škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapı Kilit Demiri Geriye Kaydı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Apartmanda dengesiz bir adam var. Park için tartıştık biraz.
Çelimsiz bir adam , vurmayayım diye çok sıktım kendimi.  Sonra hıncımı kapıdan aldım. Biraz sert vurdum. O da kilit demirini geriye atmış biraz

Şimdi kapı biraz içerde duruyor.
Bu demiri nasıl eski pozisyonuna çekerim. Resimdeki demir:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabii ki torx anahtarla...
vidaları gevşetip, eski izinin üzerine getirip, sık..
Kolay gelsin de, bir daha öyle çarpma kapıyı, cam mekanizması falan da zarar görebilir.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ikinci resimde elinizle tuttuğunuz plastik parça ne işe yarıyor. İyi bi fonksiyonu işlevi varmı?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;540242
Kolay gelsin de, bir daha öyle çarpma kapıyı, cam mekanizması falan da zarar görebilir.

Eşyadan çıkarmasam hıncımı adamdan çıkaracaktım.  Ama bana torrx değil de metrik gibi geldi

Alıntı yapılan: maviselx;540271
Hocam ikinci resimde elinizle tuttuğunuz plastik parça ne işe yarıyor. İyi bi fonksiyonu işlevi varmı?

Resmi internetten buldum , benim aracım değil. Kilit koruyucu plastik diye satılıyor internette. Ama bence bir işe yaramaz,  tamamen ticari oyuncak

http://tr.aliexpress.com/store/product/FOR-Skoda-Series-Car-Door-Lock-Buckle-Cover-Decoration-for-Skoda-Citigo-Rapid-Octavia-RS-a5/1403514_32224899568.html

http://tr.aliexpress.com/w/wholesale-skoda-fabia-door-lock.html

http://tr.aliexpress.com/promotion/promotion_skoda-fabia-door-lock-promotion.html
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2015, 14:22:39 Gönderen: mustklc »

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maviselx;540271

Ben o plastikten bir sene önce aldım. Uyum sağlamadı satıcıya özellikle belirtmiştim modeli. Şimdi öyle duruyor A7 Octavia ya göre yollamış. Kargo geldikten sonra gereksiz bir parça olduğunu anladım.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Resim üzerinde işaretleyerek kilit demirinin ne tarafa kaydığını yazabilir misin?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;540282
Resim üzerinde işaretleyerek kilit demirinin ne tarafa kaydığını yazabilir misin?

Çizmeye gerek yok direkt orjinalinin resmini çektim.

Bu kayan kapınınki. Kayan yerin eski izi duruyor.

Bu da diğer kapı. Olması gereken.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Torx değilmiş hakikaten...bence hiç uğraşma, servise git,  2 dakikalık iş, ücretsiz hallederler.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;540371
Torx değilmiş hakikaten...bence hiç uğraşma, servise git,  2 dakikalık iş, ücretsiz hallederler.
Bence de.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oooohhh be abicim. Nasil vurmussun sen onu da o kadar kaymis?? Kaportaciya gotur 20₺ ver cicek gibi yapar

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;540410
Oooohhh be abicim. Nasil vurmussun sen onu da o kadar kaymis?? Kaportaciya gotur 20₺ ver cicek gibi yapar

Aslında orayı açacak bits uç bende var:
http://www.hirdavat.com/arama/hizliErisim.aspx?tip=U&lang=tr-TR&text=xzn

XZN uç diye geçiyor. Ostimden aldımdı.

Ama ucuna takacak lokma anahtar bulamadım.

Kaportacıya gitmem burda, birşeyden anlamıyorlar.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında sizde yapabilirsiniz,civataları gevşetmeyede gerek yok. Kancanın fotografa göre sol tarafına uygun bir tahta takoz koyun ve yavaş yavaş bir çekiçle vurarak (Tıklata tıklata) eski yerine getirtin

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotodan gördüğüm kadarıyla orada takoz koymaya ya da çekiçle çalışmaya yeterli alan yok. Ayrıca bu dediğiniz yapılırsa ileri geri iyice yer yapar sonraki zamanlarda sürekli geri kayar. Elde malzeme yoksa en güzeli sanayide elinde takım olan birine yaptırmak. Buna para bile almazlar heralde.

Çevrimdışı karahan55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
elinde bits uç varsa lokmaya gerek yok yıldız veya ikiağız anartarla gevşelt  zaten o demirler ileri geri oynuyor

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karahan55;541146
elinde bits uç varsa lokmaya gerek yok yıldız veya ikiağız anartarla gevşelt  zaten o demirler ileri geri oynuyor

Arkadaştan lokma buldum düzelttim :gut: :gaz: