škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Giderken Stop Etme ?

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu sıralar octi iyice değişti en son lpg ayarı yapıldı enjektörler temizlendi tesisat kontrol edildi anlaşılan lpg ile ilgili bir sorun görünmüyor..

Babamın anlattıklarıda çok ilginç gelmeye başladı giderken aracın direksiyonu sertleşiyormuş stop edecek dereceye geliyormuş ışık felan yanmıyormuş göstergede,yanlız stopa etme hareketi öncesi mi sonrası mı pek emin değil sertleşmede..

Diğer bir mit ise :D Araç hareket halinde ikan 50-60 civarında stop etmiş normal yolda,bu sırada debriyajdan ayağını sert çekip öyle çalıştırmış octiyi

Şimdi servise gidicek illa o bir kesin ama bir fikrimiz olsun istiyorum yardımlarınızla yoksa ustalar onu değiş bunu değiş adamı batırıyor...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaw Kadir çok çektiniz şu octiden satın da kurtulun şundan .
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bizim köydeki Vectraya yavaş yavaş yaklaşıyor :kiki:

Ayan köprüsündeyim, gidiş gelişli yol İstanbuldan geliyo, tam viyadükde baktım kontak yanıyor süzülüyorum :++: :++:

vites değiştirirken devir düşünce istop ediyor, debriyajı bırakınca haıııırrrrrkkk diye geri çalışıyor :lol:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;49417

Ayan köprüsündeyim, gidiş gelişli yol İstanbuldan geliyo, tam viyadükde baktım kontak yanıyor süzülüyorum :++: :++:

vites değiştirirken devir düşünce istop ediyor, debriyajı bırakınca haıııırrrrrkkk diye geri çalışıyor :lol:
:kiki::kiki::kiki::kiki::hanz::hanz::hanz::knp:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;49417

Ahanda bizimkide öyle sabah babam nöbetten çıktı hala ortalıkta yok octinin peşindeymiş hadi hayırlısı :D:D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: kadir_;49323
Araç hareket halinde ikan 50-60 civarında stop etmiş normal yolda,bu sırada debriyajdan ayağını sert çekip öyle çalıştırmış octiyi

Bak o sakat iş, triger diş atlarsa iş açar başına...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;49545
Bak o sakat iş, triger diş atlarsa iş açar başına...

Abi o anda atlasa bile önemli değil can mı önemli triger mi sonuçta hareket halindesin direksiyon taş gibi frenler şişmiş araba kafasına göre gidiyor mecburi bir durum..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: kadir_;49552
Abi o anda atlasa bile önemli değil can mı önemli triger mi sonuçta hareket halindesin direksiyon taş gibi frenler şişmiş araba kafasına göre gidiyor mecburi bir durum..

O da doğru, o anki sahmeyi bilmediğim için  :D

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizimkide istop ediyodu öle boşa atınca 4 gün önce babam arabayı bırakmış ertesi gün almışlar. ne yapıldıgını bilmiyorum ama düzelmiş lpg ye gecince rölantide titriyodu o da kalmamış.ama ne yapılmış onu tam bilmiyorum.biyerini temizlemişler galiba şimdi cok iyi test ettim daha yeni
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce geldi babam makinaya bağlamışlar corbon karışımı one benzer hata vermiş..

Gaz kelebeğini temizlemişler adaptasyon yapılmış 70-80 km yol testi yapmışlar vag cihazıyla herhangi bi anormallik çıkmamış şu anda pek bişey görünmüyor bakalım inşallah bişey yoktur benzin filtresinide değişmişler..

Stoplardaki ampülleri değiştirmiş eve geldiğinde arabanın sol tarafı yanmıyordu hiç gidip merkezdeki elektrikçiye baktırdık sigortası atmış onu değiştirdi bu arada nasıl başardıysa airbag lambasını yaktı onuda başka yerde hallettik sorun kalmadı şimdilik..

Birde sorum olacak parkların sigortası kaç amper biz 7,5 luk taktık?