škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç ilk çalışırken vuruntu!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar soğuk havalarda son zamanlarda dikkatimi çekmeye başladı aracı ilk çalıştırırken araba biraz sanki titriyor ve sanki duruyo duruyor birşey vuruntu yapıyor. Böyle birşey başına gelen oldu mu? Ne gibi bir çözüm ürettiler?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;536835
Arkadaşlar soğuk havalarda son zamanlarda dikkatimi çekmeye başladı aracı ilk çalıştırırken araba biraz sanki titriyor ve sanki duruyo duruyor birşey vuruntu yapıyor. Böyle birşey başına gelen oldu mu? Ne gibi bir çözüm ürettiler?

Hocam forumda konusu vardı keşke aratıp konu açsaydınız :) sorunuzun cevabı ise gayet normal bir durum araç cold start denilen durumda. Zengin karışımla çalıştığı için vibrasyon olması normal. Bir nevi eski arabalardaki jikle gibi düşünün

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam benim araçta da var aynı durum sanki arabanın koltuk alttan zıplatacak gibi bir hissiyatı var rölantide, fakat motor ısınınca olmuyor bu titreme.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de aynıydı ve duyduğuma göre normal olunca sevindim

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evet bendede oluyor. ama soğuk havalarda değil her zaman oluyor. rölantide çalışırken 1 dakika hareket etmeden beklediğimde farkedebiliyorum. sanki koltuğa vurur gibi hissettiriyor. sesi de hııığğr hııığr gibi :) 30 saniyede bir oluyor tahminen

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynısı benim İbiş' te de var.
Alıntı yapılan: Esariipek;536837
Hocam forumda konusu vardı keşke aratıp konu açsaydınız :) sorunuzun cevabı ise gayet normal bir durum araç cold start denilen durumda. Zengin karışımla çalıştığı için vibrasyon olması normal. Bir nevi eski arabalardaki jikle gibi düşünün
Emin jikle konumundayken yapmıyor onu. Jikle konumunu kapattığında ve motor hâlâ soğukken yapıyor. Sanki bujilerden birisi ara ara ateşlemeyi es geçiyormuş gibi. Arayıp servise sordum, tabii ki normal dediler.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;537095
Aynısı benim İbiş' te de var.

Emin jikle konumundayken yapmıyor onu. Jikle konumunu kapattığında ve motor hâlâ soğukken yapıyor. Sanki bujilerden birisi ara ara ateşlemeyi es geçiyormuş gibi. Arayıp servise sordum, tabii ki normal dediler.

Sana öyle demişler abi bana motur yaylı sallanma ondan dediler ben şok [emoji33] takoz kulak hepsi boşaymış meğer[emoji23]

Çevrimdışı J.Marston

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İlgili Konu Link

Aynı sorunla ilgili bir konu açılmıştı ve konunun 2. Mesajı bana ait orda sorunun çözümü yazmaktadır arkadaşlar.

Çevrimdışı rapcep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: J.Marston;537138
İlgili Konu Link

Aynı sorunla ilgili bir konu açılmıştı ve konunun 2. Mesajı bana ait orda sorunun çözümü yazmaktadır arkadaşlar.

Istanbulda hangi servise getirdiniz ?

Soguk havalarda arac ilk calistirmada rolantide devir 750 seviyelerinde durdugu icin alttan vuruntu yapiyor arac sarsiliyor gaza biraz basip 1000 devir ustune cikinca sarsilma gidiyor garantinin bitmesine 1 ay var her zaman yapmadigi icin tespiti zor servisteki elemanlarda yalan bitmiyor her soruna bir bahaneleri var
Direksiyondan ses geliyor diye atik servise biraktim yapamadilar sonra aveke biraktim yaptilar insanlik bende atik servise isim dustu elemana sorun bu parcada avek degisti cozuldu bu sorundan arac gelirse ilk o parcayi degerlendir dedim
Cevap zamanla yine o sesi yapar o parcayla hic alakasi yok
Mantik yok malesef o parca degisince gitti ses

Çevrimdışı J.Marston

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yenibosna Yükselene götürdüm. Haydar usta sorunu bildiği için yardımcı olur. Ancak aracı 1 gece serviste bırakıp sabah erkenden gelip ustayla titremeyi tespit etmelisiniz ki arıza kaydı açılsın.