škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 3 yol tutuş ve güvenlik

Dre42 · 77 · 13742

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar geçenlerde aracımı biraz zorlayım dedim.Konyada havaalanı yolundan evimin olduğu otogar güzergahına dönmek için böyle yuvarlak sizi başka yola aktaran şeyler olur ya adı her neyse artık :) işte oraya çıkarken gaza yükleniyim dedim dairesel bi virajı yaklaşık 100 km ye yakın bi hız da almaya başladı donuş iyice keskinleşince araba şeritte kalmakta zorlanmaya başladı aynalara baktım arkada araba yok ayağımı frenin üzerine yaklaştırdım ve direksiyonu biraz daha çevirdim.artık diğer şeride kaymaya başladı o sıra kuvvetli bi cıyyyyyyyk diye ses geldi sol on tekerden arabanın hızı 80 e duşmuştu ve beni mutlu etti aracımın bu tepkisi.yol tutuşunun azaldığını hissedince ufak frenlemeler yapıyor ama ben biraz fazla zorladığım için sert Bi frenleme yaptı.artık devreye giren xds midir edl midir bilmiyorum ama fabia beni mutlu ediyor her binişimde

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
selamlar güvenlik ile ilgili olarak aklıma gelmişken sorayım istedim;
yan perde hava yastıklarının araç içersinde tesis edildiğini ve aktif olduğunu nereden anlayabiliriz, yada görebiliriz ?

"araç üzerinde burada airbag vardır"  gibi bir işaret vs var mı ? bilgisi olan paylaşabilir mi ?

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;540316
selamlar güvenlik ile ilgili olarak aklıma gelmişken sorayım istedim;
yan perde hava yastıklarının araç içersinde tesis edildiğini ve aktif olduğunu nereden anlayabiliriz, yada görebiliriz ?

"araç üzerinde burada airbag vardır"  gibi bir işaret vs var mı ? bilgisi olan paylaşabilir mi ?

Yan hava yastıklarınız muhtemelen koltuktadır. Ön koltukların yan kısmında airbag yazan kumaş etiket veya plastik bir sticker olması lazım bakın. Aktif olduklarını ise anlamamanızı temenni ederim. :o

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Perde hava yastıkları emniyet kemerinin üst kısmında tavana yakın airbag şeklinde yazar olmayan yerlerde içi boş dikdörtgenler var

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540320
Perde hava yastıkları emniyet kemerinin üst kısmında tavana yakın airbag şeklinde yazar olmayan yerlerde içi boş dikdörtgenler var

Ben sanki perde hava yastıklarını opsiyonel gibi hatırlıyorum?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;540321
Haklısınız, perde hava yastıkları opsiyonel.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;540321

Benim aracımda iki tane var zaten ama olsa bu şekilde olacaktı opsiyonel olduğunu da öğrenmiş oldum teşekkür ederim :)

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540332
Benim aracımda iki tane var zaten ama olsa bu şekilde olacaktı opsiyonel olduğunu da öğrenmiş oldum teşekkür ederim :)

Evet bende de iki var :D:D

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Perde yastığı taktıranlar demek emniyet kemerlerinin üstündeki yazılarla da şenleniyormuş.. Paralı olmak güzel şey:)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;540338
Perde yastığı taktıranlar demek emniyet kemerlerinin üstündeki yazılarla da şenleniyormuş.. Paralı olmak güzel şey:)

Aynen :) bizde az parayla biraz fazla ozellik olsun diye fabia aldık ya zaten :)

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arabayada 50  üzeri para verip almakta adama az koyar verdik 40 bini tek farkımız motorumuz :D :D oda çohta önemli değil asdfg

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
45 bine 1.0 style modellerini de getirseler ambition tsi yi kaldırsalar daha mantıklı olabilirmiş yurt dışında buna benzer şekilde satılıyor

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540301
Arkadaşlar geçenlerde aracımı biraz zorlayım dedim.Konyada havaalanı yolundan evimin olduğu otogar güzergahına dönmek için böyle yuvarlak sizi başka yola aktaran şeyler olur ya adı her neyse artık :) işte oraya çıkarken gaza yükleniyim dedim dairesel bi virajı yaklaşık 100 km ye yakın bi hız da almaya başladı donuş iyice keskinleşince araba şeritte kalmakta zorlanmaya başladı aynalara baktım arkada araba yok ayağımı frenin üzerine yaklaştırdım ve direksiyonu biraz daha çevirdim.artık diğer şeride kaymaya başladı o sıra kuvvetli bi cıyyyyyyyk diye ses geldi sol on tekerden arabanın hızı 80 e duşmuştu ve beni mutlu etti aracımın bu tepkisi.yol tutuşunun azaldığını hissedince ufak frenlemeler yapıyor ama ben biraz fazla zorladığım için sert Bi frenleme yaptı.artık devreye giren xds midir edl midir bilmiyorum ama fabia beni mutlu ediyor her binişimde
geçen Boludan Ankaraya otobanda seyehat ederken müzik açıktı biraz sesli :) araba 160 olmuş haberim yok 1 motor bide ses te yok müzikten :D dedim şunu bi 170 yapayım 169 dan sonrası yemedi :) sonra o gazla otoban sert virajlarına 150 ile girdim ama en ufak şeritten kayma göstermedi . Şaşırıyorum bazen küçücük araba sonuçta . Koltuk ayarımda gömebildiğim kadar gömdüm boy 1.80 e yakın kaputu görmüyorum zaten koltukta geride dizim anahtara değiyor (buraya bi eksi veriyorum) bu şekilde sanki passat bas basabildiğin kadar :) ( ama sadece otobanda basalım )

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;540431
geçen Boludan Ankaraya otobanda seyehat ederken müzik açıktı biraz sesli :) araba 160 olmuş haberim yok 1 motor bide ses te yok müzikten :D dedim şunu bi 170 yapayım 169 dan sonrası yemedi :) sonra o gazla otoban sert virajlarına 150 ile girdim ama en ufak şeritten kayma göstermedi . Şaşırıyorum bazen küçücük araba sonuçta . Koltuk ayarımda gömebildiğim kadar gömdüm boy 1.80 e yakın kaputu görmüyorum zaten koltukta geride dizim anahtara değiyor (buraya bi eksi veriyorum) bu şekilde sanki passat bas basabildiğin kadar :) ( ama sadece otobanda basalım )

Arabanın yol tutuşu gerçekten etkileyici ben biraz kaysın diye fazla kırdım direksiyonu yani sert dönüşler yapmaya çalıştım denemek için işin aslı özelliği var da çalışıyor mu acaba diye denedim o da çalışıyoruz işte ne yükleniyorsun der gibi cıyakladı :) şu an tek eksiklik çektiğim nokta park sensoru parkta sıkıntı çekmiyorum ama tedirgin olup arada uzun mesafeler bırakarak park etmek pek etik olmuyor biri görse laf eder yani :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540432
Arabanın yol tutuşu gerçekten etkileyici ben biraz kaysın diye fazla kırdım direksiyonu yani sert dönüşler yapmaya çalıştım denemek için işin aslı özelliği var da çalışıyor mu acaba diye denedim o da çalışıyoruz işte ne yükleniyorsun der gibi cıyakladı :) şu an tek eksiklik çektiğim nokta park sensoru parkta sıkıntı çekmiyorum ama tedirgin olup arada uzun mesafeler bırakarak park etmek pek etik olmuyor biri görse laf eder yani :)
ben onu fark ettim dedim bu kadar dolu arabaya park sensörü olmaz mı arkaya takın dedim hediye edin. Bide maviye boyayın siyah siyah boncuk boncuk durmasın dedim . Kırmadılar yaptılar bende önü yaklaştırmıyorum çarpar diye. Servise gidip hediye isteyin :D foto atarım