škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 3 yol tutuş ve güvenlik

Dre42 · 77 · 13750

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstedim de mırın kırın ettiler zaten indirim yaptık arabaya 2 gün sonra zam gelecek zarardayız vs vs dediler bende üstelemedim orijinal olmayınca da guvenerek park edemiyor insan sizin ki orjinal mi değilse markası ne memnun musunuz

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;540437
ben onu fark ettim dedim bu kadar dolu arabaya park sensörü olmaz mı arkaya takın dedim hediye edin. Bide maviye boyayın siyah siyah boncuk boncuk durmasın dedim . Kırmadılar yaptılar bende önü yaklaştırmıyorum çarpar diye. Servise gidip hediye isteyin :D foto atarım

Bizim Konmar Skoda'daki Orçun efendinin eli çok kıt bir türlü cebine gitmiyor. Muhabbeti iyi ama hediye konusunda çok cimri. Paspasla usb kutusunu elinden zor aldım. Ama servisteki eleman azıcık gaz verdin mi hele yeni gelen bir şey ise satmak için indiriyor. Skodadop parasına alabiliyorsun.

Not: Sensörleri getirtip kırmızıya boyatmış bile ama 550tl den aşağı inemedik bir türlü. Denk getirirsem haber veririm:D

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540493
İstedim de mırın kırın ettiler zaten indirim yaptık arabaya 2 gün sonra zam gelecek zarardayız vs vs dediler bende üstelemedim orijinal olmayınca da guvenerek park edemiyor insan sizin ki orjinal mi değilse markası ne memnun musunuz

Çok ucuz olanlar az abartıyor daha yaklaşmadan cayırtı koyuyor:)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;540496
Çok ucuz olanlar az abartıyor daha yaklaşmadan cayırtı koyuyor:)

Kardeşim o hadi neyse de gidiyorsun ötmüyor geç ötuyor :) sıkıntılı yani güvenilir bişey olması lazım hepsiburada da orjinal sensor gibi duran 110 liraya bi sensor var kullananlar iyi yazmış genelde olmazsa öyle bişey takarım dış gorselliği çok önemli benim için eski tip sensorler baya itici

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla orjinal mi bilmiyorum servis taktı. Geri vitese takınca başlıyo ötmeye . Duvara yaklaştıkça bu sefer kademeli ötmeye başlıyo. Geri vitese taktığımda ötmeye başlamasa daha iyi olacak ama sonuçta işe yarıyo . Park sensörü gerçekten çok büyük kolaylık. Bana servis 150 tl dedi taktıkları sensöre

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;540495
Bizim Konmar Skoda'daki Orçun efendinin eli çok kıt bir türlü cebine gitmiyor. Muhabbeti iyi ama hediye konusunda çok cimri. Paspasla usb kutusunu elinden zor aldım. Ama servisteki eleman azıcık gaz verdin mi hele yeni gelen bir şey ise satmak için indiriyor. Skodadop parasına alabiliyorsun.

Not: Sensörleri getirtip kırmızıya boyatmış bile ama 550tl den aşağı inemedik bir türlü. Denk getirirsem haber veririm:D

Aynen halı paspası hiç demeden verdi bide zar zor 1000 lira indirim yaptı onun dışında bi güzellik yapmadı hocam bu sensor ekrana entegreli ise zorla da bi tane de bize getirtsin bizim nazımız geçmedi o kadar.sadece ötüyorsa o para çok :) ekrana entegreli ise almayı duşunmuyorsanız beyaza boyasınlar da ben alıyım :)

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540547
Aynen halı paspası hiç demeden verdi bide zar zor 1000 lira indirim yaptı onun dışında bi güzellik yapmadı hocam bu sensor ekrana entegreli ise zorla da bi tane de bize getirtsin bizim nazımız geçmedi o kadar.sadece ötüyorsa o para çok :) ekrana entegreli ise almayı duşunmuyorsanız beyaza boyasınlar da ben alıyım :)

Vallahi hocam ben hem buradan teyit ettim hem de Ankarada'ki servislere sordum. Swing ekrana entegre bir park sensörü mevcut değil servislerin elinde. Ben de bugün Skoda web sitesindeki şikayet ve talep formuna yazdım bundan var mı alabiliyor muyuz diye ama ümidim yok açıkçası.

Dışarıda Polo'nun orijinalinden Ender elektroniğe taktırmış olan erdoganonur isimli arkadaş resimleriyle de uygulamayı koymuştu.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30912

ama maliyeti 1650tl olmuş! Bir de onun araç style yani ekran Bolero 6,5" ancak ben olacağını düşünüyorum açıkçası.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540429
45 bine 1.0 style modellerini de getirseler ambition tsi yi kaldırsalar daha mantıklı olabilirmiş yurt dışında buna benzer şekilde satılıyor

1.0 tsi üretirlerse bizim 1.0 fabialara daha bakmazlar inşallah hemen üretmezler golf ve polo ya koyacaklarmış ibizaya şimdidin koyuldu bile..

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;540556
1.0 tsi üretirlerse bizim 1.0 fabialara daha bakmazlar inşallah hemen üretmezler golf ve polo ya koyacaklarmış ibizaya şimdidin koyuldu bile..

1.0 tsi bizi etkilemez dsg seçeneğiyle gelecek sadece.1.2 tsi dsg nin üretimi durur ya da 1.0 tsi dsg gelmez çünkü bizimkilerle 10 bin lira fark olacak

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;540555
Vallahi hocam ben hem buradan teyit ettim hem de Ankarada'ki servislere sordum. Swing ekrana entegre bir park sensörü mevcut değil servislerin elinde. Ben de bugün Skoda web sitesindeki şikayet ve talep formuna yazdım bundan var mı alabiliyor muyuz diye ama ümidim yok açıkçası.

Dışarıda Polo'nun orijinalinden Ender elektroniğe taktırmış olan erdoganonur isimli arkadaş resimleriyle de uygulamayı koymuştu.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30912

ama maliyeti 1650tl olmuş! Bir de onun araç style yani ekran Bolero 6,5" ancak ben olacağını düşünüyorum açıkçası.

Hocam park bi arkadaşın da 1.0 aracı vardı 1000 liraya yapıldığını söylemişler geçmişti bi konuda olabileceği kanısındayım servisler ellerindekini satmak için yalan söyleyebiliyorlar inşallah entegre oluyordur olmuyorsa zaten bi çıkma beyin bide 3 sensor buldum mu orijinal vw sensorunu 250-300 liraya kendim yaparım :)

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servise gidin sadece ötenden taksın 150 tl civarına çokta önemli değil iş görüyo sonuçta ekranda gözüksün diye o kadar para vermek mantıklı değil bence. Bi kere bile niye ekranda gözükmüyo demedim. İlerde Allah nasip ederse alacağım d segmenti arabalarda o özelliği ararım ama fabiada  takmıyorum doğrusu :)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;540610
Servise gidin sadece ötenden taksın 150 tl civarına çokta önemli değil iş görüyo sonuçta ekranda gözüksün diye o kadar para vermek mantıklı değil bence. Bi kere bile niye ekranda gözükmüyo demedim. İlerde Allah nasip ederse alacağım d segmenti arabalarda o özelliği ararım ama fabiada  takmıyorum doğrusu :)

Sizde haklısınız kalitesine guvendiğim sadece öten 200-250 civarında bişey olsa taktırırım goruntu şöyle önemli  adam 500-700 lira gibi bi para çıkacaksa cepten olmuşken düzgün bişey olsun istiyoruz.ama ucuz olacaksa iş görsün hata yapmasın hassas olsun yeter :)

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: msslm;540320
Perde hava yastıkları emniyet kemerinin üst kısmında tavana yakın airbag şeklinde yazar olmayan yerlerde içi boş dikdörtgenler var

Ben bu arabayı sipariş ederken kafam nerdeydi bilemiyorum, ne gazla karar verdim. Perde hava yastıklarınında "muhteşem şekilde" opsiyonel olduğunu sizler vasıtasıyla teyit etmiş olduk

Keşke Mitsubishi'den ayrılmasaymışım...Verdiğim paraya şu an acıdım :(

Çevrimdışı Yaso79

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar orijinal park sensörünün ekrandaki görüntüden hariç tarafikte dur kalk sırasında bile devrede olup önden yada arkadan araçlar fazla yaklaştığında bile devreye girip ekranın sol köşesinde aracı ufak şekilde gösterip uyardığını biliyormuydunuz.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;540649
Ben bu arabayı sipariş ederken kafam nerdeydi bilemiyorum, ne gazla karar verdim. Perde hava yastıklarınında "muhteşem şekilde" opsiyonel olduğunu sizler vasıtasıyla teyit etmiş olduk

Keşke Mitsubishi'den ayrılmasaymışım...Verdiğim paraya şu an acıdım :(

Hocam tüm Avrupa araçlarda fazladan hava yastığı opsiyonel maalesef. İnsanın diyesi geliyor -Arkadaş bu hava yastıkları lazım değil ise çıkarın da az ödeyelim. Yok lazım ise neden üç kuruş için hayatımla oynuyorsun!

Ama bence yanlış bir araç almadık. Mitsubishi de 49000tl ye (ki pazarlık edilir diye düşünüyorum) Attrage var. Arabada aklına gelebilecek her donanım mevcut. 1.2 atmosferik motorla ne derece verimli onu da bilemiyorum. Fakat yollarda bir tane bile görmedim...