škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk defa kış lastiği alacağım. Ehiller yazsın lütfen

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Aracım 2012 1.2 fabia optimal. İlk aracım ve ilk defa lastik alacağım lastik ölçüleri felan nedir bilmiyorum. Araçta orijinal Çelik jantı var. Birde kışın uzun yola da çıkacağım zincirim de var iki lastik alsam yeterli olur mu yoksa dört tekere de kışlık lastik almalımıyım. Lastik önerilerinizide yazarsanız sevinirim...
Hayırlı akşamlar....

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kırşehirde yaşıyorsan 4 lastiğe birden alman lazım, 2 teker kurtarmaz. Zincir çok kullanışlı bir şey değil. Takmak , sökmek, onla gitmek eziyet. Artı ABS ye de zarar verme riski var. Kar lastiği her zaman iyidir.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yola çıkacaksanız kesinlikle 4 lastik alın derim. 0 aldıktan sonrada orta kalite bi lastik işinizi görecektir diye düşünüyorum. Ölçünüzü bilmiyorum ama mesela bn eski arabamda (14") debica marka kış lastiği kullanmıştım ki çok tercih edilen bi marka değildir.Kışın karlı zeminde araba tam doluyken uzun yolda da kullandım hiçbir problem yaşamadım.

Çevrimdışı Frkn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ağrı ilinde ikamet ediyorum mecburi sebeplerden dolayı . arabanın orijinalini bozma 14 falan alma bence , 15" 4 lastik petlas al . ölçüleri 185,65,15 al .ben -30 larda yaşıyorum kışın , malum , şubatın ortasında sivastan sonra tamamen ağrıya kadar bu petlasla geldim , zincirsiz,yolda kar,buz,su karışımı vardı , buna rağmen çok memnun kaldım .kesinlikle de tavsiye ederim ..ayrıca zincir takma , ön düzene baya zarar verir .

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle 4 adet kış lastiği öneriyorum bende arkadaşlar gibi. Özellikle de otomatik vitesli araçlarda zinciri çok çok zorda olmadıkça kullanmayın.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kışlık lastiği sadece "çekiş" olarak düşünmeyin, bunun bir de durması var; bu nedenle 4 lastik alın.
Lastiklere ayırdığınız bütçeyi yazarsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yorumlarınız için çok teşekkürler. Çok fazla bir bütçem yok açıkcası en uygun olanı bulmaya çalışıyorum...

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence dort lastik alin kafaniz rahat etsin. On lastikler sadece karda arabanin saplandigi yerden cikmasini sagliyor ama ozellikle donuslerde cok buyuk problemler olabiliyor. Arkadasimin arabasi sadece on kar lastikleriyle yokus asagi kavsakta donerken kendi etrafinda birkac tur atmisti. Markasina gelince bende continental vardi memnundum ama bir arkadasimda petlas var cok memnun

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracıma 4 lastik alacağım ama aklımda bişey var. ön lastikler ile arka lastikler farklı olursa bi sorun çıkarır mı. 4 lastik aynı olmak zorun damı ? avantajları nelerdir.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ön-arka lastikler aynı olmak zorunda değil ama aynı ebatta olmak zorunda...
daha önemlisi, hem yol tutuş, hem de sağlıklı frenleme için sağ-sol lastikler aynı olmak zorunda.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı onur07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
195 60 15 goodyear ug 9. kesinlikle tavsiye ederim yazlık lastiklerimden daha az yakıt sarfiyatı var, kışın eskişehir karında buzunda bir sorun yaşamadım .

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracın bayi çıkışı lastik ölçüsü 195 55 R15 H85 olarak geçiyor. Kışlıklarda bu boyutlar değişir mi?

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle Continantal öneririm. Kışın sevkiyata çıkan kamyonetimizle buzda dans edenlerin yanından yağ gibi akıp gidiyorduk. Buzda dahi patinaja kalmadığına şahit oldum

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
150 tlye kenda marka lastik aldım. Şimdilik iyi gibi biraz daha kullanınca yorumlarımı yazarım. Teşekkürler

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle