škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Ampuller

ed0810 · 72 · 21990

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar ben bu hafta uzunlari ve kisalari philipsin far lambalariyla degistirecegim su beyaz renk olanlardan, bizim farlarin ne tip oldugunu bulamadim ama bir turlu net olarak. Bilen varsa bilgilendirebilirmi?

Sagolun

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam superskoda da orjinal ampul seti satılıyor ordan bi bakın belki işinize yarar pek bilgim yok bu konuda

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;538180
Hocam superskoda da orjinal ampul seti satılıyor ordan bi bakın belki işinize yarar pek bilgim yok bu konuda

aynen baktim simdi hem h4 lusu var hem h7 lisi. bizimki hangisi acaba :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ed0810;538181
aynen baktim simdi hem h4 lusu var hem h7 lisi. bizimki hangisi acaba :D
En kötü ihtimal kullanma klavuzunda yazıyordur.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Opsiyonlu satılan far seçeneği H7 ile geliyor. Avrupa'daki Skoda sitelerinde seçenek olarak mevcut.

Çevrimdışı tolgakoroglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar konu açmak istemedim. Elinde araç içi lambaların cinslerinin de yazan bir liste var mi.? http://www.briskoda.net/forums/topic/362527-bulbs-types-for-parking-lights-and-drls-in-halogen-headlights/ linkte ekte bir eleman su sekilde bir liste vermiş.

Halogen headlights:
Low beam / High beam - H4
Indicator - PY21W
DRL - P21W
Sidelight/Parking light - W5W

Projector+LED:
Low beam (projector) - H7
High beam - H7
DRL - LED
Indicator - WY21W

Front foglight - H8

Side indicator - WY5W

Rear lights:
Parking light + Foglight (lower) - P21/4W
Parking light + Stoplight (upper) - P21/4W
Parking light - W3W (2 per side)
Indicator - PY21W
Reversing light - P21W

3rd Brake light - LED

License plate light - W5W

Ben buna göre plakalar ve bagaj icin ebay den siparis vererek aldım. W5W cinsi plakalar cok güzel oldu. Fakat bagaja taktığımda lambalarin ikiside kahverengi duman cıkararak yandı.

Sizin elinizde boyle bir liste varsa paylaşmanız diğer kullanıcılar açısından çok yararlı olacağı kanaatindeyim. (ozellikle araç içi lambalar acısından ben beklemedeyim.)

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mercekli halojen benimki yanlis anlamadiysam bu versiyonda hem kisalar hem uzunlar H7.

Ama galiba mercekli fari olmayan modeller var? Bu modellerdede H4 far kullanilmis.

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamamdir arkadaslar olayi Alcanzar sayesinde cozdum. Bizim ulkeye getirilen Fabialarin hepsi mercekli halojen ve led ile geliyor. Ingilizcede bunu projektor tipi far deniliyor. Ingiliteredeki sitede, arac olustur sayfasinda H7 gunduz farlari ve ledler diyo. Yani Ingilterede H4 lu eski tip farlar standart donanim.

Far degistirmek isteyenler onlerde toplamda 4 tane H7 (12 Volt 55 W) bulunmakta. Iki tanesi uzunlar iki tanesi kisalar icin. Sis farlarimiz ise H8.

Detayli gormek isteyenler ise buldugum bu dokumanin 12. ve 13. sayfasina bakabilirler.
http://www.autocacak.co.rs/models/new-fabia/Documents/Katalog%20FABIA%20III.pdf

konuyu kitleyebiliriz.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ed0810;538269
Tamamdir arkadaslar olayi Alcanzar sayesinde cozdum. Bizim ulkeye getirilen Fabialarin hepsi mercekli halojen ve led ile geliyor. Ingilizcede bunu projektor tipi far deniliyor. Ingiliteredeki sitede, arac olustur sayfasinda H7 gunduz farlari ve ledler diyo. Yani Ingilterede H4 lu eski tip farlar standart donanim.

Far degistirmek isteyenler onlerde toplamda 4 tane H7 (12 Volt 55 W) bulunmakta. Iki tanesi uzunlar iki tanesi kisalar icin. Sis farlarimiz ise H8.

Detayli gormek isteyenler ise buldugum bu dokumanin 12. ve 13. sayfasina bakabilirler.

konuyu kitleyebiliriz.
Teşekkürler hocam..

Çevrimdışı tolgakoroglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ed0810;538269

konuyu kitleyebiliriz.

Bence konu kitlenmesin. Taktıktan yada taktırdıktan sorna burada resim paylasabilir misiniz? Kendiniz takarsanız deneyimleriniz paylasirsaniz diğer kullanıcılarda faydalanabilir.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Farları değiştirdiğiniz zaman buraya fotolarını koyarsanız seviniriz.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hem sayemde çözüyorsunuz hem de bir teşekkür bile yok. Cık cık teessüf ederim ya :D

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;538349
Hem sayemde çözüyorsunuz hem de bir teşekkür bile yok. Cık cık teessüf ederim ya :D

ooo hocam kusura bakmayin cok sagolun :D :D

Tabi arkadaslar, bu haftasonu gidiyorum sanayiye. orda taktiracagim hemde ic lambalari, plaka isigini ve geri vites aydinlatmasini led yapmayi dusunuyorum. Hepsinin fotolarini beraber atarim buraya.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız H7 halojenler için mercek te olsa iyi şeyler söylemiyorlar. Zenon takmaya da bizenon mercekli olmadığı için karşı millet. Bir ara düşündüysem de ben vazgeçtim. İnşallah hem çok kullanışlı hem de çok güzel durur da ben de taktırırım. Resimleri hasretle bekliyoruz. Mümkünse akşam fotoları.

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;538557
Yalnız H7 halojenler için mercek te olsa iyi şeyler söylemiyorlar. Zenon takmaya da bizenon mercekli olmadığı için karşı millet. Bir ara düşündüysem de ben vazgeçtim. İnşallah hem çok kullanışlı hem de çok güzel durur da ben de taktırırım. Resimleri hasretle bekliyoruz. Mümkünse akşam fotoları.

Aynen hocam iste benim aldiklarim Philips Crystal Vision 5000k. Bazi arabalarda cok guzel sonuclar veriyormus. Hayirlisiyla bizdede guzel sonuc verir diye umuyorum. Gece fotolarida koyacagim karsilastirmali :ok: