škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg kavrama değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim bu konudaki derdim, tamam garanti devam ederken değişir, biraz uğraştırıyorlar ama az cevval çıkınca blok testi falan filan yapıyorlar.
ama bu meretin sıkıntısı yoğun trafikte 2. vitesten 1 e geçmemesi, böyle olunca eski tabirle bildiğiniz balata sıyırıyor aslında.
yukarda bahsedilen ücretler ise çok fahiş. 2 bin lira ne demek araç her 30 binde bu arızayı yapacaksa götüreyim arabayı skoda bayinin önünde yakayım. böyle saçmalık mı olur?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;546717
...bu meretin sıkıntısı yoğun trafikte 2. vitesten 1 e geçmemesi, böyle olunca eski tabirle bildiğiniz balata sıyırıyor aslında...
İşte sıyırmaması için böyle trafiğin yoğun olduğu bir ortamda manuele alıyorum ben. O zaman hemen 1. vitese geçiyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;546806
İşte sıyırmaması için böyle trafiğin yoğun olduğu bir ortamda manuele alıyorum ben. O zaman hemen 1. vitese geçiyor.

başka işte sen alıyorsun ben de alıyorum ama hanım almıyor, zoruna gidiyormuş :)

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fluence 1.5 dci EDC kullandım  2 yıl,2 yılda 200 bin km yaptım,120 binde şanzıman arıza yaptı ama yolda kalmadım vites takılması yapıyordu.yurtdışı forum sitelerinden sabaha kadar araştırma yaptım,bu arada hiç bişekilde servise başvurmadım,sonuç olarak 60 amper olan akümü yüksek marş kapasiteli 72 amper aküyle değiştirdim,inanın 10 dk içinde bütün sorunlar kesildi.200 binde satarken en ufak sorunum yoktu.150 binden sonra gerçekten çok hor kullandım.bu arada aldığım günden satana kadar trafik ışıklarında ve yoğun trafikte elim viteste sürekli N ve D arasında geçiş yaptım.bu şanzımanın ısınmasına izin vermedim.benim tahminim 300 bini görürdüm.zaten aldığım gün mais fabrikada çalışan bir adam vardı,edc yi sorduğumda tek kavramanın 70 ila 100 bin gittiğini varsayarsak edc min 150 k gider demişti..gelelim vw grubuna,dsg yüzünden rezillik diz boyu çin dahil bir çok ülkede 10 yıl garanti bize gelince yok iyi niyet yok kötü niyet...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;546821
başka işte sen alıyorsun ben de alıyorum ama hanım almıyor, zoruna gidiyormuş :)
O zaman geçmiş olsun.:D
Alıntı yapılan: koraycan35;546843
...dsg yüzünden rezillik diz boyu çin dahil bir çok ülkede 10 yıl garanti bize gelince yok iyi niyet yok kötü niyet...
Bizde geçen sene 304 lira olan ZTS' ye bu sene 704 lira diyorlar da sesimiz çıkmıyor, DSG işine mi sesimiz çıkacak ki?!:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;546849
O zaman geçmiş olsun.:D

Bizde geçen sene 304 lira olan ZTS' ye bu sene 704 lira diyorlar da sesimiz çıkmıyor, DSG işine mi sesimiz çıkacak ki?!:wnk:

:)))..inanın direksiyonumda ufacık bir yıpranma vardı,bakımdan almaya gittiğimde değiştiğini gördüm,dedim vites topuzunuda değişeydiniz dedim zamanınız varsa değişelim dedi,beklerim dedim onuda değiştiler.daha bitmedi,koltuk yarı deriydi benim tarafta çatlama vardı ancak çok belirsizdi,bir sonraki bakımda onuda değiştiler.xenon far sadece bir kez yanmadı beynini değiştiler.renault beni hiç üzmedi.20 bin bakım aralığı cabası.hocam rekabet güzeldir,kaliteyi yükseltir.izmirde tek skoda servisi var,gerçi onlarda beni üzmüyorlar,şimdilik memnunum.

maliilhan

• Ziyaretçi
Walla octovia satıp fluance alasım geldi.hiç fluance binmemiş olsaydım,kafa kafaya degisirdim.
Bence oktovia ayıp olur fluance kıyaslamak duysa küser walla
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2015, 09:33:19 Gönderen: maliilhan »

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun km ve uzun yıllar kullanacaklar için benim gibi dsg soru işareti. 6 ileri bir nebze kurtarıyor ama 7 ileri daha riskli. Garantiyi uzattık 5 yıla çıkardık diyelim benim gibi 10-15 sene aralığında kullanan biri için ilk 5 yıldan sonraki sürede kaç defa mekatronik kavrama balata değişecek. Hele birde yılda 20-25 bin km yapıyorsanız değişme oranı artacak heralde ikinci el bir araba parasını bulacak. Satarkende 200 bine gelmiş dsg li aracı tercih etme oranı ne olur bilemem benimde çekincelerim var iyi niyet garantisi bir yere kadar bu kadar yıl vermezler gibime geliyor

maliilhan

• Ziyaretçi
Suan ebayda kavrama ve mekatronik satiliyor hemde cok komik fiyatlara şanzımancılar da degisebiliyor bu parçaları bu kadar dert etmeyin.arkadasım honda city cvt şanzimani 8.yılinda arıza yaptı.ve ne yazıkki cvt tamir şansı yokmuş.14 bin tl gibi bi rakam istiyor honda.hemde iyiniyet diye bi kavram yok.
Sonucta bu kul yapisi.10 yıl sonrayı düşünerek kendini yıpratma.ömür yetecekmi araba saglam kalacakmı.vs vs .her malın bir alicisi var 1999 yumaurta kasa taksi cıkması accent sonradan otomatik sanziman takip 2.elde satan adamlar var.merak etmr otomatik oldukdannsonra.peynir tenekesine otomatik şanzıman tak satılırrrrr

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maliilhan;546935
...arkadasım honda city cvt şanzimani 8.yılinda arıza yaptı.ve ne yazıkki cvt tamir şansı yokmuş.14 bin tl gibi bi rakam istiyor honda...
Benzeri DH' da bir Micra sahibinin başına gelmiş, CVT şanzımana 40 bin lira istemişler. Bu nedir yahu? Sanki şanzımana araba takmışlar.

LUK kevlar kavrama seti sürdü piyasaya 7 ileri DSG için. Biraz daha maliyete katlanılıp bundan takılırsa, sorun kalmaz diye düşünüyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;546983
Benzeri DH' da bir Micra sahibinin başına gelmiş, CVT şanzımana 40 bin lira istemişler. Bu nedir yahu? Sanki şanzımana araba takmışlar.

LUK kevlar kavrama seti sürdü piyasaya 7 ileri DSG için. Biraz daha maliyete katlanılıp bundan takılırsa, sorun kalmaz diye düşünüyorum.
Hatırlıyorum o konuyu, efsane olmuştu. İşin acı tarafı da gerçekti:)
DSG için hep kullandığım bir tabir var; "sürpriz yumurta"... Ne zaman ne yapacağı belli değil; arkadaşım DOD'dan dsg şanzımanlı Golf aldı, sadece 2 gün sonra kavrama arızası yaşadı. Neyse ki uzatılmış garantisi vardı aracın, normalde fatura 3.000-TL idi, birşey ödemedi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
DSG kavrama değişimi yapmak gerektiğini nasıl anliyoruz, sorunlar ne oluyor tam olarak

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;547000
DSG kavrama değişimi yapmak gerektiğini nasıl anliyoruz, sorunlar ne oluyor tam olarak
Değişik belirtileri var hoplama , zıplama başta olmak üzere esp ışığıyla birlikte aracın stop etmesine kadar .

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;547000

belli vites geçişlerinde araba titriyor. örneğin bende 2 den 3 e geçerken 1500 devirde araç bariz titriyordu.

Çevrimdışı Soner_sezgin61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba yine burdaki forumlardan birine yazdım ama buradada yazayım. 80 000 de okuduklarımdan kaynaklı çekinerek kavrama değişimi yaptım. Bu arada güncellemeler vs de yapıldı çok şükür allaha ki şu an aracım 100 000 de ve herhangi bir sıkıntı henüz yaşamadım . Düşünüpte kafası karışanlar için paylaşmak istedim