škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çok ses var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokhan44261

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracının motorunun sesi içeri gelir oldü rahatsız edici bir şekilde .Yalıtım dan mi kaynaklı yoksa motorda sıkıntı olabilir mi.Aracım 1.2 dsg style bu arada

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
motordan gelen garip ses,40 km hıza gelince çıkan ses ve bozuk yolda giderken gelen ses vs gibi konulara bakarsak aracın yalıtımı biraz düşük gibi.ama şunu da belirtiyim benim aracım 1.0 ve 3 silindir ama çok rahatsız edici bir ses gelmiyor.belkide eski aracımın(Peugeot 207)daha gürültülü çalışmasından kaynaklıdır bendeki durum.

Çevrimdışı gokhan44261

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracın en kötü özelliği yalıtımı sanırım ve darbeleri çok hissettiriyor sert bir araba

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sertliğini spor oluşuna veriyorum ben.ama dediğiniz gibi yalıtımı biraz daha iyi olabilirdi.mesela benim aracımda hissedilir derecede vites geçiş sesleri duyuluyordu.bu durumdan rahatsızdım.ama hem ben hemde araba alışınca sesler azaldı zamanla bazı şikayetlerimiz azalır inşallah

Çevrimdışı gokhan44261

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arac çok güzel ama dedigim gibi bunların yanında konforu da az.uzun yolda yoruyor insanı.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
haklısınız özellikle içeri giren sesler olmasaydı daha az olsaydı çok daha güzel bi araç olurdu

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba sert gerçekten ama şu anki polodan daha iyi yol tutuyor. Küçük araba sonuçta uzun yolda illaki yoracak ama ben uzun yolda performansını beğendim hele yüksek hızlarda virajları çok iyi aldı. İşte araç neden ucuz sorsunu yalıtım olmaması daha 2400 deyken tıkırdaması kapıların plastiğinin iğreti durması cevapları karşılıyor bence. 1.0 polo ile arasında çok fark yoktu belki poloda düşünüleblirdi ama fabia yeni kasasıyla daha mantıklı

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vitesden gelen sesi daha nazik ve yavaşca vites değiştirirseniz duymazsınız arkadaşlar, birde bu 40 km/hz da dediğiniz sesi hala anlamadım yada bende yok, benim arabam 1.0 mpı motor sesi fazla yok sadece yüksek hızlarda motorun sesini alıyorum ve motorun sesi çok hoşumada gidiyor daha çok sportif bir ses geliyor.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam motor atmosferik olunca sesi çok güzel geliyor ama ben 3.5 devirde diyorum yeter çok zorlamayayım ama insan istiyorki 5 e kadar bağırsın :) bide yüksek hızda motor küçük olunca ses baya fazla oluyor haliyle o zaman devreye radyo giriyor :)

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;538059
vitesden gelen sesi daha nazik ve yavaşca vites değiştirirseniz duymazsınız arkadaşlar, birde bu 40 km/hz da dediğiniz sesi hala anlamadım yada bende yok, benim arabam 1.0 mpı motor sesi fazla yok sadece yüksek hızlarda motorun sesini alıyorum ve motorun sesi çok hoşumada gidiyor daha çok sportif bir ses geliyor.

Üç silindirli motorların sesleri çok güzel olur. Yüksek hacimli güçlü motorların çıkardığı sesin benzeri bir ses duyarsınız.

Yeri gelmişken , ben bu arabanın 1.0 benzinli motorla alınmasının çok mantıklı olduğunu düşünüyorum. Şehir içinde gayet yeterli.

Fazla uzun yol yapmayan kullanıcılar için ideal..

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içindede 3 devir aşağısı kesmiyor

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhan44261;538051
Aracın en kötü özelliği yalıtımı sanırım ve darbeleri çok hissettiriyor sert bir araba
Lastik basınçlarını mutlaka kontrol edin. Bayide yatacağı için araç, havaları azalmasın diye fazla basabiliyorlar ve teslim etmeden önce kontrol etmeyebiliyorlar. Bir de lastik basınç değerlerini hem kitapçıktan kontrol edin hem de depo kapağından. Bizim İbiş' in depo kapağında soğuk lastik basınç değerleri ön/arka 42/39 psi olarak yazıyor ve ilk aldığımda da bu şekildeydi ve araç şehiriçinde bile yoruyordu. Sonra internetten yaptığım araştırmalar neticesinde aynı model ve donanımdaki diğerlerinde ön/arka 33/30 yazdığını öğrendim ve buna göre ayarlayınca konfor çok arttı. Tavsiye ederim lastik hava basınçlarını mutlaka kontrol edin.
"Soğukken kontrol edemem, lastikçiye gitmem lazım" diyorsanız da 60km/s hızı aşmadan 2km kadar kullanarak da gidebilirsiniz zira bu şartlarda lastikler ısınmamış oluyorlar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
daha 4000 Km  olan aracımda motor freni (komresör) yapıldığında inanılmaz bir cızırtı(sağ taraftan) ve bozuk yollarda sol önden lıkırtı sesi geliyor inanılmaz sakin ve yavas kulanılan daha tek cukura dahi düşmüşlüğü olmayan bir arabadan ses gelmesi açıkçası beni vag grubundan baya bir soğuttu bir daha araç alsam seat ve skodanın kapısından geçmem haa unutmadan sağ arka kolon hiç ses sonuna kadar açılmadığı halde patladı şaka gib ya...

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üstat ben bu 40km sesini önceleri almamıştım. Ancak geçen gün ısrarcı çabalarım sonucu denk geldim. İlk çalışmadan sonra tam 40km hıza ulaştığımda araç kırrt-tık şeklinde bir ses çıkartıyor ki bu bir çeşit kilitlenme veya kontrol sesi olabilir. Herhangi bir araçtan ilk kez bu sesi aldım ama artık aracın özelliği olarak kabul ediyorum. Servo direksiyon ile alakası olabilir veya hakikaten ilk yazıldığı gibi abs olabilir. Ne Türkçe ne de başka dillerdeki kullanma kılavuzlarında bu tip bir bilgiye rastlamadım.

Bir de özellikle uzun yolda kullanan arkadaşların fren pabucu ve ses gibi problemlerinin bir kaç ay kullanım sonucu arttığı gibi bir izlenim edindim. Ses problemlerinin yalıtım mı yoksa sert plastik malzemenin km ilerledikçe mi arttığına dair fikrim yok açıkçası ancak Audi gibi beklemek de yanlış olur. Nitekim A3 bile uzun yolda özellikle yol sesini alıyor. Araç uzun yol aracı değil ve bu asfalta uygun da değil kabul etmemiz lazım.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;538109
daha 4000 Km  olan aracımda motor freni (komresör) yapıldığında inanılmaz bir cızırtı(sağ taraftan) ve bozuk yollarda sol önden lıkırtı sesi geliyor inanılmaz sakin ve yavas kulanılan daha tek cukura dahi düşmüşlüğü olmayan bir arabadan ses gelmesi açıkçası beni vag grubundan baya bir soğuttu bir daha araç alsam seat ve skodanın kapısından geçmem haa unutmadan sağ arka kolon hiç ses sonuna kadar açılmadığı halde patladı şaka gib ya...
Hocam arabanın kasası güzel  ama  Dışı seni içi beni yakar :D :D