škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg kavrama değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kablan12

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar Arkadaşlar,

aracımda daha once de sızlerle paylastıgım gıbı dsg de dusuk vıteslerde vuruntu, kalkıslar da sallama vs vardı artık araç özellıkle yogun trafıkte tad vermıyordu, sonunda dsg kavrama degısımıne gıttı 20 bın km de servıs tarafından... Bu surec bıraz kolay olmadı ucuncu gıdısım de ve bu aracta problem oldugunu ustelemem ve ustlerıne gıtmem sonunda dsg block testı yaparak sonuca kavusturdular. Aynı sorun yasayan arkadaslara bılgı olsun dıye paylasmak ıstedım..
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2015, 09:48:33 Gönderen: kablan12 »

Çevrimdışı atsozgur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kavrama değişimi sonucu araç kullanımıyla ilgili deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz?

Çevrimdışı kablan12

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atsozgur;538524
kavrama değişimi sonucu araç kullanımıyla ilgili deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz?

arac ıkı saat sonra elımde olacak sonrasında paylasacagım

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İşin ehli bir usta ve iyi bir işçilikle sorun yaşamazsınız. İlk aldığınız günkü gibi olur.

Çevrimdışı atsozgur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bendede aynı problemler var. sanki araba askıda kalıyor gitmiyor. tabi gitsin diye gaza basıyoruz. bazen kalkarken vuruntulu kalkıyor. yakıt değerleri bile arttı haliyle. eskiden şehiriçi 5 değerlerinde yakarken şimdi 6ya yakın değerleri yakıyor.

Çevrimdışı Hantug

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 2014 Ekim üretimi ve aynı problemler bende de var. Birkaç aydır çok belirgin ve çok canımı sıkıyor. Haftasonu 15.000 bakımına gideceğim. Yardımcı olacaklarından pek umudum yok ama.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31260

bu konuyla ilgili üstteki konuyu açmıştım. cumartesi günü ben de aracı teslim edip pazartesi alıcam. sizin de bahsettiğiniz gibi önce normal dediler sonra blok değerlerini ölçüp (ki ilk kontrollerinde de ölçmüşlerdi ve normal demişlerdi) sıkıntı var kavramalar değişecek dendi.
bu süre zarfında birşey değişmemişti halbu ki.
ama benim verdiğim linkte de tartışıldı bizim bu DSG hemen 2. vitese geçme eğiliminde ama aynı özveriyi 2 den 1 e geçerken yapmıyor araç. bu sebeple de düşük hızlarda 2. vites gitmeye çalıştığı için ve devir (gücü) yetmediği için de kavramalara büyük yük düşüyor dendi.
neticede yoğun trafikte manuel kullanmakta fayda var.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;538546
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31260

neticede yoğun trafikte manuel kullanmakta fayda var.

insan ister istemez şu soruyu soruyor kendine; madem yoğun trafikte manuel kullanacaktım neden otomatik araba aldım. DSG diye millete hava atıyoruz ama  bu tür sornlar yaşayan otomatik arabası olan hiç kimseye rastlamadım.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kronik DSG problemi, şirkette kullandığımız 1,4 passat 122bg 14.000 de aynı problemi yaşadık. Servise problemi anlattığınızda normaldir diyip geçiştiridi iki defa, Üçüncü gidişimizde test sürüşü teklif ettik. Bu sefer kaçamadılar, kabul etmek ve değiştirmek zorunda kaldılar. Aradan 5-6bin kilometre geçti sorun tekrar etti. Sıkışık trafikte manuel veya "S" modunda kullanmak gerekiyor. Yoksa sürekli tekrar ediyor.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;538550
insan ister istemez şu soruyu soruyor kendine; madem yoğun trafikte manuel kullanacaktım neden otomatik araba aldım. DSG diye millete hava atıyoruz ama  bu tür sornlar yaşayan otomatik arabası olan hiç kimseye rastlamadım.

en azından debriyaj yok. vites kolunu ileri geri atmak da çok zor değil bence.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;538546
...DSG hemen 2. vitese geçme eğiliminde ama aynı özveriyi 2 den 1 e geçerken yapmıyor araç. bu sebeple de düşük hızlarda 2. vites gitmeye çalıştığı için ve devir (gücü) yetmediği için de kavramalara büyük yük düşüyor...
Manuel kullanırsan 2. viteste devir düşer düşmez hemen 1. vitese alıyor da D konumunda D2' de ısrarlı oluyor. Kavramaya yük binmiyor aslında ama yarım debriyajda gidiyor. Dikkat edin silkeleme problemi hep K2 kavramasında ortaya çıkıyor.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hantug;538535
Aracım 2014 Ekim üretimi ve aynı problemler bende de var. Birkaç aydır çok belirgin ve çok canımı sıkıyor. Haftasonu 15.000 bakımına gideceğim. Yardımcı olacaklarından pek umudum yok ama.

Mecbur yardımcı olacaklar. Öyle yumuşak bir dille , kibarca söylemeyeceksiniz ama , o zaman yardımcı olmazlar.

İlk önce bir tartın , bakın hangi dilden anlıyorlar , ona göre konuşun . Sonuç alacağınızdan eminim...

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
kesinlikle şikayetinizi başvurunuza yazdırın ve kavrama da sorun yok derlerse onuda muhakkak servis fişine yazdırın.
sonrasında itiraz hakkınızı ve dava açacağınızı belirtince iş değişiyor :)
tecrübe ile sabit.
ama muhakkak sorun yok derlerse dediğimi yaptırın.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;538550

Aslında DSG çok yoğun ş.içi kullanımı için uygun bir şanzıman değil bence tasarımı bu yönde de değil ama kullanıyoruz. Bu tarz problemsiz kullanım için tam otomatik yada CVT tercih edilmeli. DSG ise performanslı ve fazla dur kalk olmayan trafik için ideal bir şanzıman.
D1 de şanzımanın tork değeri yüksek olduğu için hafif titreme olabilir bu tarz titremeler manüel viteste de oluyor 1 nci viteste kalkarken, eğer D2 titreme yoksa sorun yok ama titreme varsa sıkıntılı

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence sorunun çözümü basit, ancak maliyet unsuru nedeniyle VW yapmıyor bunu. 7 ileri kuru şanzıman sıkıntılı biliyorsunuz, patlayan çatlayan şanzımanlar da bunlar. 6 ileri ıslak şanzımanda ise böyle yaygın bir arıza durumu yok. 7 ileriyi tümden kaldıraracak VW ya da yurt dışında olduğu gibi 5-10 yıl garanti verecek.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...