škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia-C-Max Karşılaştırması

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merak ettiğim bir soru var.Sizce octavia mı c-max mi donanım performans kalite ayrı ayrı karşılaştırmak gerekirse?Octavia nın 1.4 tsı elegance ı ile c-max in 1.6 dizel titanyum versiyonu motor olarak karşılaştırmak mantıksız gelebilir ama malum octinin dizeli çok uçuk..

Ben biraz inceledim aklımın erdiği kadarıyla yorumlarıda okudum bana göre braz malzeme kalitesi daha düşük fordda motor olarak çok olumlu yorumlar okudum babamın arkadaşında var 170 kr yaktığını söyledi ş.içinde,donanım olarakta pek fark yok gibi 2 si arasında opsiyonlarla c-max 50 bin tl ye geliyor full+full oluyor octide bu seviyeye getirmekte 52-53 bin tel yi bulur fiyat/performans olarak hangisi daha başarılı bunu merak ediyorum?

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bos ver ikisinide o kadar para veriyorsan 1.6D golf al

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mxengine;49934
bos ver ikisinide o kadar para veriyorsan 1.6D golf al

Golf küçük geldi bu 2 sine göre..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ford C-Max iyidir iyi...Hemde dizel daha ne olsun..

Octi dizel daha iyi gider..Daha rahat olur sanki..

O paralara sanırım SuperB daha iyi giderdi..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;49937
Ford C-Max iyidir iyi...Hemde dizel daha ne olsun..

Octi dizel daha iyi gider..Daha rahat olur sanki..

O paralara sanırım SuperB daha iyi giderdi..

SuperB incelemesinde babamın yorumu 3. kişinin arkada rahatsız olacağı ortadaki çıkıntıyı çok yüksek yapmışlar dedi buda o sırada oturanı rahatsız edeceğini düşünüyor octide bu yoruma varmış c-max de çıkıntı yokmuş daha düzmüş arka taraf ayrıyetten dizele geçmeyi düşünüyoruz birazda senede 20-25 bin km yi buluyor performanstan fazla düşmeden uygun birşeyler kafamızda oluşturmaya çalışıyoruz..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Liseden beri beraber büyüdüğüm kankimde Ford C-Max TDcİ Ghia var. Bayada kullanmışımdır, o da fabiamı kullanmıştır yasal durumlardan ötürü :)

konuya geleyim C-Max oldukça geniş, konforlu bir araç. arkası çok çok rahat, Roomsterdan iyi olduğunu düşünüyorum gerek pozisyon olarak, gerek koltuk, malzeme kalitesi ve detay olarak. Perde falanda çıkıyor camdan. (ama sargısı bozuk bizim oğlanınkinin :kiki:)

Arabanın burnu ile sürerken hiç bir fikriniz yok, Transit gibi bişey, dahada geride oturduğunu düşün :) ön cam baya uzanıyor, büyükçe. Sony müzik makinesi var, idealdir. Dijit klima var. O da kafi.

Ama te Gölbaşına kadar çevreyolundan kapışa kapışa gittik, mini mini 1.4 makinemle 1.6 TDCI 110 bg lik arabayla bildiğin t..ak geçtim. iki arabadada iki kişi vardı. Performansça ağır kalıyor. küçük vitesleri hayli kısa, düşük devirde gidebliyor ama hızlanmayı pek sevmiyor. Fabianın çıldırıp sağa sola kafa attığı 1-2-3 lerde oldukça sakin hızlanıyor TDcI C-Max.

Çok büyük, çok ağır, çok rüzgar yiyor. her bi şeyi büyük. benim arabama geçince fare gibi diyor.

uzun dönem ANKARA içi yakıt ortalaması 6.8 litre eurodieseldir, hatırlatayım.

bir otomobili, 60 la kavşak dönmeyi, hele hele 1.8T gibi bi şeyi unut. genelde hüsran olur tekrar al-sat işine girer insanlar, gerçi baban bilir ;)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;49943
Liseden beri beraber büyüdüğüm kankimde Ford C-Max TDcİ Ghia var. Bayada kullanmışımdır, o da fabiamı kullanmıştır yasal durumlardan ötürü :)

konuya geleyim C-Max oldukça geniş, konforlu bir araç. arkası çok çok rahat, Roomsterdan iyi olduğunu düşünüyorum gerek pozisyon olarak, gerek koltuk, malzeme kalitesi ve detay olarak. Perde falanda çıkıyor camdan. (ama sargısı bozuk bizim oğlanınkinin :kiki:)

Arabanın burnu ile sürerken hiç bir fikriniz yok, Transit gibi bişey, dahada geride oturduğunu düşün :) ön cam baya uzanıyor, büyükçe. Sony müzik makinesi var, idealdir. Dijit klima var. O da kafi.

Ama te Gölbaşına kadar çevreyolundan kapışa kapışa gittik, mini mini 1.4 makinemle 1.6 TDCI 110 bg lik arabayla bildiğin t..ak geçtim. iki arabadada iki kişi vardı. Performansça ağır kalıyor. küçük vitesleri hayli kısa, düşük devirde gidebliyor ama hızlanmayı pek sevmiyor. Fabianın çıldırıp sağa sola kafa attığı 1-2-3 lerde oldukça sakin hızlanıyor TDcI C-Max.

Çok büyük, çok ağır, çok rüzgar yiyor. her bi şeyi büyük. benim arabama geçince fare gibi diyor.

uzun dönem ANKARA içi yakıt ortalaması 6.8 litre eurodieseldir, hatırlatayım.

bir otomobili, 60 la kavşak dönmeyi, hele hele 1.8T gibi bi şeyi unut. genelde hüsran olur tekrar al-sat işine girer insanlar, gerçi baban bilir ;)
ben de Hakan herzaman için yüksek araçlardan uzak durmuşumdur.26-35bin tl arasında ne araçlar var dehşetül acaib ammavelakin otomobilin verdiği hele c versiyonu ve üstü olan araçların virajlarda yol tutuşunu diğerlerinin vermesi olanaksız.Hele birde kadir'in 1.8 t ile virajlara girdiği hızla o bahsettiği c-max ile çok zor.Ama doblo,kango,cornet gibi dometes/elma kasalarından alacağına tabii ki c-max önceliklidir derim.En azından konfor var ve otomobil kadar olmasada süspansiyonu daha güzeldir derim ben.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim octi durucak zaten aklının ucundanda bile geçmiyor satmak ablamla bana bırakmayı düşünüyor kendisine istanbulda işi gidip gelmek için sorunsuz uzun vadede kullanacağı ileride emekli arabası olarak kullanacağı bir şey arıyor yeri geldiğinde arabaya 5-6 kiş biniyoruz tabi octinin performansını bulmak zor gibi ama geniş olsun birazda olsa performanslı olsun istiyoruz nedense son çıkan octi gözüme çok küçük geliyor iç ve dış olarak superB de bize gelmez biraz uçuk fiyatı biraz durum karışık daha doğrusu..

Şu anki vergilendirmeye görede 2 motor biraz adamı "okşuyor" azı yanmış bundan babamın o yüzden 1.6 dizel performanslı bir şey düşünüyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki octi scout 1.8 t düşünmezmisiniz?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
c max gorunum olarak benıde cezbedıyor ama dıger yonlerını bılemem.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;49956
peki octi scout 1.8 t düşünmezmisiniz?

Dizele geçicez amacımız o bizim 1.8T scout yok diye biliyorum TR de :)

Olsada çok pahalı fiyatlarda olur max 55 bin tl civarında full dizellere bakıyoruz..

Hemen alıcak değiliz araştırıp kafamızda birşeyler oluşsun piyasa yapmak :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Roomster'la kıyaslamayın bir arabayıda be :D

Rumıstır tam olarak rakibi sayılmaz...

C-MAX'ın rakibi, Citroen C4 picasso olabilir mesela..

Octaviadan bozma büyük roomster yapsalar neysede..:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen oyle rakıbı c4 pıcasso veya grand pıcasso olur.ama onların fıyatta baya ucuk olacagından bı oncekı mesajımda yazmadım

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
C-Max güzel araçtır.MAkyajdan sonra daha bi albenili oldu araba.Motoruda dizel olması avantaj.Çok fazla performans istemiyorsanız bence ideal bir araba.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...