetersiz. 3. parti bir cihazı navigasyon olarak aracıma takmam ben, misal Necwox, zira cihaz yavaş, arayüzler çok basit vesaire. Ancak diğer navigasyonlar işinizi görüyorsa hiç almayın daha iyi. Ben biraz takıntılı bir adam olduğum için sürekli camda takılı birşey rahatsız ediyor beni. Bende şu an hem Columbus var hem de Next'in iyi navigasyon cihazlarından biri. Next'i Columbus'un bulamadığı adresler için kullanıyorum. Kimisine telefondaki Yandex ya da Here gibi navigasyon programları da yeter. Başta dediğim gibi tamamen kişisel tercih meselesi.

Çok navigasyon isteğim için değil.. Ekran büyük olduğu için açıkçası.. Navigasyonu telefondan cama da takmadan halledebiliyorum..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;535346
Çok navigasyon isteğim için değil.. Ekran büyük olduğu için açıkçası.. Navigasyonu telefondan cama da takmadan halledebiliyorum..
Dedim ya kişisel tercih meselesi diye. Ekran büyüklüğü için tercih edilebilir, ama o paraya başka bir opsiyon/opsiyonlar da ekletilebilir. Zor karar:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;535347
Dedim ya kişisel tercih meselesi diye. Ekran büyüklüğü için tercih edilebilir, ama o paraya başka bir opsiyon/opsiyonlar da ekletilebilir. Zor karar:)

Ben zaten eklemedim.. Volvo'da 8 inç vardı hiç kullanmamıştım.. PArk ederken belki kamera kullanımı için gerekli ondan başka giderken ekrana baktığın birşey yok.. DEdiğin gibi NAvigasyon için de çok başarılı olamıyorlar ki Yandex Navigasyon bir de trafiğe göre verdiği için çok daha iyi.. Umarım Smartlink ile telefonu bağlayabiliriz Bolereo'ya..

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben z3ü bağladım boleroya ama 5 uygulamayı gördü onları da hareket halinde kullandırmadı. sanırım lisanslı yazılım almaya yöneltmek için. eğer konu güvenlik ise 80-100 euro verdiğin sygic yazılımı nasıl açılıyor?

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sipariş aşamasında colombus ekleyemiyoruz sorun çıktı 2016 modellerde alınabilecek demişlerdi samsun bayisinde. sonradan taktırabilirmiyim dedim hayır dediler bayiye göre sipariş farkediyor sanırım. kimi almak istiyor kimi almak istemiyor. octaviada tomtom 135 kullanıyorum giriş seviyesinin biraz üzerinde çoğu yeri buluyor ama ek özellikler kötü. dahili olan içn noktaları eksik bluetooth kitinde ses kuyudan geliyor gibi anlaşılmıyor. cama tutturduğumuz vantuz eskidi sürekli düşüyor sırf bu yüzden altına konsola yapışan disklerden aldım ondanda düşüyor. uzun yolda yada bilmediğim şehirde sürekli şarjda takılı kalması lazım ortada kablo görüntüsü kötü. şahsen orjinal dahili birşey benim açımdan daha mantıklı ama tomtomda yedekte durur.

bu arada nasıl olduysa benim aracın ön sol far ampulünün kapağı yerinden çıkıp büyük far kapağının içine düşmüş. iki yere gösterdim biri yaparım dedi 50 lira istedi. diğeride takarız ama tutmayabilir veya farı söküp takınca içine su alabilir dedi ne yapıcam bilemedim