škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Vag Com Kodlama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;565327
ben carista ve elm 327 kullanarak rapid imin açılabilecek özelliklerini açtım.caristanın tam sürümünü aldım.sinyal sayısı kitlenirken korna silecek ağlama ayrıca silecek durunca fasılaya geçme fazla bişey çıkmıyo zaten ancak arkadaşımın leonda denedik onda baya bi özellik açtık.sanırım desteklediği kadarı çıkıyor
Belirli hıza çıkınca kapıların kilitlenmesi ve gündüz sürüş farları özelliklerini açmış mıydınız?

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gündüz farı açma/kapama: http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=24505&page=4

Ben Yeti'de otomatik kilitlemeyi yaptım. 15km/saat hıza çıkınca kapılar kapanıyor. Durup kontak anahtarını çıkartınca da açılıyor.

@koraycan35 ın dediği elm327 sanırım programa özel bir adaptör.

Sitesinde adaptörüne 30 dolar isteniyor. 40 dolar da yazılım. http://www.caristaapp.com/#pricing

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;601732
Gündüz farı açma/kapama: http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=24505&page=4

Ben Yeti'de otomatik kilitlemeyi yaptım. 15km/saat hıza çıkınca kapılar kapanıyor. Durup kontak anahtarını çıkartınca da açılıyor.

@koraycan35 ın dediği elm327 sanırım programa özel bir adaptör.

Sitesinde adaptörüne 30 dolar isteniyor. 40 dolar da yazılım. http://www.caristaapp.com/#pricing
Donanım versiyonu 1.5 olan obd adaptörler çalışıyor.

Siz otomatik kilitleme işini carista ile mi yaptınız?

Ben carista ile değişikliği yapıp kaydediyorum ancak otomatik kilitleme çalışmıyor.

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resolute;602263
Donanım versiyonu 1.5 olan obd adaptörler çalışıyor.

Siz otomatik kilitleme işini carista ile mi yaptınız?

Ben carista ile değişikliği yapıp kaydediyorum ancak otomatik kilitleme çalışmıyor.

Hayır ben kablo ile yaptım. Siz hangi versiyon carista programı ile yaptığınızı ve programın linkini paylaşabilir misiniz? Çünkü benim indirdiklerimde her işlem sonunda avucunu açıp para istiyordu doğal olarak.

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;602470
Hayır ben kablo ile yaptım. Siz hangi versiyon carista programı ile yaptığınızı ve programın linkini paylaşabilir misiniz? Çünkü benim indirdiklerimde her işlem sonunda avucunu açıp para istiyordu doğal olarak.
Ücretsiz bir sürümü yok, google play üzerinden indirilen ile yaptım.

Carista tecrübesi olanlar paylaşır ise diğer kullanıcılara da yol gösterici olur.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
!!!!!! Kesinlikle okuyun uzun !!!!!!!
Uzun diye okumamazlık yapmayın arkadaşlar

Arkadaşlar az önce başıma gelen olayı anlatıyorum çok samimi bir abim var ve bu kişi bu konuda çok uzman birisi işi bilen işin uzmanı birisi
Forumda bazı arabalarda 2015 haziran sonrası selamlama açılmıyor fln diyorlardı bütün kodlamaları yaptık Sonra bunu birisi açmış video var bizde yapalım derken bulduk çok saçma bir yerden karşımıza çıktı ve hallettik arabada olmayan özellikleri bile açtık neredeyse 2-3 saat uğraştık şimdi gelelim olayın esas noktasına çıktım kodlama bitti ve 5 saat Sonra uzun yola çıkacağım 3-4 km gittikten Sonra gittiğim yerde kadranlar 0 'ı görüp geri geldi dedim alışma süreci ben yanıldım o sırada gaz tepkime modu hoşuma gitti onu geri kapatmak lazım dedim aradım döndüm giderken Işık'larda durdum start stop arızası dedi baktım birşeyler ters gitmeye başladı sıkıntı büyük ne yapacağım hemen geldim p konuma alıp araçtan uzaklaşın fln yazdı [emoji28][emoji28][emoji28]
Olay iyice çığırından çıktı

Hemen kodları eskisini yükleyelim dedik iyi ki yedek almıştık
Yüklerken direksiyon arıza verdi neyse teker teker sorunlar çıkıyor gidiyor derken olacak gibi değil biraz uzaklaştım ve tüm kodları eski haline getirdik
Eskiden Mercedesde staj yapmıştım öğrencilik zamanımda oradaki abimi aradım hemen servisin kendi kullandığı arıza tespit ve araç yardımı ekipmanını toplayıp geldi tüm kodları eskiye dönerip arızaları silip tekrar check-up yapıldı 20-30 km test ettik ve sıkıntı çözüldü neymiş servisteki adamların ısrar ile aracınızı kodlama yapmayın sıkıntı yaşarsınız demesi bundan
Özellikle Skoda için söylüyorlar bunu voswagen servisi veya Audi de böyle birşey duymadım ki
Tiguan aracımı kodlaması yapılmış bir şekilde kullanıyorum sıkıntısı Yok
Böyle bir durum yaşadığım saatlerde döktüğüm ecel terini bana asla sormayın kimsenin başına gelmez umarım bir daha kodlama yaptırır mıyım orası aşikar ki olmaz büyük ihtimal [emoji23]
Gerisi size kalmış bir seçim bu Şans işi olabilecek bu durumu kesinlikle göz önünde bulundurun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı nugasalab

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu güne kadar 70 ten fazla rapid kodladim 1 tanesinde bile sıkıntı olmadi anlamayan eller ve orjinal olmayan ekipmandan cikan tesadüf kodlamadan ancak böyle sonuclar çıkar kardeşim, sana gecmis olsun ama seninki bahtsız bedevi hesabi olmus bence 2016 mdl.rapidlerde kodlama daha da uzmanlık gerektirir.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nugasalab;605833
Bu güne kadar 70 ten fazla rapid kodladim 1 tanesinde bile sıkıntı olmadi anlamayan eller ve orjinal olmayan ekipmandan cikan tesadüf kodlamadan ancak böyle sonuclar çıkar kardeşim, sana gecmis olsun ama seninki bahtsız bedevi hesabi olmus bence 2016 mdl.rapidlerde kodlama daha da uzmanlık gerektirir.

Doğrudur olabilir ama yapan kişide bayağı araştıran
Ve geçmişinde çok yapmış birisi  neden böyle oldu onuda anlamış değiliz ama selamlama ile ek yakıttan olabileceğini düşünüyoruz

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İkisi de açık bende selamlama ve ek yakıt, sorun yok.

Çevrimdışı tako81

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba, rapid için kumandadan cam kaldırma işlemi vagcom ile yapılabiliyormu? yapılabiliyorsa kodları yazarmısınız.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 model araçlara kodlama yaptıran var mı arkadaşlar,
birde bu duruma serviste tam net yanıt veremiyor. garantiyi bozar mı?

Çevrimdışı karaarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadsalar 2016 larda sadece sürücü cami için vag com yapilabiliyor ben yaptirdim ama kodlari mevcut değil bende

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karaarslan;608272
Arkadsalar 2016 larda sadece sürücü cami için vag com yapilabiliyor ben yaptirdim ama kodlari mevcut değil bende

nasıl yani tek bir şey mi aktif edilebiliyor.
benim ilk yaptırma istediğim dönüşlerde sis farı yanması olayı örneğin, bunu yaptıramayacakmıyım?

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;608285
nasıl yani tek bir şey mi aktif edilebiliyor.
benim ilk yaptırma istediğim dönüşlerde sis farı yanması olayı örneğin, bunu yaptıramayacakmıyım?

Ender elektronik istediğiniz bütün gizli özellikleri 59TL ye açıyor.
http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/skoda/octavia/octavia-5e/octavia-gizli-ozellikler.html

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;608295
Ender elektronik istediğiniz bütün gizli özellikleri 59TL ye açıyor.
http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/skoda/octavia/octavia-5e/octavia-gizli-ozellikler.html

garantiyi bozmuyor değil mi? bu konu net mi arkadaşlar.