škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kış lastikleriniz fren mesafelerinizi çok etkiliyor dikkat!

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sonunda kış kastiği aldım. 160 tl den goodyear ultra grip 8. Ultra grip 9 bu sene üretilmemiş. Yalnız dikkat edilmesi gereken durum şu kış lastiğinde fren mesafesi baya artıyor kampana frenlerde absyi hemen devreye sokuyor. Dunlop sportlara alıştığım için ilk freni eskisi gibi yapayım dedim ama araba durmadı :) dedim gidyoruz valla :D sonra freni kökleyince abs devreye girdi araba kızakladı hafiften sola doğru. Acayip güvensiz hissettim o  kadarda hızlı değildim aslında. Kış lastikleri alıştığınız fren mesafesini çok değiştircek dikkatinize ( özellikle ambitionlar)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiklerin performansını vermesi için 500km yi devirmesi lazım. Ondan önce aksiyona girmemek lazım. Ayrıca kış lastiğinin performans vermesi için 7 derecenin altına inmesi lazım hava sıcaklığının daha o kadar soğukta yok.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben hala karar veremedim hangi kış lastiğini alsam diye mıchelin cros climate lastiği kafamı karıştırıyor.

Çevrimdışı gokhan44261

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ultragrip grip 9 aldım 2014 tarihli olmasına rağmen arastirdigimda fren mesafesinin ulttagrip grip 8 é göre daha iyi olduğunu öğrendim onun için onu aldım birde forumlar da ultrason Grip 9 a geçen birinin 8 é göre daha güvenilir oldigunu söylemesi üzerine bu kararı verdim.erzurum da yaşıyorum sıcaklıklar gündüz  4 5 derece gece eksi 3 4 ü goruyor şimdilik iyi gibi bakalım artik.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhan44261;540134
Ultragrip grip 9 aldım 2014 tarihli olmasına rağmen arastirdigimda fren mesafesinin ulttagrip grip 8 é göre daha iyi olduğunu öğrendim onun için onu aldım birde forumlar da ultrason Grip 9 a geçen birinin 8 é göre daha güvenilir oldigunu söylemesi üzerine bu kararı verdim.erzurum da yaşıyorum sıcaklıklar gündüz  4 5 derece gece eksi 3 4 ü goruyor şimdilik iyi gibi bakalım artik.

Kaça aldınız hocam ?

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Alın demiyorum fakat inceleyin kıyaslayın öyle karar verin diyorum. Önerim Nokian wr d4. Araştırırken lastik etiketlerindeki tüketim, kaygan zeminde fren ve desibel değerlerine de bakmayı ihmal etmeyin lütfen. Hepinize güvenli sürüşler.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben etikete falan da  bakmadım 5-6 yer gezdim good year daki gerçek kauçuk miktarı fazla hemen sertleşmiyo ve deseni çok hoşuma gitti ultra grip 8 in :D bide lassa 175 fiyat verdi good year 160 bunun etkisi baya fazla oldu

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;540174
ben etikete falan da  bakmadım 5-6 yer gezdim good year daki gerçek kauçuk miktarı fazla hemen sertleşmiyo ve deseni çok hoşuma gitti ultra grip 8 in :D bide lassa 175 fiyat verdi good year 160 bunun etkisi baya fazla oldu

Alınmış alınmıştır, üstelik GoodYear kış için çok iyi lastik. Güle güle kullanın. Fakat yeni alacak arkadaşlar yine de araştırsın, bilgi sahibi olsun.   (Geçen yıl tavsiyemle birlikte arkadaşım 2015 honda civice ultra grip 8 taktı ve o kar kış kıyamette girip çıkamadığı yol olmadı. Mevsuzu oldukça hala dua eder bana :)
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2015, 23:28:53 Gönderen: MATADOR »

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Hava sıcaklığı bu hususta büyük etken. Geçen gün sıhhiye köprüsü üstünde çok feci patlıyordum pert olacak derecede, iğne ucundan geçtim resmen. Buna en büyük sebep +10 derecelerdeki sıcaklıklarda kışlıklarımın takılı olması idi kesinlikle. Havalar biraz daha soğusun bu sefer herşey tersine dönecek, yazlıkların fren performansı düşerken kışlıklar avantajlı hale gelecek

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;540204
Hava sıcaklığı bu hususta büyük etken. Geçen gün sıhhiye köprüsü üstünde çok feci patlıyordum pert olacak derecede, iğne ucundan geçtim resmen. Buna en büyük sebep +10 derecelerdeki sıcaklıklarda kışlıklarımın takılı olması idi kesinlikle. Havalar biraz daha soğusun bu sefer herşey tersine dönecek, yazlıkların fren performansı düşerken kışlıklar avantajlı hale gelecek
Aynen. Ben de geçen Cumartesi taktıracaktım, ama kardeşimin dönecek olmasından mütevellit o günümü arabaya ayırmak istemedim. Şimdi sabahları genelde 5 derece oluyor işe gelirken, akşamları ise 13-14 derece civarı ev dönerken. Benim yazlık(Michelin Primacy 3) zaten özürlü bir lastik olduğu için tutmuyordu, dün bir deneyeyim dedim, demez olaydım, ABS şenliği vardı arabada:) Akşamları ise kışlık için hala yüksek sıcaklık değerleri, hoş yine belirtmem lazım yolumda yer yer yokuşta dur-kalk var, araba resmen sağa sola kafa atıyor:) ASR her daim devrede. Ah Michelin ah; seni aldığım güne lanet olsun... Duruma göre Cumartesi geçebilirim ben de...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sabah-akşam kızımı okula götürüp geliyorum. Üzerindeki Hankook lastiklerle, bu günlerde, sabahları fren yapmaya korkuyorum zira hemen ABS çalışmaya başlıyor. Akşam ise sıcaklık daha fazla olduğu için hiç öyle bir problem yaşatmıyorlar. Lastiğin mevsime uygunluğu ve hava sıcaklığı çok önemli etken bu işte.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastikçiye gidecek yakıt seviyesine ulaştığımda lastiklerimi değiştireceğim inşallah bende [emoji23]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;540329
Lastikçiye gidecek yakıt seviyesine ulaştığımda lastiklerimi değiştireceğim inşallah bende [emoji23]
Randevulu git bari; anladın sen onu:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;540330
Randevulu git bari; anladın sen onu:D

O iş bende ya bizim personel amirine iteklicem de pederin yanına gitmem lazım onun için[emoji2]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle