škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Passat 1.4 tsi 125 bg mi superb 1.4 tsi 150 bg mi?

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ridianod

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13879]fatih07[/MENTION]. Şu an liste fiyatı 105 bin'de ama içinde adaptif hız sabitleyici ve elektrkli bagaj yok :D onlarda 4000'e yakın fiyatı var. 68 bin liraya normal alım yapılmış olması mümkün değil. Belki engelli raporu falan kullanmışlardır.

Arabadan beklentiniz nedir önce ona karar verin ondan sonra fiyatı düşünürsünüz abi. Arka tarafta at koşturacak genişlik, devasa bagaj hacmi önemli ise alınır. Eğer çok yol yapıyorsanız 1.6 dizel bu arabayı sadece taşıyor,koşamıyor. Sakin baba arabası vesselam. Bizim için bunlar önemli mesela. ben tasarımına,farlarına bayıldığım için almaktan yanayım. Babam evin satılmasını beklerken "100 bin tl arabaya vermem ben ya" diyerek yan çizmeye başladı. Herhalde yine sınıfının en geniş arka taraf ve bagaj hacmi sunan octavia'sına düşücez görünüyor. Bu araba nasıldır alınır mı demekten çok önce kendi kıstaslarınızı belirleyin ondan sonra karar verrsiniz.

Çevrimdışı Silverneo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tdepkamil;535740
Merhaba arkadaşlar. Nasip olursa kısa zaman içinde yeni bir araç almak üzere araştırmalar yapıyorum.

Hafta sonu vw ile skoda bayilerine gittim. Super ile passatı yakından inceleme şansım oldu.

Passat 1.4 tsi 125 bg comfortline için raporla 61000 tl fiyat aldım. Araç donanım olarak çok iyi. Sadece xenon olmaması eksi oldu benim için. Motoru da soru işareti biraz...

Superb style 1.4 tsi 150 bg modeli vardı skoda bayisinde de. Ekstra olarak da xenon far, adaptif hız sabitleyici, metalik renk, elektrikli bagaj kapağı... 2000 tl takas ve pazarlık  indirimleriyle raporla beraber 65000 fiyat verdiler.

Her iki bayi de bu fiyatların 13 ekime kadar geçerli olduğunu söylediler. Yani bir hafta sonra zam gelecek araçlara...

Sizce hangi aracı  tercih etmek daha mantıklı olur? Çok fazla yol yapan biri değilim. Aylık en fazla 1000 km. O da yaz aylarında, kışın çok daha az...

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Sorunun mantıklı cevabı, Superb dir...