škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sen bir başkasın Fabia.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasin3418

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;540403
1000 km fazlasıyla yeterli olacaktır. Elbette bir cupra performansı yaşamayacaksın fakat perfonmanslı kullanımda ekranda düşük tüketim değerlerini gördüğünde cuprayı unutabilirsin... Yada hatıralarda kalır :) Dsg 230 a müsade eder mi bilmem fakat 210/220 aralığı çok mümkün görünüyor.

Yeter yeter bana :) Rodaj geçsin die bekliyorum gaza basamiyorum suan. Henüz 52 km de cupra hatırasıya kalacak bi sure:) suan sizin araç istanbul da kaç lt ortalama gösteriyor

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yasin3418;540405
Yeter yeter bana :) Rodaj geçsin die bekliyorum gaza basamiyorum suan. Henüz 52 km de cupra hatırasıya kalacak bi sure:) suan sizin araç istanbul da kaç lt ortalama gösteriyor

Ben şehir içi ortalama 7.0 / 7.2 lt yakıyorum. Daha az yakan arkadaşlar da var. Şehrine, yoluna, trafiğine göre değişiyor. İstanbul>İzmir yaptım. Ekonomik takılıp 90/120 km hız aralığında yolun yarısını klimalı gittim 5.5 lt yaktım. Dönüşte full klimalı 130/180 km hız aralığında 6.5 yaktım. 180/200 km hız aralığında giderken 8.4/8.6 lt aralığında yaktım. Dediğim gibi yol,ağırlık,rüzgar vs. Bir çok etken var. https://hizliresim.com/zYLYJg bu görüntü dikili/savaştepe/balıkesir aralığında çekildi.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia nın arkasını az bassak daha güzel olmaz mı  ? arkadan araba çok kalkık duruyo ama önü yerde ve spor. Arkasıyla önü arasında biraz fark var...

Çevrimdışı Yasin3418

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;540425
Fabia nın arkasını az bassak daha güzel olmaz mı  ? arkadan araba çok kalkık duruyo ama önü yerde ve spor. Arkasıyla önü arasında biraz fark var...

Kesinlikle hep alcak basık araç kullandım fabia ilk isim basmak olucak soğuk pres ile basma tarafındayım soğuk Presle basan arkadaşlar varmı acaba fabia yi

Alıntı yapılan: MATADOR;540413
Ben şehir içi ortalama 7.0 / 7.2 lt yakıyorum. Daha az yakan arkadaşlar da var. Şehrine, yoluna, trafiğine göre değişiyor. İstanbul>İzmir yaptım. Ekonomik takılıp 90/120 km hız aralığında yolun yarısını klimalı gittim 5.5 lt yaktım. Dönüşte full klimalı 130/180 km hız aralığında 6.5 yaktım. 180/200 km hız aralığında giderken 8.4/8.6 lt aralığında yaktım. Dediğim gibi yol,ağırlık,rüzgar vs. Bir çok etken var. https://hizliresim.com/zYLYJg bu görüntü dikili/savaştepe/balıkesir aralığında çekildi.

Çok iyi oranlar suan benim araç şehir içi kısa mesafe 9 9.5 lt gisteriyor yeni olduğu içindir herhale

Araca ben opsiyo  spor süspansiyon da eklettim ama gene yüksek

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şu arkanın kalkık olmasını bende hiç sevmiyorum, arkadan bakıyorsun adeta Leylek... Sırf bu nedenden dolayı, çıkarttığım çelik jantları bagajda tutuyorum, arkayı basıyor :D

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trolley;540451
Şu arkanın kalkık olmasını bende hiç sevmiyorum, arkadan bakıyorsun adeta Leylek... Sırf bu nedenden dolayı, çıkarttığım çelik jantları bagajda tutuyorum, arkayı basıyor :D

Ha ha :) bide arka kalkık olunca lastiklerde kabak gibi gözüküyo azda inceler o yüzden arabayı hep geri geri parkediyorum böylece arabanın arkasıyla muhatap olmuyorum :D

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;540536
Ha ha :) bide arka kalkık olunca lastiklerde kabak gibi gözüküyo azda inceler o yüzden arabayı hep geri geri parkediyorum böylece arabanın arkasıyla muhatap olmuyorum :D

Paçalıkları takmanın en büyük nedenlerinden biri idi bu dediğin lastik olayı :D

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, arabanın arkası arabanın havasından kalkık. Çok artist bu FABİA, havasından geçilmiyor :) Bırakın kalkık olsun, yolda rüzgar basıyor zaten, yol tutuşta bir sorunda yok. Yok illa basık olsun diyorsanız stepneyi çıkartın, yerine nalburdan alcağınız naylonu serin basın içine betonu, stepne boşluğu aracın tam ortasında zaten matematiğe de gerek yok, alın size ağırlık. Bir tüp lastik onarım sıvısı size her şekilde yolda çare olur nasılsa. http://hizliresim.com/bYpZ0m   Bu da havalı arka ;)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında tamponun altını hemen kesmeyip az daha indirselermiş her şey normal olacakmış . Poloya benzemesin diye mi yaptılar bilmiyorum. Bide geçen ilk defa arka koltuğa bi oturuyum dedim araba yıkarken :) bide ne göriyim öndeki kapılarda kumaş kaplama var arkada yok çok şaşırdım açıkcası

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://i.hizliresim.com/gypDm3.jpg Aslında arka tampon aşağıya doğru birkaç santim daha uzayabilirdi, bunun için çok müsait. Fakat FABİA böyle doğdu, biz onu böyle gördük, böyle sevdik. Zaten sevip beğenmeseydik alıp da binmezdik ama öyle değil mi. Belki resimdeki monte carlonun üzerinde bulunan difüzör satışa sunulursa tampona ekletip şimdi olduğundan daha şık gösterebiliriz. Kapılardaki kumaş mevzusuna gelince, başta bende çok takılmıştım ta ki bir arkadaşım "böyle daha iyi, kirlenince kolay temizleniyor" diyene kadar. Artık takılmıyorum. Biraz da ciğer mındar hesabı yani :)
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2015, 23:50:28 Gönderen: MATADOR »

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Galiba difüzöre aşık oldum :D bunu sanayide yaptırabilir miyiz aciliyetten :) sanki bu fotodaki az basılmış olabilir spor modelden ötürü. Ama o difüzörü istiyorum Allahın izniyle :) <3<3

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;540638
Galiba difüzöre aşık oldum :D bunu sanayide yaptırabilir miyiz aciliyetten :) sanki bu fotodaki az basılmış olabilir spor modelden ötürü. Ama o difüzörü istiyorum Allahın izniyle :) <3<3

Difüzör çok harika, umarım Skodadop'a gelir de alırız. Göründüğü kadarı ile tamponda özel bir işleme gerek yok, kesme, biçme gibi. Al yapıştır geç tarzında görünüyor.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Renk çok yakışmış beyaz mavi gidiyo genelde fabialar ama bu renk çok iyi. yada kapuçino bej. Kendi fikrim tabi.

Çevrimdışı Yaso79

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ender elektronik e sormuştum arka difüzör 989 tl