škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 3 yol tutuş ve güvenlik

Dre42 · 77 · 13713

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MetalGri-büyülü

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;540555
Vallahi hocam ben hem buradan teyit ettim hem de Ankarada'ki servislere sordum. Swing ekrana entegre bir park sensörü mevcut değil servislerin elinde. Ben de bugün Skoda web sitesindeki şikayet ve talep formuna yazdım bundan var mı alabiliyor muyuz diye ama ümidim yok açıkçası.

Dışarıda Polo'nun orijinalinden Ender elektroniğe taktırmış olan erdoganonur isimli arkadaş resimleriyle de uygulamayı koymuştu.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30912

ama maliyeti 1650tl olmuş! Bir de onun araç style yani ekran Bolero 6,5" ancak ben olacağını düşünüyorum açıkçası.

Bolero ekrana entegre oluyor ama değil mi ?

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MetalGri-büyülü;542341
Bolero ekrana entegre oluyor ama değil mi ?

Evet ona olduğu kesin.

Çevrimdışı sariyeron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1500 tl verirseniz ön, arka swinge de takıyorlar.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sariyeron;542708
1500 tl verirseniz ön, arka swinge de takıyorlar.

Hocam arabayı 39.000 e aldım 1500 e park sensoru çok geliyor insanın içini acıtıyor :)

Çevrimdışı sariyeron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Haklısınız ben de o parayı vermem açıkçası. Diğer aracımda sesli sensör var. Gayet iyi iş görüyor.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sariyeron;542734
Haklısınız ben de o parayı vermem açıkçası. Diğer aracımda sesli sensör var. Gayet iyi iş görüyor.

Zaten olay ses de bitiyor geri görüş kamerası olmadığı surece gözünüzü çevreden ayırıp ekrana bakamazsınız gosterişli güzel bi uygulama ama insanların ilgisini çeken her şeyi aşırı pahalı satmaları bizim esnafımızın karakteriyle ilgili biraz

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.000tl gibi fiyata multimedya takıp hem kamera hemde o ekrana entegre park sensörü daha mantıklı bence. swing ekranıda saklarız bir kenarda.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;542742
1.000tl gibi fiyata multimedya takıp hem kamera hemde o ekrana entegre park sensörü daha mantıklı bence. swing ekranıda saklarız bir kenarda.

Yani hocam iş 1000-1500 e çıkınca sistemi değiştirmek daha mantıklı. fabia bolero ekran vardı serviste eleman boşver ne gerek var dünyanın parası dedi sadece sormuştum alma niyetim zaten yoktu :) dediğiniz gibi 1500 lira para versek navigasyondan geri görüş kamerasına her şeyin uyarlanabilir olduğu bir sistem takılır

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;542747
Yani hocam iş 1000-1500 e çıkınca sistemi değiştirmek daha mantıklı. fabia bolero ekran vardı serviste eleman boşver ne gerek var dünyanın parası dedi sadece sormuştum alma niyetim zaten yoktu :) dediğiniz gibi 1500 lira para versek navigasyondan geri görüş kamerasına her şeyin uyarlanabilir olduğu bir sistem takılır

http://urun.n11.com/multimedya-sistemleri/navimex-yeni-kasa-skoda-octavia-2014-nav-9952-hd-multimedya-dvd-P70125226?icid=990007_prudsys_productdetail_crosssell
bunun gibi çok cıhaz var oktavia ile uyumlu diğer 2014 sonrası swing ve bolero ekranın kasası ile aynı, blueooth dan tut navi, kamera, park sensörü, herşey ile uyumlu.

Çevrimdışı sariyeron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Drive green ve diğer fonksiyonlar da çalışıyor mu yukarıdaki ekranda?

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sariyeron;542760
Drive green ve diğer fonksiyonlar da çalışıyor mu yukarıdaki ekranda?

tüketim verileri ve lastik basınc gibi durumları gösterir olanlarıda gördüm alışveriş sitelerinde, green drive bende yok mesela ..

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;542764
tüketim verileri ve lastik basınc gibi durumları gösterir olanlarıda gördüm alışveriş sitelerinde, green drive bende yok mesela ..

Bence hiç servisi beklemeye gerek yok. Çok fahiş fiyattan sattıkları uyduruk şeylerle milleti garanti diyerek kazıklıyorlar. Her sözleri yalandan ibaret, kimse bir şey bilmiyor. Skoda distribütörüne Drive Green fonksiyonu ile ilgili talebimi ilettim anca dosya açmışlar inceliyorlar. Neyi inceliyorsun? Sen kendi aracının hangi özellikte geldiğini bilmiyor musun ki? Bana aracı liste fiyatı ile aynı paradan sattılar. Benim araba aslında eski fiyattan alındı ve aradaki fark servisin cebine gitti. Şimdi nasıl viraj alalım peşindeler.

Bu arada ben Navimex'in sitesinden baktım. Verilen linktekinden daha iyisi var. Hem android hem de hafıza vs. tüm özellikleri çok çok daha iyi.
http://www.navimex.com.tr/urunDetay.aspx?urunID=324

Ha bu Octavia 'nın bizimkilere tam olarak olur mu onu görüşmek lazım.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;542827
Bence hiç servisi beklemeye gerek yok. Çok fahiş fiyattan sattıkları uyduruk şeylerle milleti garanti diyerek kazıklıyorlar. Her sözleri yalandan ibaret, kimse bir şey bilmiyor. Skoda distribütörüne Drive Green fonksiyonu ile ilgili talebimi ilettim anca dosya açmışlar inceliyorlar. Neyi inceliyorsun? Sen kendi aracının hangi özellikte geldiğini bilmiyor musun ki? Bana aracı liste fiyatı ile aynı paradan sattılar. Benim araba aslında eski fiyattan alındı ve aradaki fark servisin cebine gitti. Şimdi nasıl viraj alalım peşindeler.

Bu arada ben Navimex'in sitesinden baktım. Verilen linktekinden daha iyisi var. Hem android hem de hafıza vs. tüm özellikleri çok çok daha iyi.
http://www.navimex.com.tr/urunDetay.aspx?urunID=324

Ha bu Octavia 'nın bizimkilere tam olarak olur mu onu görüşmek lazım.

ben o linki örnek olarak attım dediğiniz gib çok daha iyleri var, uyum konusunu arayarak yada herhangibir multmedyacıya giderek öğrenebiliriz.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar biraz dışarı çıkıyım dedim fiat bayisinin önünden geçiyordum egealar gelmiş bi deneyim şu arabayı dedim...arabanın vites görüntüsü tam bi fiyasko klasik işe yaramaz fiat manuel vitesi geçişleri patır kutur ses yapıyor onun dışında iç dizayn güzel olmuş çekici ama biraz göz yoruyor fabiama binip lok diye yerine oturan kapımı çekince iyi ki seni almışım dedim :) neyse işte test suruşune çıktım 1.6 120 multijetmiş araç gidişi hızlanışı mükemmel diyebilirim (aracın diğer yerlerine bakarak) ancak hızınız 100 e çıktığında direksiyonda bi boşluk hissi olşuyor ve araba sizin kontrolünüzde değilmiş gibi güvensizlik yaratıyor bir diğer konu hızlanması çok iyi ancak frenlemesi güven vermiyor.yani kuru kuru giden araba olsun dizel araba olsun diye alanlar alır ancak yol tutuşu işe yaramaz dümdüz bi pistte hız yaparsın bu arabayla :) bagaj kapağı açılırken suratıma çarpıyordu az daha velhasılıkelam fiat beni şaşırtmadı :) gerçekten güçlü araba istiyorsak yolda gezen araba değil kalıp giden araba lazım

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiatın dış hatları ve iç dizaynı oyuncak arabadan farksız herşey emanet duruyo arabada... bende mercedes b150 alacaktım kaportasına ellemiştim daha önce b150 nin .dedim mercedes ya araba ... sora toyataya baktım fieastaya baktım kaportası hafif bastırsan yamulur kalır gibi his veriyo ama fabiaya dokununca inanamadım mercedese çok yakın bir hissi var. Mercedes b150 80-100 bin kmde mi yoksa sıfır 1.0 motor fabia mı dedim sonuç belli :)