škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabaya vurdular, bu tampon tamir olur mu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, hafta sonu ankaraya gitmiştik. Güzel bi yerde yemek yiyelim dedik ve çıkışta vale arabayı getirdi. 50 m gitmeden başka bir aracı çıkaran vale geri geri gelirken hızla bize bindirdi. tampon yırtıldı. ön kaputta çok az bi eğilme oldu. Allahtan tampon düşmedi far kırılmadı. yola çıkabildik. tutanak tuttuk, işin kötüsü araç şirketin sahipleri yabancı. kullanan vale. işin doğrusu bende tramerde hasarlı çıksın istemem. sizce özellikle konyada bu tampon tamir olur mu?. yoksa hiç uğraşmadan servise çekelim mi?
http://i.hizliresim.com/OBqrEZ.jpg
http://i.hizliresim.com/o9gdaq.jpg
http://i.hizliresim.com/B4MOQj.jpg

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun eger boyanacak derlerse kaputu hic elletmeyin sadece tamponu yaptırın bence bizim insanımız ikinci elde pireyi deve yapmaya bayilir kaput boyali deyip sorun cikarirlar

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;537028
Gecmis olsun eger boyanacak derlerse kaputu hic elletmeyin sadece tamponu yaptırın bence bizim insanımız ikinci elde pireyi deve yapmaya bayilir kaput boyali deyip sorun cikarirlar

kaput boyanacak kadar değil. 3-4 cmlik hafi bi eğilme var. düzelir gibi. uçta 1 clik bi çatlak oluşmuş.

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle geçmişolsun.
benim araçta da ön tanponun panjuruna köpeğe çarpmamdan dolayı sadece ön panjurun (17 dilim olan) 2 dilimi kırıldı zaten çok hafif çarptım. panjur ayrı olmadığından grupoma kaskodan hasarsızlık bozulmadan tamponu değiştirdim. eğer kaskonuz grupoma ise sıkıntı yok. maliyeti 1300 artı boya 400 toplam 1700tl  hasarsızlık bozulmadan ikinci yılki kaskoyuda grupomadan yaptırmak kaydı ile hasarsızlık bozuladan komple ön tamponu orjinali ile değiştirdim. yani hasar sizinki kadar bile değildi. panjurun parçası dahi elimdeydi fakat yama yapışma olmasın diye bir de kaskonun böyle bir hizmeti var diye tamponumu yeniledim.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medcezir03;537037
öncelikle geçmişolsun.
benim araçta da ön tanponun panjuruna köpeğe çarpmamdan dolayı sadece ön panjurun (17 dilim olan) 2 dilimi kırıldı zaten çok hafif çarptım. panjur ayrı olmadığından grupoma kaskodan hasarsızlık bozulmadan tamponu değiştirdim. eğer kaskonuz grupoma ise sıkıntı yok. maliyeti 1300 artı boya 400 toplam 1700tl  hasarsızlık bozulmadan ikinci yılki kaskoyuda grupomadan yaptırmak kaydı ile hasarsızlık bozuladan komple ön tamponu orjinali ile değiştirdim. yani hasar sizinki kadar bile değildi. panjurun parçası dahi elimdeydi fakat yama yapışma olmasın diye bir de kaskonun böyle bir hizmeti var diye tamponumu yeniledim.

maalesef groupoma değil. sanmıyorum hasarsızık bozulmadan olacağını. yine bii sorayım ama. hasarsızlık olsada tramerde kayıt olur mu? aslında % 60 hasarsızlık olacaktı. tekrar % 50 ye düşmez mi?

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tampon ve kaput mini onarım ile onarılır, autoking veya RS adlı firmalar halleder

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, tamponun iç kısımlarınıda kontrol etmekte fayda var, pekde yavas vurmamış,

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasko şirketi/acentesiyle görüşmekte de fayda var. Bazı kasko firmaları ödediğiniz yıllık primden düşük bir hasar oluşursa hasarsızlığı bozmuyor(Anadolu Sigorta mesela).
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şekildeki hasarlı tamponumu sigorta tamir ettirmedi, direkt değiştirdi, zaten tamir de olsa, tekrar bir esneme sonrasında boyası, macunu vs.. çatlar, atar... değişim daha mantıklı.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun kaskonuzun mini onarımı ile yaptırabilirsiniz. İç kısımları mutlaka kontrol ettirin.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;537104
Aynı şekildeki hasarlı tamponumu sigorta tamir ettirmedi, direkt değiştirdi, zaten tamir de olsa, tekrar bir esneme sonrasında boyası, macunu vs.. çatlar, atar... değişim daha mantıklı.

Şöyle sıkıntılı bi durum var. Karşıdaki Araba şirket üzerine , kullanan vale , sahibi yabancı uyruklu . kazanın yeri bi site girişinde lokant önü ama sokak no var.  nasıl başlatcaz işlemleri bilemedim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durumda bütün teminatı mekan sahibi yapması gerekiyor.Benimde 5-6 sene önce geri gelirken trafik tabalası arka tamponun sağ köşesini yırtmıştı auto kingden yaptırmıştım sizde ilk önce auto kinge bi başvurun derim.

Tabi bu işlemlerden önce tamponu söküp arka kısmına bir baksınlar aynı zamanda sis ve farıda kontrol etsinler çatlak vs olabilir kışın buğu yaparsa keyfiniz kaçar.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1
Vale çalıştıran işyerleri, valelerin neden olduğu kazalara karşı sigorta yapma zorunluluğunda...
Size çarpan vale de bu teminat kapsamı içinde dir büyük olasılıkla...
Valeyi değil, işyerini muhatap alacaksınız
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;537192
Bu durumda bütün teminatı mekan sahibi yapması gerekiyor.Benimde 5-6 sene önce geri gelirken trafik tabalası arka tamponun sağ köşesini yırtmıştı auto kingden yaptırmıştım sizde ilk önce auto kinge bi başvurun derim.

Tabi bu işlemlerden önce tamponu söküp arka kısmına bir baksınlar aynı zamanda sis ve farıda kontrol etsinler çatlak vs olabilir kışın buğu yaparsa keyfiniz kaçar.

Alıntı yapılan: Engin E.;537210
+1
Vale çalıştıran işyerleri, valelerin neden olduğu kazalara karşı sigorta yapma zorunluluğunda...
Size çarpan vale de bu teminat kapsamı içinde dir büyük olasılıkla...
Valeyi değil, işyerini muhatap alacaksınız

Arkadaşların dediği geçerlidir. Hasarı mekan öder. Sizin sigortaya dokunmazlar. Bu durumdan  çarpan araba da mesul değildir. Sakın  bunun harici bir durumu kabul etmeyin