škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 3 yol tutuş ve güvenlik

Dre42 · 77 · 13741

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;541034
Hocam bu özellik swing değil de bolero multimedya'da bulunan drive green kontrol özellikleri ile ilgili. Sürüş akıcı değil daha ön görülü sürün uyarısı trafikte sürekli ve gereksiz duraklama ya da çok acil frenleme yaptığını belirtmek için. Daha az emisyon ve yakıt sarfiyatı için konulmuş bir uyarı. Bu tip uyarılar TR de hiç bir araçta olamaz (ilk gelen fuar ve showroom sürümlerini bilemiyorum) çünkü ön asistan sensörü istiyor. Drive green özelliği boleroda açık olması lazım ancak değilse açtırılabiliyor.

Sayfa 38'de tablolar içinde Ön uyarı / acil frenleme (Front Assistant) başlığı altında dediğine benzer araba resmi ile dalgalar olan bir uyarı göze çarpıyor. Ama bu da ön de radar olmasını gerektiriyor. Aracın önde çarpışma ihtimali tespit edip acil frenlemesine dair uyarı lambası.

Ben ilk etapta bahsettiğin şeyi acaba Esc mi uyarı yakıyor diye düşündüm ama sen park yerine girip çıkarken verdi uyarıyı deyince bilemedim. Briskoda ve çek forumlarında benzer konu bulamadım swing için. Senin aracın ekstradan sensörlere sahip olduğunu veya bir yerlerde bununla ilgili bir yazı bulacağımı umuyorum.

Evet hocam dediğiniz gibi gereksiz duraklama vs gibi durumlar olduğu zaman hep yoğun yerlerde olduğum için bu şekilde yorumladım ben ama yakıt emisyon değerleri ile ilgili uyarılarmış.drive green özelliği açık diye biliyorum benim aracımda şu yeşil yapraklı sürekli puanlama yapan ve vites değişimlerini ekranda gösteren bi olay değil mi

Front assistant yok hocam ön tampon da dikdörtgen bi sensor olması gerekiyor bunun için bu style modeller dahil hiç birinde yok Türkiye de

Hocam evimde kapalı otopark var evime her gün park yaparken böyle bi durum olmuyor alışveriş merkezlerinde park yeri ararken ve dar yerlerden geçmeye çalışırken oluyor.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2015, 12:12:28 Gönderen: Dre42 »

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;541036
Evet hocam dediğiniz gibi gereksiz duraklama vs gibi durumlar olduğu zaman hep yoğun yerlerde olduğum için bu şekilde yorumladım ben ama yakıt emisyon değerleri ile ilgili uyarılarmış.drive green özelliği açık diye biliyorum benim aracımda şu yeşil yapraklı sürekli puanlama yapan ve vites değişimlerini ekranda gösteren bi olay değil mi

Evet ta kendisi. Vallahi Swing'de açık oması çok iyi. Şu VAGCOM ile program konyaya gelirse ben kodu da buldum;

"DRIVE GREEN" BOLERO ÜNİTEDE AÇILIŞI
Module 5F, Adaptations, change channel:
(186)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_user_eco_rating change from not activated to activated

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;541041
Evet ta kendisi. Vallahi Swing'de açık oması çok iyi. Şu VAGCOM ile program konyaya gelirse ben kodu da buldum;

"DRIVE GREEN" BOLERO ÜNİTEDE AÇILIŞI
Module 5F, Adaptations, change channel:
(186)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_user_eco_rating change from not activated to activated

Sizde drive green yok mu hocam.ben aracımı 20 ağustosta aldım sonradan gelenlerde açık gelme durumu diye bişey olabilir mi.bi çok arkadaş özellik açtırma konusuna led farların ekrandan açılıp kapanma olayını açtırdıklarını söylemişler bu da var mesela bende

Şu an sadece kontak açık olduğu için böyle görünüyor ama suruş esnasında yeşilleniyor vites geçiş uyarılarını yapıyor ayrıca bahsetmiş olduğum sembolu yaprak ortasında gösteriyor vs.başlangıçtan itibaren yakıt değeri score ve sürüş sırasında belli aralıklarla performansınızı grafiksel olarak gösteriyor.ben az çok alıştım 92-93 score ile okuluma gidip geliyorum 70 km sabit hızla gidiyorum tedes ler de de.yakıt 4.0-4.5 lt arasında oluyor baya faydalı bişey.ama vites geçişlerini uyarıdan 1-2 sn sonra yapıyorum biraz daha toparlansın diye.bazen de basmam gerekiyor hiç uymuyorum :)
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2015, 12:49:30 Gönderen: Dre42 »

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;541042
Sizde drive green yok mu hocam.ben aracımı 20 ağustosta aldım sonradan gelenlerde açık gelme durumu diye bişey olabilir mi.bi çok arkadaş özellik açtırma konusuna led farların ekrandan açılıp kapanma olayını açtırdıklarını söylemişler bu da var mesela bende

Şu an sadece kontak açık olduğu için böyle görünüyor ama suruş esnasında yeşilleniyor vites geçiş uyarılarını yapıyor ayrıca bahsetmiş olduğum sembolu yaprak ortasında gösteriyor vs.başlangıçtan itibaren yakıt değeri score ve sürüş sırasında belli aralıklarla performansınızı grafiksel olarak gösteriyor.ben az çok alıştım 92-93 score ile okuluma gidip geliyorum 70 km sabit hızla gidiyorum tedes ler de de.yakıt 4.0-4.5 lt arasında oluyor baya faydalı bişey.ama vites geçişlerini uyarıdan 1-2 sn sonra yapıyorum biraz daha toparlansın diye.bazen de basmam gerekiyor hiç uymuyorum :)

Evet drive green özelliğini yabancı forumlardan biliyorum ama bende açık değil. Servise bir dayatma yapayım bakalım ne olacak..

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;541044
Evet drive green özelliğini yabancı forumlardan biliyorum ama bende açık değil. Servise bir dayatma yapayım bakalım ne olacak..

Bazı araçlarda olup bazılarında olmaması çok saçma. Ne zaman aldınız aracı?

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;541044

Dayatın hocam büyük ihtimalle hiç birinde yok gibi şeylere girecekler öyle bi dayatma yaparlarsa gerek fotolardan gerek direkt gelerek yardımcı olurum.

Bu arada belki biliyorsunuzdur ama benim yeni keşfettiğim bir özellik var :) bagaj açma tuşuna basılı tutunca bagaj tık diye atıyor ve kilidi boşa çıkarıyor neresinden çekerseniz çekin açılıyor.diğer konuya bunla ilgili bişey yazdım oraya yay takarak otomatik bagaj açma işlemi yapılabiliyor.Artılarını ve eksilerini değerlendirecem ve olursa sanayide yay yapan bi ustamız var ondan rica edecem iki kuçuk yay yapmasını :)

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizde de ne heves varmış :) Maşallah ...  ben sadece difüzöre heves ettim oda olmadı :/  daha da ellemem orji kalsın her şeyi :D :D

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;541056
Sizde de ne heves varmış :) Maşallah ...  ben sadece difüzöre heves ettim oda olmadı :/  daha da ellemem orji kalsın her şeyi :D :D

Hocam heves var da her şeyi yapamıyoruz pahalı şeylere girmek istemiyorum bi de bahsettiğim şeyi 50 liraya yapabilirsiniz :)

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;541060
Hocam heves var da her şeyi yapamıyoruz pahalı şeylere girmek istemiyorum bi de bahsettiğim şeyi 50 liraya yapabilirsiniz :)

Evet o mevzu octavia başlığı altında da mevcut. Ancak ben o uygulamadan uzun vadede bagaj amortisörlerine veya bagaj kilidine sıkıntı çıkartabileceği düşüncesi ile şimdilik uzak duruyorum. Zaten böyle bir şey garanti kapsamında olmasına rağmen kullanıcı hatası diye bahane arayacaklardır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trolley;541045
Bazı araçlarda olup bazılarında olmaması çok saçma. Ne zaman aldınız aracı?

Evet bence de çok saçma. Ben 25 Mayısta aldım ama inancım bu aracın servisin eline nisanda falan gelmiş olduğu yönünde. Konuştum ve yumuşak geçişle yüce oto ile görüşeceğini söyledi. Ben vagcom ile açılabileceğini düşünüyorum ama olmayabilir açıkçası. Belki de Temmuz ve sonrası gelen araçlar ikinci nesil bir swing kullanıyor..

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;541536
Evet o mevzu octavia başlığı altında da mevcut. Ancak ben o uygulamadan uzun vadede bagaj amortisörlerine veya bagaj kilidine sıkıntı çıkartabileceği düşüncesi ile şimdilik uzak duruyorum. Zaten böyle bir şey garanti kapsamında olmasına rağmen kullanıcı hatası diye bahane arayacaklardır diye düşünüyorum.

Haklısınız hocam bişeyi bozar mı diye insanı duşunduruyor amortisore bişey olmaz ama kilit benimde kafama çok takılıyor

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;541538
Evet bence de çok saçma. Ben 25 Mayısta aldım ama inancım bu aracın servisin eline nisanda falan gelmiş olduğu yönünde. Konuştum ve yumuşak geçişle yüce oto ile görüşeceğini söyledi. Ben vagcom ile açılabileceğini düşünüyorum ama olmayabilir açıkçası. Belki de Temmuz ve sonrası gelen araçlar ikinci nesil bir swing kullanıyor..

Bence swing ekran aynısıdır . Yeni gelen yazılımla geldi servisin yanıtı bekliyoruz :)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün hız yapılabilecek bir yolda 140 a kadar bastım önüme yavaş gidenlerin çıkması sebebi ile daha fazla hız yapamadım gaz pedalıni döşemeye yasladim 10 lt civarı anlık tüketim gösteriyordu ama gerçekten tepkisi hoşuma gitti...ve çok güven verici gidiyor sanki 80-90 la gidiyor gibi sadece rüzgar sesi çoktu onun haricinde b sınıfı bi araç için verdiği güven oldukça başarılı

Çevrimdışı Mustafaycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 195 i gördüm hafif yagmur vardı ve memnun kaldım direksiyon konforu falan cok iyiydi dahada uzatmak istemedim ama hedefim 210bakalım nezaman kısmet olcak anlık tüketim cıkıyo 12 lere ama yapcak biley yok ne kadar ekmek okadar köfte

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mustafaycan;542180
Ben 195 i gördüm hafif yagmur vardı ve memnun kaldım direksiyon konforu falan cok iyiydi dahada uzatmak istemedim ama hedefim 210bakalım nezaman kısmet olcak anlık tüketim cıkıyo 12 lere ama yapcak biley yok ne kadar ekmek okadar köfte

Aynen hocam bizim motorlar daha çok yakıyor hızlanınca sizinkiler yine iyi