škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Passat 1.4 tsi 125 bg mi superb 1.4 tsi 150 bg mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Nasip olursa kısa zaman içinde yeni bir araç almak üzere araştırmalar yapıyorum.

Hafta sonu vw ile skoda bayilerine gittim. Super ile passatı yakından inceleme şansım oldu.

Passat 1.4 tsi 125 bg comfortline için raporla 61000 tl fiyat aldım. Araç donanım olarak çok iyi. Sadece xenon olmaması eksi oldu benim için. Motoru da soru işareti biraz...

Superb style 1.4 tsi 150 bg modeli vardı skoda bayisinde de. Ekstra olarak da xenon far, adaptif hız sabitleyici, metalik renk, elektrikli bagaj kapağı... 2000 tl takas ve pazarlık  indirimleriyle raporla beraber 65000 fiyat verdiler.

Her iki bayi de bu fiyatların 13 ekime kadar geçerli olduğunu söylediler. Yani bir hafta sonra zam gelecek araçlara...

Sizce hangi aracı  tercih etmek daha mantıklı olur? Çok fazla yol yapan biri değilim. Aylık en fazla 1000 km. O da yaz aylarında, kışın çok daha az...

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2015, 22:58:23 Gönderen: tdepkamil »

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar

Bence yeni superb.

Mutlaka okumuşsunuzdur ancak yinede link vereyim fikir açısından

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31920

Çevrimdışı nural

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tdepkamil;535740
Merhaba arkadaşlar. Nasip olursa kısa zaman içinde yeni bir araç almak üzere araştırmalar yapıyorum.

Hafta sonu vw ile skoda bayilerine gittim. Super ile passatı yakından inceleme şansım oldu.

Passat 1.4 tsi 125 bg comfortline için raporla 61000 tl fiyat aldım. Araç donanım olarak çok iyi. Sadece xenon olmaması eksi oldu benim için. Motoru da soru işareti biraz...

Superb style 1.4 tsi 150 bg modeli vardı skoda bayisinde de. Ekstra olarak da xenon far, adaptif hız sabitleyici, metalik renk, elektrikli bagaj kapağı... 2000 tl takas ve pazarlık  indirimleriyle raporla beraber 65000 fiyat verdiler.

Her iki bayi de bu fiyatların 13 ekime kadar geçerli olduğunu söylediler. Yani bir hafta sonra zam gelecek araçlara...

Sizce hangi aracı  tercih etmek daha mantıklı olur? Çok fazla yol yapan biri değilim. Aylık en fazla 1000 km. O da yaz aylarında, kışın çok daha az...

Selam arkadaşım tabiki superb 1.4 tsi 150 pc benim de almış olduğum araç style 1.4 act 150 pc superb ve gayet mutluyum aracımın performansı konforu ve kalitesi bence passatla kıyaslama edilemez bile passat 1.4 tsi 125 bg kullanma şansım oldu aracın performansı gayet iyi ve yeterli ama size şunları aktarmak isterim bahsetmiş olduğunuz özellikler comfortline de malesef yok ki biliyorsunuz sizde en basit örneği sürüş modü dahi yok ki bunu opsiyon olarak ilave Edebiliyorsunuz aradaki fiyat farkı çok fazla da.degil bence hiç düşünmeden tercihinizi siz superb tarafına. Kullanıp aracınızla. Mutlu.ve.huzurlu sürüşlerinizin tadını cikarartmaya bakın şunu da atlamadan bahsedeyim passat in 120 km den sonra rüzgar sesi baya bi rahatsız edici oluyo ama kendi kullanmış olduğum superb 145  hiza kadar herhangi bir ses duyamamaktayim ama 150 km ve üzeri ki aracımı otobanda 190km hıza kadar çıkartıp rüzgar sesi ne durumda diye kontrol etmek amaçlı yapmamam gereken hızı yapmış olduğumdan dolayı ses gelme mevcut aman okadar abartı ve rahatsızlık verici derecede deil hatta passat in vermiş olduğu sesin yarısını duymaktayız bu ses olayını son. Açık açık yazıp aklınızda yada forumda ses aliyomu almiyomu konusunda açıkladık getirip hiç düşünmeden siparişinizi superb tarafından kullanıp zamlar gelmeden aracınızı en kısa sürede. Almanız dileğimle şimdiden allah kazasız belasız. Kullanmanızı nasip etsin tekeriniz düz bassin. .

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;535757
Merhabalar

Bence yeni superb.

Mutlaka okumuşsunuzdur ancak yinede link vereyim fikir açısından

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31920

Okudum üstad. Forumdaki superb bölümünü hatim ettim nerdeyse :) Superb ile ilgili hiç soru işareti yok aklımda ve aracı çok sevdim.

Alıntı yapılan: nural;535759
Selam arkadaşım tabiki superb 1.4 tsi 150 pc benim de almış olduğum araç style 1.4 act 150 pc superb ve gayet mutluyum aracımın performansı konforu ve kalitesi bence passatla kıyaslama edilemez bile passat 1.4 tsi 125 bg kullanma şansım oldu aracın performansı gayet iyi ve yeterli ama size şunları aktarmak isterim bahsetmiş olduğunuz özellikler comfortline de malesef yok ki biliyorsunuz sizde en basit örneği sürüş modü dahi yok ki bunu opsiyon olarak ilave Edebiliyorsunuz aradaki fiyat farkı çok fazla da.degil bence hiç düşünmeden tercihinizi siz superb tarafına. Kullanıp aracınızla. Mutlu.ve.huzurlu sürüşlerinizin tadını cikarartmaya bakın şunu da atlamadan bahsedeyim passat in 120 km den sonra rüzgar sesi baya bi rahatsız edici oluyo ama kendi kullanmış olduğum superb 145  hiza kadar herhangi bir ses duyamamaktayim ama 150 km ve üzeri ki aracımı otobanda 190km hıza kadar çıkartıp rüzgar sesi ne durumda diye kontrol etmek amaçlı yapmamam gereken hızı yapmış olduğumdan dolayı ses gelme mevcut aman okadar abartı ve rahatsızlık verici derecede deil hatta passat in vermiş olduğu sesin yarısını duymaktayız bu ses olayını son. Açık açık yazıp aklınızda yada forumda ses aliyomu almiyomu konusunda açıkladık getirip hiç düşünmeden siparişinizi superb tarafından kullanıp zamlar gelmeden aracınızı en kısa sürede. Almanız dileğimle şimdiden allah kazasız belasız. Kullanmanızı nasip etsin tekeriniz düz bassin. .

Superb'yi gerçekten çok beğendim. Motor olarak da passattan iyi. Ancak fiyatı uygun gelmedi biraz. Opsiyonlarla aracın fiyatı 97.000 olmuş. 100.000 TL prestij fiyatı zaten, Birçok da özellik var fazladan. Ancak prestij yoktu ellerinde. Hatta Türkiye'de bir tane var dediler, o da anabayide; sunroof, metalik renk, adaptif hız sabitleyici, 19 inc jant gibi opsiyonlar varmış onda da. Beni çok aştı fiyat olarak.

Passat kullandım dediniz. Performans olarak çok bariz bir fark var mı sizce? Sonuçta ağır bir kasa.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Performans olarak tabiiki farkvar. ikisini de kullanıp (125lik comf. ve 150 prestij) kararımı superbden yana verdim. passatın süspansiyon sistemi daha sert. superb daha konforlu. 19 inç jantlara rağmen hem de. güç olarak yaklaşık aynı kiloda olduklarından superb daha başarılı. 200nm tork ve 125 bg e karşı 250nm tork ve 150bg. sonuçta günlük kullanımda 125 "yeterli" ama bu sınıfta bir araçta gerektiği zamanlarda ayağınızın altında güç de olmalı. bir de uzun yolda hız sabitleyici ile (ki bende adaptif hız sabitleyici var) 150lik act motor tüketimi 4 litre civarında geziyor 90 sabitte. 2 silindir iptal moduna rahatlıkla giriyor araç. daha güçlü ve tasarruflu bir motoru var. superb donanım konusunda daha cömert ayrıca.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tdepkamil;535740

Tabiki 250nm tork ve 150bg ile Superb.. Ama neden zaman gelsin ki? Euro kuru düşüyor..

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hem vw hem de skoda bayileri 12 ekim için bu fiyatlar son gün dediler. Yeni fiyatlar gelecekmiş. Ama özellikle yükselecek demediler. Fiyatların daha düşeceğini zannetmiyorum açıkçası.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence zammı yedire yedire yapmaya çalışıyorlar. langırt diye %10 yerine %3 %1.5 %3 bölüyorlar. :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben her zaman tercihimi donanımdan yana kullanırım.

Bu nedenle Superb diyorum. Çevremde bir sürü xenon suz passat b8 görüyorum inanın çok ama çok kötü duruyorlar.

Bunun yanında superb nin motor avantajı da var. Passat daki 125 lik tsi eski 122 liğin geliştirilmişi. Sizi yakıt konusunda üzmesesi muhtemel. Superb deki 1.4 ACT TSI ise ACT sayesinde daha tutumlu olacaktır

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda forumunda superb, passat forumunda passat seçeneğinin öne çıkması muhtemeldir. :)

Önerim bu sorunuzu passat forumunda da sorup gelen yanıtları karşılaştırıp ortak ve zıt yönleri bulmanızdır. Bu yöntem daha objetkif olabilir. Bu tür konularda bakış açısı ve sizin beklentilerinizin neler olduğu önem arz ediyor.

Kendi açımdan marka değeri yerine fiyat/performans uygunluğu için superb'i seçtim diyebilirim.

Zam konusunda superb özelinde artık fiyat esnekliği kalmadığı, yapılacak yeni zamların satışlara yansıyacağını düşünüyorum. Prestige manuelde şimdiye kadar iki ay içinde 5000 zam geldi. Sebebi ne olursa olsun yeni gelecek zamlar vazgeçmeye veya ikinci ele bakmaya yöneltiyor beni.

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;535869
Skoda forumunda superb, passat forumunda passat seçeneğinin öne çıkması muhtemeldir. :)

Önerim bu sorunuzu passat forumunda da sorup gelen yanıtları karşılaştırıp ortak ve zıt yönleri bulmanızdır. Bu yöntem daha objetkif olabilir. Bu tür konularda bakış açısı ve sizin beklentilerinizin neler olduğu önem arz ediyor.

Kendi açımdan marka değeri yerine fiyat/performans uygunluğu için superb'i seçtim diyebilirim.

Zam konusunda superb özelinde artık fiyat esnekliği kalmadığı, yapılacak yeni zamların satışlara yansıyacağını düşünüyorum. Prestige manuelde şimdiye kadar iki ay içinde 5000 zam geldi. Sebebi ne olursa olsun yeni gelecek zamlar vazgeçmeye veya ikinci ele bakmaya yöneltiyor beni.
:ok: Doğru bir tespit yaptınız. Araç görünümü olarak passata daha çok ısındım açıkçası. Fiyatı da biraz daha uygun ve ikinci elde daha az değer kaybeder. Ama donanım olarak iyi olduğundan gönlüm superb 'te şu an...

Bugün giresun skodadan style-dizel-opak beyaz + adaptif hız sabitleyici+elektrikli bagaj kapağı olan bir model için 68000 TL fiyat aldım. Bu araç daha mantıklı geldi. Hem dizel, hem de adaptif hız sabitleyici ve elektrikli bagaj kapağı var. Şu an ibre benim için bu araçta.

Bu arada 2013 model i20 aracımı bu hafta satmam gerekli. Almayı düşünebilecek arkadaşlara da duyrulur. Fiyatta anlaşırız :) Linki aşağıya ekliyorum :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-ogretmenden-2013-model-1.4-cvvt-i20-tune-tam-otomatik-234972850/detay

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;535831
Bence zammı yedire yedire yapmaya çalışıyorlar. langırt diye %10 yerine %3 %1.5 %3 bölüyorlar. :)
Iyi de zaten %10 giydirdiler ki.. Siparis verdigimde arac 110 du simdi 120 oldu. Bayilerin standart zam gelecek hemen al yonlendirmesi disinda bkrsey değil bence.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eğer çok km yapmıyorsanız dizeli amorti etmeniz çok uzun yıllar sürüyor. Örneğin biz alırken dizeli amorti etme süresi olarak 5 ve üzeri yıl hesapladık. Zaten genellikle 6. yılda araba değiştirdiğimiz için dizel bizi kara geçirmeyecekti. O yüzden de TSI ACT tercih ettik. 2. el olayına gelince Passat ın Superb nin önünde tercih edildiği doğru ancak bir o kadar da 2. el passat ilanı var. Bu da satma süresni uzatabilir, fiyat kırmanıza neden olabilir.

Bunun yanında tercih yine sizin ama ister passat olsun ister Superb, bu sınıftaki araçlara halojen far olmuyor. Ne yapıp edip xenon opsiyonu mutlaka alın.

Bu arada görünüm olarak, Passat la Superb karşılaştırıldığında oyunu PAssat dan yana kullanan nadir kişilerdensiniz. :)

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yıllık en fazla 10.000 km yapıyorum.  Benzinli olanı da bana yeter aslında. Ama otomatik istemiyorum. Manuel benzinli prestij hiç yok.  

Passat beğenme konusunda da haklı olabilirsiniz.  Biraz zevksizimdir :)

Çevrimdışı fatih07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tdepkamil;535880
:ok: Doğru bir tespit yaptınız. Araç görünümü olarak passata daha çok ısındım açıkçası. Fiyatı da biraz daha uygun ve ikinci elde daha az değer kaybeder. Ama donanım olarak iyi olduğundan gönlüm superb 'te şu an...

Bugün giresun skodadan style-dizel-opak beyaz + adaptif hız sabitleyici+elektrikli bagaj kapağı olan bir model için 68000 TL fiyat aldım. Bu araç daha mantıklı geldi. Hem dizel, hem de adaptif hız sabitleyici ve elektrikli bagaj kapağı var. Şu an ibre benim için bu araçta.

Bu arada 2013 model i20 aracımı bu hafta satmam gerekli. Almayı düşünebilecek arkadaşlara da duyrulur. Fiyatta anlaşırız :) Linki aşağıya ekliyorum :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-ogretmenden-2013-model-1.4-cvvt-i20-tune-tam-otomatik-234972850/detay

10 ay once icin efsane fiyat. Şu an liste fiyati 105 bin. 68 bin teklif cok iyiymiş. Acaba şimdi bu arabaya 100 bin verilir mi? Arayış içindeyim de.