škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yan aynadaki kör nokta!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu aracın yan aynasında kör nokta kısmının olmaması baya canımı sıktı. Bugün az daha bu yüzden kaza yapıyordum. Acaba sadece aynayı değiştirme şansımız oluyor mu bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;539330
Arkadaşlar bu aracın yan aynasında kör nokta kısmının olmaması baya canımı sıktı. Bugün az daha bu yüzden kaza yapıyordum. Acaba sadece aynayı değiştirme şansımız oluyor mu bilgisi olan var mı?

Aynayı mümkün olduğu kadar arabaya dik konumuna getirerek, daha geniş açı elde etmiş, ölü noktayı da minimize etmiş olursunuz.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aynayı arka kapı kolunun ucunu görecek şekilde ayarladım ayrıca küçük ayarlanabilen aynalardan ilava ettim

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: azureusecz;539330

Modernize edilmiş araçların aynaları gittikçe küçülüyor,tasarımlar ona göre yapılmış,A5 octavyalarda bu sorun çok daha az..farklı ayna takmak görselliğe bozar diye düşünüyorum..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
farkli ayna takamazsiniz zaten. uyumlu olmuyor. ancak ayna ustune takilan dis bukey kucuk aynalardan monte edebilirsiniz.

bu konu zaten firunda ayrintili tartisilmisti. biraz arama ile daha cok yanita ulasabilirsiniz

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
farklı ayna derken içindeki cam kısımdan bahsediyor olmalı, bazı markalar için kör nokta ayna üreten yerler mevcuttu

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
onlar da cok vasarili ilmuyor maalesef. bi kere baska markada denemisligim var

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef bizi de zor duruma sokuyor, özellikle sağ ayna. Mümkün olduğunca dışa bakmasını sağlayın, park ederken de artık biraz sağa uzanıp park etmek daha iyi oluyor. Bi de bi türlü bilgisini bulamadım ama bu yan aynalar elegance/style da karatmalı mı?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
PArk ederken değil de, şerit değiştirmelerde bazen sorun çıkartıyor kör nota. Hele ilk aldığında kaç kere bu yüzden milletin üstüne çıkıyordum. Allah korudu kaza yapmadık

Karartma işine açıkçası hiç dikkat etmedim. Dikiz aynası karartmalı ama yan aynaları bilmiyorum. Yan camlarımda en açık ton film olduğundan hiç dikkatimi çekmedi

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;539500
Malesef bizi de zor duruma sokuyor, özellikle sağ ayna. Mümkün olduğunca dışa bakmasını sağlayın, park ederken de artık biraz sağa uzanıp park etmek daha iyi oluyor. Bi de bi türlü bilgisini bulamadım ama bu yan aynalar elegance/style da karatmalı mı?

Style da yan aynalar da karartmalı. Dengesiz şekilde farı olan arabalar ülkemizde çoğunluk olduğu için gece baya iş görüyor. Arkadaki arabanın maviş tatlı farları varmış gibi gözüküyor karartma olduğu için :D

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LA BEBE;539528
Style da yan aynalar da karartmalı. Dengesiz şekilde farı olan arabalar ülkemizde çoğunluk olduğu için gece baya iş görüyor. Arkadaki arabanın maviş tatlı farları varmış gibi gözüküyor karartma olduğu için :D

Evet biliyordum olduğunu :) Teşekkürler. Çünkü dediğiniz gibi tatlı bir yansıma geliyor yan aynalardan. Birde aynanın çevresinde bir şerit var oradan tahmin ettim. Kitapçıkta dikiz aynasının karatmasından bahsedip yan aynalardan bahsetmemesi ilginç. :hmm:

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 2013 Elegance aracımda da her iki dış dikiz aynası karartmalıydı. O dönemde vw CC dahil hiçbir aracında ikisinde de karartmalı olan modeli yok diye biliyorum.

Çevrimdışı Hakan674

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
farklı bir konu açmak istemedim bir sorum olacak octavıa 2015 aracımız var . aracı teslim alırken km sine baktığıda 48 km yol yapmış idi o zamanda 100 km ye kadar fabrika garantisi var diye birşey söylemişlerdi. ve araç bayiye gelirken tır arzalandı araçlarımızı kendimiz kullanıp getirdik diye bir hikaye anlattılar bununla ilgili bilgisi olan var mı merak ettiğim için soruyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o tur seyler oliyor. dedikleri gibi de olmus olabilir. biri kullanmis da olabilir.