škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.8T otomatik vites sorunu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatihs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar

Aracım son zamanlarda vites geçişlerini 3-4bin devir bandında yapmaya başladı kime götürdüysem sağlam dediler sıkıntı yok daha önce aynı sorunu yaşayan varmı ?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Aynı sorunu yaşadım..yüksek geçişleri ya şanzıman arızası yapar şanzımanda arıza yok ise ayar yapılması gerekir..
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı mehmet3347

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı arıza benim arabada olmuşutu hız sensörü arızalı çıktı acil baktırmanı tavsiye ederim.

Çevrimdışı Fatihs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevap Biraz gecikti kusura bakmayın ama motor devir sensörü değişince o arıza giderildi.
Ancak yeni sorun uzun yolda oluyor genelde 150km yol yapınca 3. vitese kitlenip kalıyor ve yağ boşaltıyor alttan stop et çalıştır düzeliyor en iyi ustalara yetkili servislere götürdüm sıkıntı yok diyolar muhtemel mekanik olduğu için dışardan makine test sürüşü ile anlayamıyolar. Geçen gün 130 bandında gazdan çekince 200m sonra araç kendini kasarak vites düşürdü yavaşlayınca tekrar düşürdü gaza dokunmamla boşa attı yine yağ damlaları (koku felan gelmedi) 1o dk bekledim düzeldi.
Derdime kimse derman olamıyor bazıları içini açalım diyor yakında açtırıp arıza varsa revizyon ettiricem en sonunda 2 yıldır böyle kullanıyorum :)