škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Farlarda Buharlaşma Sorunu

biralem · 99 · 25109

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ugurkaradag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Forumun gücü forum olmasa böyle bir kontrolden haberimiz olmayacak. Yanlış giden bir durum olsa haberimiz olmayacak. Ah skoda ah...

Çevrimdışı Ugurkaradag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Farların fotoğraflarını bir türlü yükleyemedim. Boyut konusuna takiliyorum. Telefondan girdigim için boyutunu küçültemiyorum. Lg g3 telefonum bunun bir kolay yolu var mi.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;542652
Araçtan bir şikayetimiz yok şimdilik. Ama eskiden 1500km ilk yağ değişimi olurdu. öyle bir şeyden de bahseden olmadı. o yüzden sordum.

Alıntı yapılan: Ugurkaradag;542669
Forumun gücü forum olmasa böyle bir kontrolden haberimiz olmayacak. Yanlış giden bir durum olsa haberimiz olmayacak. Ah skoda ah...

Benim kontrol sırasında servise ileteceğim maddeler şunlar:
- Bolero'nun ara sıra kendini restart etmesi
- Sol aynada katlanma sırasında çıkan gıcırtı sesi
- Gündüz farlarında buharlaşma sorunu
- Bolero'daki geri görüş kamerasında yatay parkı seçip hareket edince ekranın hata vermesi
- Trim sesleri

Çevrimdışı Ugurkaradag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;542674
Benim kontrol sırasında servise ileteceğim maddeler şunlar:
- Bolero'nun ara sıra kendini restart etmesi
- Sol aynada katlanma sırasında çıkan gıcırtı sesi
- Gündüz farlarında buharlaşma sorunu
- Bolero'daki geri görüş kamerasında yatay parkı seçip hareket edince ekranın hata vermesi
- Trim sesleri

Arkadaşlar 2004 model 5.30i bmw'den sonra bile aracın keyfine diyecek yok ah şu kronik sorunlarda olmasa umarım bu farların yapısı değişerek ledlerin konumu ön cami ile birleştirip ayirsalar bu sorun asla olmazdı.O kadar mühendis bunu nasıl düşünemez hayretler içerisindeyim.

Çevrimdışı Ugurkaradag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ledlerin far içerindeki konumu ön camdan ayri olmamasından dolayı farın ön camını ısıtıyor. Dışardan gelen soğuk hava iç dış sıcaklık farkı oluşturarak farın içerisindeki havada yoğunlaşma yaparak buhar yapıyor. Gündüz farını tek başına açmayıp fari manuel ayarlayıp direk açarsanız hava ne kadar soğuk olursa olsun buhar oluşmuyor haberiniz olsun. Zamanla buğu yüzünden ön camda leker oluşacaktır en azından skoda bu soruna çözüm bulana kadar kış aylarında böyle kullanılabilir. Zaten yazın böyle bir sıkıntı olmayacaktır. Yada detaylı bakamadım menüden gündüz fari kapatılabilir böyle bir seçenek varsa.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1500 bakımı diye birşey yok,1500 km de yağına bakın eksilme yoksa yola devam,serviste de yalandan yağına bakıyorlar ,yalandan bir çay bardağı yağ koyuyorlar o kadar...

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;542765
1500 bakımı diye birşey yok,1500 km de yağına bakın eksilme yoksa yola devam,serviste de yalandan yağına bakıyorlar ,yalandan bir çay bardağı yağ koyuyorlar o kadar...

Bakım değil zaten 20-30 dakikalık genel bir kontrolden bahsedildi. Ücretsiz de olduğu için kontrole gitme ve şu anki şikayetlerimi/sorularımı de paylaşma niyetindeyim.

Çevrimdışı Ugurkaradag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;542797
Bakım değil zaten 20-30 dakikalık genel bir kontrolden bahsedildi. Ücretsiz de olduğu için kontrole gitme ve şu anki şikayetlerimi/sorularımı de paylaşma niyetindeyim.

Farlar ile ilgili ne diyecekler merak ediyorum.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com

Çevrimdışı Ugurkaradag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bana randevu verdiler. Gelin farları kontrol edelim dediler. Sanki bu sorunu bilmiyorlarmış konu Almanyaya iletilmemiş gibi. Bende gitsemde sorunu cözemeyecekleri için. Kronik olduğu için servise gitmedim.

Çevrimdışı cello123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Biz aracı aldığımızdada aynı sorun vardı ertesi gün servise sorduk normal dediler
2 gün üst üste buhar yaptı şimdi yapmıyor Havalar soğuyunca ne olur bilemem

Çevrimdışı cello123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Buğu sorunu ne oldu yaşayan varmı hala?
Bizim arabada kesildi dün 3 dereceye kadar düştü ama buğu yapmadı

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bizim araç superb 2 normalde dururken falan olmuyor ama soğuk havalarda uzun süreli far açık gidince buğu oluşuyor.