škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero Kapanma

ELYASA · 52 · 16455

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustang-45

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bendede 2015 style var.Aynı sorunu yapıyor her zaman değil ama arada oluyor.ne yapmak lazım.Servis ne yapabilir bu duruma

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu sorun için 2 hafta önce servise gitmiştim daha önce karşılaşmadıklarını söylediler ve boleroyu fabrika ayarlarına getirdiler (bu bolero üzerinden yapılan basit bir işlem) birde böyle dene abi tekrar yaparsa yazı yazarız dediler ve servisten çıkıp iş yerine doğru giderken 15 dk sonra tekrar yaptı ama çok fazla boş zamanım olmadığı için servise hemen gidemedim kısmetse yarın servise tekrar gideceğim.

Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar varsa onlarında servise gitmelerini öneririm.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ELYASA;538715
bu sorun için 2 hafta önce servise gitmiştim daha önce karşılaşmadıklarını söylediler ve boleroyu fabrika ayarlarına getirdiler (bu bolero üzerinden yapılan basit bir işlem) birde böyle dene abi tekrar yaparsa yazı yazarız dediler ve servisten çıkıp iş yerine doğru giderken 15 dk sonra tekrar yaptı ama çok fazla boş zamanım olmadığı için servise hemen gidemedim kısmetse yarın servise tekrar gideceğim.

Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar varsa onlarında servise gitmelerini öneririm.
Fabrika ayarları derken "ayarlar" menüsü üzerinden mi yaptılar. Bir de "hard reset" dediğimiz şeyi yapmayı deneyin bence. Bir keresinde benim Columbus kilitlendiğinde ancak hard reset yaparak düzeltebilmiştim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var arkadaşlar 2 aylık araç usb değiştim olmadı şimdi sd kart aldım 1. Gün sıkıntı olmadı ama 2. Gün 3 kere kapanıp açıldı.

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;538718
Fabrika ayarları derken "ayarlar" menüsü üzerinden mi yaptılar. Bir de "hard reset" dediğimiz şeyi yapmayı deneyin bence. Bir keresinde benim Columbus kilitlendiğinde ancak hard reset yaparak düzeltebilmiştim.

hocam dediğin gibi bolero üzerinde ki ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına döndürmüşlerdi sonradan yine yapınca telefonla aradım hafta içi bir gün gelin online sistem üzerinden yurtdışı ile bir yazışalım dediler ama hala bir türlü fırsat olmadı hafta içi gidemedim.

senin dediğin hard reset nasıl yapılıyor tarif edersen sevinirim.

Çevrimdışı chemenche

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba, bolero kapanma problemi icin skoda'dan gelen 245 nolu versiyon yuklendi, ancak probleme cagre olmadı. Yuce oto simdi de radyo ve kontrol unitesinin degismesi icin yurtdısından parca istedi. Sizde servise durumu arıza kaydı olarak bildirip, guncel versiyonu degistirmelerini soyleyin, sizde de bende oldugu gibi ise yaramazsa yucel oto dan parca degisimi talep edin.

Saygılar.
BB

Çevrimdışı chemenche

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konu hk son bir defa bilgi aktarmak icin yaziyorum. Benim bolero radyo ve kontrol unitesi fabrikadan gelen yenisi ile değistirildi. Yucel oto onayı dahil yaklasık 3 hafta icersinde tamamlandı. Su anda yeni urunu problemsiz kullanıyorum. Meraklı arkadaslara hatırlatma: Yeni gelen urunde smartlink yuklu degildi :( Halen 790 TL ucret talep ediliyor.

Saygılarımla.
BB

Çevrimdışı mkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemenche;549041
Konu hk son bir defa bilgi aktarmak icin yaziyorum. Benim bolero radyo ve kontrol unitesi fabrikadan gelen yenisi ile değistirildi. Yucel oto onayı dahil yaklasık 3 hafta icersinde tamamlandı. Su anda yeni urunu problemsiz kullanıyorum. Meraklı arkadaslara hatırlatma: Yeni gelen urunde smartlink yuklu degildi :( Halen 790 TL ucret talep ediliyor.

Saygılarımla.
BB

sizin bolero ekranınızda mirrorlink menüsü varmı yoksa onu yüklemek ve etkinleştirmek için mi istediler 790 tl

Çevrimdışı chemenche

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Eski unitede mirrorlink menusu vardı, yenisinde de aynı sekilde. Aktiflestirmek icin istenen bedel sizin yazdıgınız miktar.

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemenche;550015
Eski unitede mirrorlink menusu vardı, yenisinde de aynı sekilde. Aktiflestirmek icin istenen bedel sizin yazdıgınız miktar.

Hocam sen hangi servise gittin?

Çevrimdışı peugeot206wrc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun benim aracımda da var. Araç 2015 6.5" ekranlı Style. Durumu serviste tekrarlatamadım ancak daha önceden videosunu çektiğim için video ile beraber merkeze başvuracaklarını söyleyip beklememi istediler. Bu arada aracı bilgisayara bağlayıp firmware sürümlerini kontrol ettiler ve en güncel sürüm çıktı yani problemin yazılımla alakası yok. Bence ürünün buffer olarak kullanılan bellek bölümünde bozuk bölgeler var ve buffer oraya denk geldiğinde cihaz resetleniyor. Cihaz üzerindeki belleği değiştirmek işe yarayacaktır ancak tabii ki bunu bizim ya da servislerin yapma şansı yok.
Sanırım bir iki hafta içerisinde değişim yönünde karar çıkacaktır diye umuyorum.

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: peugeot206wrc;556334
Aynı sorun benim aracımda da var. Araç 2015 6.5" ekranlı Style. Durumu serviste tekrarlatamadım ancak daha önceden videosunu çektiğim için video ile beraber merkeze başvuracaklarını söyleyip beklememi istediler. Bu arada aracı bilgisayara bağlayıp firmware sürümlerini kontrol ettiler ve en güncel sürüm çıktı yani problemin yazılımla alakası yok. Bence ürünün buffer olarak kullanılan bellek bölümünde bozuk bölgeler var ve buffer oraya denk geldiğinde cihaz resetleniyor. Cihaz üzerindeki belleği değiştirmek işe yarayacaktır ancak tabii ki bunu bizim ya da servislerin yapma şansı yok.
Sanırım bir iki hafta içerisinde değişim yönünde karar çıkacaktır diye umuyorum.

Kesinlikle değişim kararı çıkacaktır banada değişim dediler sipariş verildi yurtdışından gelmesini bekliyoruz.

Çevrimdışı peugeot206wrc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ELYASA;556351
Kesinlikle değişim kararı çıkacaktır banada değişim dediler sipariş verildi yurtdışından gelmesini bekliyoruz.

Siz hangi servise gittiniz. Eğer sorun olmayacaksa özelden referans olarak servisime iletebileceğim (örn servis kaydı bilgileri gibi) bilgiler gönderir misiniz? Bir sorun çıkacağını sanmıyorum ama bu memlekette özellikle yetkili servislere güvenemiyorum.
Adamlar bana merkezden online sorguladıklarını ve bu sorunun daha önce Türkiye'de hiç yaşanmadığını söylerdiler. Ters bir durumda elimde bir referans olmasını istiyorum.

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: peugeot206wrc;556354
Siz hangi servise gittiniz. Eğer sorun olmayacaksa özelden referans olarak servisime iletebileceğim (örn servis kaydı bilgileri gibi) bilgiler gönderir misiniz? Bir sorun çıkacağını sanmıyorum ama bu memlekette özellikle yetkili servislere güvenemiyorum.
Adamlar bana merkezden online sorguladıklarını ve bu sorunun daha önce Türkiye'de hiç yaşanmadığını söylerdiler. Ters bir durumda elimde bir referans olmasını istiyorum.

Yurtdışından parçalar gelmiş bugün veya yarın servise gideceğim ondan sonra burada her şeyi net olarak yazacağım.

Çevrimdışı lcetin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar Aralık ayında aldığım Octavia'mda da bolero bugün USB den müzik dinlerken 2 defa kapandı. Radyo dinlerken problem yok. Sanırım cihazların çoğunda bu  sıkıntı var. Servislik olacağız 1 aylık araçta galiba. Çözümü kolaydır umarım.