škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 3 yol tutuş ve güvenlik

Dre42 · 77 · 13744

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yaso79;540731
arkadaşlar orijinal park sensörünün ekrandaki görüntüden hariç tarafikte dur kalk sırasında bile devrede olup önden yada arkadan araçlar fazla yaklaştığında bile devreye girip ekranın sol köşesinde aracı ufak şekilde gösterip uyardığını biliyormuydunuz.

Hocam yanlar dolu olduğu zaman bizimkiler de uyarı veriyor araba sembolu koyuyor çevresinde de titreşim gibi işaret var.bunun sensorunu koydunuz da parkı niye koymuyorsunuz diye baya söylendim.ayrıca bende orijinal ekrana entegreli park sensorunun daha gosterişli ve kullanışlı olduğu kanısındayım ama entegre yoksa 600-700 lira para kaptırmam servise

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540750
Hocam yanlar dolu olduğu zaman bizimkiler de uyarı veriyor araba sembolu koyuyor çevresinde de titreşim gibi işaret var.bunun sensorunu koydunuz da parkı niye koymuyorsunuz diye baya söylendim.ayrıca bende orijinal ekrana entegreli park sensorunun daha gosterişli ve kullanışlı olduğu kanısındayım ama entegre yoksa 600-700 lira para kaptırmam servise

Ambition'da böyle bir özellik var mı? Kitapçıkta yazıyor mu? Hiç dikkat etmemişim ben.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trolley;540769
Ambition'da böyle bir özellik var mı? Kitapçıkta yazıyor mu? Hiç dikkat etmemişim ben.

Hocam kitapçıkta olup olmadığını hatırlamıyorum ama çoğu kez yaşadım kitapçıkta karşıma çıkarsa fotoğraf eklerim

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540794
Hocam kitapçıkta olup olmadığını hatırlamıyorum ama çoğu kez yaşadım kitapçıkta karşıma çıkarsa fotoğraf eklerim

Üstat Swing radyonun kullanma kılavuzunda (superb dahil hepsi için ortak) bulunmuyor. Ben de trafikte durduğumda da fark etmedim. Bugün daha dikkatli bakayım.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim arabalarda öyle bi sensör olsa satan adamlar öve öve bitiremezdi inşAllah vardır öyle bir şey

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;540895
Üstat Swing radyonun kullanma kılavuzunda (superb dahil hepsi için ortak) bulunmuyor. Ben de trafikte durduğumda da fark etmedim. Bugün daha dikkatli bakayım.

Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;540910
Bizim arabalarda öyle bi sensör olsa satan adamlar öve öve bitiremezdi inşAllah vardır öyle bir şey

Satan adamların biçok şeyden haberi yok zaten ellerine bi kağıt veriyorlar motor teknik verileri standart sıradan herkesin ilk aklına gelen donanımlar.bundan başka detay bilmiyorlar bir sürü model bir sürü donanım çeşidi var en ince detayına kadar bilmemeleri doğal aslında.normal trafikte olmuyor zaten iki tarafına araba park edilmiş küçük yerlerden geçerken ya da alışveriş merkezlerinin otoparklarında sıkışık yerlerden geçerken dediğim sembol çıkıyor.fotoğraflayabilirsem eklerim fotoğrafını :)

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sariyeron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de hiç.farketmedim. Fotoğraf paylaşma imkanınız olursa seviniriz. Ben de bşr kontrol edeyim.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bahsettiğim işareti kitapçığın 110. Sayfasında buldum açıklamasında sadece sürüş akıcı değil daha öngörülü sürün yazıyor ama hep dar, küçük yerlerden geçerken ve yoğun trafikte bu sembol çıktı ekranda onun dışında hiç karşılaşmadım.belki de çok yavaş çok düşük devirde yavaş yavaş geçtiğim için böyle bi uyarı yapmıştır.Ne olduğunu çözemedim ama aracın performansının düştüğü yakıtının arttığı konusunda bi uyarı gibi anladım.Yanlış anlaşılma oldu ise özür dilerim

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bir de bu fotoğrafı swing ekranın kılavuzundan çektim park sensorü ile alakalı sadece ayarlamalardan bahsetmiş ekrana entegre durumunun olamayacağı kanısı uyandırdı bende.sizin de görüş ve yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540973

Bir de bu fotoğrafı swing ekranın kılavuzundan çektim park sensorü ile alakalı sadece ayarlamalardan bahsetmiş ekrana entegre durumunun olamayacağı kanısı uyandırdı bende.sizin de görüş ve yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

swing ekrana park sensörü görüntüsü aktarılabiliniyor arkadaşlar bende çok araştırm ve ender elektronik ile görüştüm fiyat çok geldiğinden vazgeçtim.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;540993
swing ekrana park sensörü görüntüsü aktarılabiliniyor arkadaşlar bende çok araştırm ve ender elektronik ile görüştüm fiyat çok geldiğinden vazgeçtim.

Fiyat ne kadar hocam olabiliyorsa eğer servisle goruşcem olmuyor demişlerdi ama var diye biraz bastırınca getirirler

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540997
Fiyat ne kadar hocam olabiliyorsa eğer servisle goruşcem olmuyor demişlerdi ama var diye biraz bastırınca getirirler

bana 1.300tl demişlerdi ender elektronik den  ''metin bey''  diye birisi. yanlış hatırlamıyorsam ön ve arka dahil 8 sensörlü.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2015, 23:30:02 Gönderen: mehmetniyazi61 »

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540997

Hocam ben olacağına %99 eminim çünkü Avrupa sitelerinde görüntülü park sensörü donanıma ekleniyor. Yani araç oluşturucu da kendin güzelce seçip ekliyorsun. Tabi benzer özellikte araç stoklarında olabileceği gibi o donanımda fabrikadan getirtebiliyorlar çünkü hem teslimat hem de gümrük kolaylığı mevcut.

Mutlaka park pilot özelliği Swing multimedyada da VAG COM ile açılabiliyordur .Markanın böyle bir özelliği koymayacağını da, multimedya üreticisinin bu özelliği atlayacağını da sanmıyorum.

Ben Yüce otonun aynı özellikleri bir iki sene sonra devreye sokacağını tahmin ediyorum. Muhtemelen ikinci versiyon olarak zam sebebi için saklıyorlar. Style paketi navigasyon, yağmur sensörü ve park pilot standart +2 hava yastığı fazla ile satacaklardır. Onun için ambition'ın altını doldurmuyordur muhtemelen. Tabi bu durumda ambition kullanıcılara da bunlardan bazılarını çok yüksek fiyatla satacaklar...
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2015, 08:46:38 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;540973

Hocam bu özellik swing değil de bolero multimedya'da bulunan drive green kontrol özellikleri ile ilgili. Sürüş akıcı değil daha ön görülü sürün uyarısı trafikte sürekli ve gereksiz duraklama ya da çok acil frenleme yaptığını belirtmek için. Daha az emisyon ve yakıt sarfiyatı için konulmuş bir uyarı. Bu tip uyarılar TR de hiç bir araçta olamaz (ilk gelen fuar ve showroom sürümlerini bilemiyorum) çünkü ön asistan sensörü istiyor. Drive green özelliği boleroda açık olması lazım ancak değilse açtırılabiliyor.

Sayfa 38'de tablolar içinde Ön uyarı / acil frenleme (Front Assistant) başlığı altında dediğine benzer araba resmi ile dalgalar olan bir uyarı göze çarpıyor. Ama bu da ön de radar olmasını gerektiriyor. Aracın önde çarpışma ihtimali tespit edip acil frenlemesine dair uyarı lambası.

Ben ilk etapta bahsettiğin şeyi acaba Esc mi uyarı yakıyor diye düşündüm ama sen park yerine girip çıkarken verdi uyarıyı deyince bilemedim. Briskoda ve çek forumlarında benzer konu bulamadım swing için. Senin aracın ekstradan sensörlere sahip olduğunu veya bir yerlerde bununla ilgili bir yazı bulacağımı umuyorum.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2015, 11:17:52 Gönderen: Alcanzar »