škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Ampuller

ed0810 · 72 · 21991

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bugün çekmeye çalışayım üstat. Unutkanlığa gelmezse inşallah yüklerim.

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Rica ederim. Yalnız tam beyaz bir duvar değil kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2016, 12:14:36 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim hocam. Burda iki tarafta aynı parlaklıkta görünüyor. Siz baktığınızda sol ve sağ farda parlaklık farkı gözlemlediniz mi duvarda. Benim sağ far sol a göre daha parlak duruyor çözemedim

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yok gözlemlemedim. Bir de epeydir arabayı yıkamıyorum. Farlar kirli durumda olduğundan şimdilik gözlemlememiş olabilirim. Kötü havalar geçince yıkatıp tekrar foto çekeyim birlikte bakalım.

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok iyi olur hocam. Benim farlarda resimdeki gibi bende xenon takıldıktan sonra farkettim. Bir hafta sonra sol taraf ampülü oda olmayınca balast değişti ama sonuç aynı. Yabancı sitelerde fabrika çıkışı şoför tarafı farların daha yakını ve aşağıyı aydınlattığını öğrendim ama bunun parlaklıkla ilgisi yoktur diye düşünüyorum.
http://i.hizliresim.com/nLb8kl.jpg
http://i.hizliresim.com/vna1m6.jpg
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2016, 17:23:36 Gönderen: drivetome »

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üstat resimleri internete yüklemeden önce az daha küçülterek atarsan daha hakim görüntü elde ederiz. Doğrudur normalde sağ far daha yayvan ve yükseğe ayarlanır. Bize akşam farların yanarken yakın plan fotolarını çekip koyarsan belki anlayabiliriz.
Bunun dışında;
a) Düz mantığıma göre önce ampullere sonra balastlara (taktıkların üniversaldir diye düşünüyorum) yer değiştirmelisin.
b) Sorun devam ederse far lensinin kirli ya da kırık, çatlak vs.olup olmadığına iyice bakmalısın ve eski sarı halojenleri takıp denemelisin.
c) Yine devam ederse aracın elektrik sistemini kontrol ettirmelisin.
d) Yine devam ederse merceğin kararmış olabilir onu kontrol etmelisin.
Not: Katalog kısa hüzmeli farların ampullerinden bahsederken H7 LL diye bir ibare düşmüş ve açıklamasına Long Life (Uzun Ömürlü) şeklinde detay belirtmiş. Ancak bu uzun ömrün neye dayandığı ile ilgili bilgi yok. Belki daha az ısınan cinsten bir ampul çeşidi olabilir. Bu durumda Halojen Beyaz veya Xenon Ampullerin sıcaklığı elektrik tesisatı ya da lenslere zarar veriyor olabilir.

« Son Düzenleme: 21 Ocak 2016, 16:15:48 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam resimleri link olarak değiştirdim. Farların yakın plan fotoğrafı derken ne demek istediniz?

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drivetome;555294
Hocam resimleri link olarak değiştirdim. Farların yakın plan fotoğrafı derken ne demek istediniz?

Yani yanar halde farları çek hocam. İkisini birlikte ve yakınlaşarak tek tek çekiver. Sadece duvardaki ışığa bakıyoruz ya belki bir şeyi gözden kaçırıyor olabiliriz.

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Farlara bakıldığında bişey farkedilmiyor anca duvardaki ve ya arabalarda ki yansımada farkediliyor

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yakından farın içini de görebileceğimiz şekilde çekebilir misin?

Çevrimdışı MetalGri-büyülü

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;552902
Link verir misiniz ve bu sistem için mercek gerekli mi

http://m.ebay.com/itm/80W-9600LM-CREE-LED-Headlight-Bulbs-H1-H3-H4-H7-9005-9006-9007-H8-H9-H10-H11-H13-/231800596801?nav=SEARCH
Bu led normal xenondan 5 kat daha etkili ve uzunlara takarsanız bi-xenon efekt oluyor HERKESE tavsiye ediyorum hiç bir arıza lambası takmıyor xenon gibi ısınmaya ihtiyacı yok direk açılıyor fotolarını atıcam

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MetalGri-büyülü;555557
http://m.ebay.com/itm/80W-9600LM-CREE-LED-Headlight-Bulbs-H1-H3-H4-H7-9005-9006-9007-H8-H9-H10-H11-H13-/231800596801?nav=SEARCH
Bu led normal xenondan 5 kat daha etkili ve uzunlara takarsanız bi-xenon efekt oluyor HERKESE tavsiye ediyorum hiç bir arıza lambası takmıyor xenon gibi ısınmaya ihtiyacı yok direk açılıyor fotolarını atıcam

hocam siz taktinizmi Fabia'ya? taktiysaniz resim super olur

Çevrimdışı MetalGri-büyülü

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ed0810;555590
hocam siz taktinizmi Fabia'ya? taktiysaniz resim super olur

bunu takan ustanın bu işi bilmesi gerekiyor yoksa gerekli verimi alamazsınız 6000 k led. Sizin yerinizde olsam uzunlara ilk takarım; arıza ışığı yakmadığı için direk tercih ettim ve uygun geldi. Kesinlikle uzunlara takmanızı tavsiye ediyorum octavianın bi-xenonu yanında çok sönük kalıyor istiyene özelden video atabilirim. Resimde duran arkadaşım baya uzakta yorum sizde