škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superskoda Siparişlerim

mcb951 · 52 · 12879

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;548927
Benim alışverişlerim genelde küçük çaplı alışverişler, bu nedenle hep 75-Euro sınırının altında kalıyor. 1000 dolarlık bir ürün kesin takılacaktır.
75€ üzeri tecrübesi olan var mıdır?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resolute;548929
75-Euro üzeri sipariş verip gümrüğe takılmayanı ben görmedim. Diğer bazı forumlarda pakete "gift" yazdırabileceğini okumuştum, ancak ne kadar güvenilir ya da satıcı bunu kabul eder mi orası tartışılır. 75-Euro üzeri olup gümrüğe takılan örnek ise bayağı gördüm, bu forumda da örneği var.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resolute;548929
Ben tecrübe ettim ve bu konunun 1.sayfasındaki yazımda süreci açıkladım detaylı olarak.Ordan bakabilirsiniz...

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ender Beyin belirttiği örneklerden biri de benim. Paketin üzerine gift (hediyedir) yazdırmak vb. numaralar ancak uzak doğudan ve standart posta ile gelen paketler için geçerli olur. Yani ben 1.000$.lık bir ürünün dahi gümrüğe takılmadan geçtiğini bilirim ama standart posta ile gelmiş ve üzerine repaired item (tamir edilmiş ürün) ibaresi yazılmıştı.

Superskoda'dan alışveriş yapacaksanız kargo hariç 75 Euro.yu geçmeyin.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;549016
Ender Beyin belirttiği örneklerden biri de benim. Paketin üzerine gift (hediyedir) yazdırmak vb. numaralar ancak uzak doğudan ve standart posta ile gelen paketler için geçerli olur. Yani ben 1.000$.lık bir ürünün dahi gümrüğe takılmadan geçtiğini bilirim ama standart posta ile gelmiş ve üzerine repaired item (tamir edilmiş ürün) ibaresi yazılmıştı.

Standart posta derken? Ne oldugunu biraz acabilir misiniz? Ya da standart olmayan posta nedir? :)

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğukan, kastettiği DHL UPS tarzı firmalar değilde doğrudan ptt tarzı posta gönderimi. Superskoda genelde öyle standart posta ile gönderiyor, takip etmek diğerleri kadar rahat olmasa da çek postası çok hızlı 6 günde gelen siparişlerim olmuştur.

DHL tarzı firmalar kesinlikle taşıdıklarının gümrük bildirimini birebir yaptırıyorlar, 75 € bir kuruş geçse kendileri daha yakalanmadan gümrüğe teslim ediyorlar. Normal posta da bazen aradan kaçtığı da oluyor.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2015, 19:12:01 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;549023
Standart posta derken? Ne oldugunu biraz acabilir misiniz? Ya da standart olmayan posta nedir? :)

Yani ülkemizdeki PTT gibi Çin'de ki China Post ya da Hong Kong'da ki Hong Kong Post. Ya da Singapore Post. Bunların dışında DHL, UPS, GLS gibi özel lojistik firmaları var. Bu özel lojistik firmalarındaki ücretler yüksek olduğundan gümrükte takılma riski daha yüksektir çünkü gümrük memuru bu kargo ile gelen bir ürünün normal posta yolu ile gelen bir üründen daha değerli olacağını kesinlikle tahmin eder.

Ben her yıl aliexpress ve ebay sitelerinden 100.ün üzerinde incik boncuk yanında fotoğraf makinesi flaşları vb. getiriyorum. Daha bugüne kadar bir tanesinin (içlerinde 1000$.lık ürün dahi var) gümrüğe takıldığını görmedim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;549062
Yani ülkemizdeki PTT gibi Çin'de ki China Post ya da Hong Kong'da ki Hong Kong Post. Ya da Singapore Post. Bunların dışında DHL, UPS, GLS gibi özel lojistik firmaları var. Bu özel lojistik firmalarındaki ücretler yüksek olduğundan gümrükte takılma riski daha yüksektir çünkü gümrük memuru bu kargo ile gelen bir ürünün normal posta yolu ile gelen bir üründen daha değerli olacağını kesinlikle tahmin eder.

Ben her yıl aliexpress ve ebay sitelerinden 100.ün üzerinde incik boncuk yanında fotoğraf makinesi flaşları vb. getiriyorum. Daha bugüne kadar bir tanesinin (içlerinde 1000$.lık ürün dahi var) gümrüğe takıldığını görmedim.

Tesekkur ederim. Dusundugum gibiymis olay. Demekki gec olsun guc olmasin demek gerekiyomus :)

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Superskoda ile olan yazışmalarım sonucu Türkiye'deki kargo firmasının güvenilmez olduğunu (sanırım PTT'yi kastediyorlar) ve yaşadıkları sorunlardan dolayı artık standart posta ile ürün yollamayacaklarını çok kesin bir dille ifade ettiler, yani standart posta olayını unutun arkadaşlar. Dolayısı ile bazı ürünlerde gördüğünüz Free Shipping (Ücretsiz Kargo) ibaresi bizler için bir anlam ifade etmiyor, bize kargo özel bir kargo firması ile yollanıyor.  İlerde belki bu tutumları değişir ama şimdi böyle.

Superskoda'dan son 2 ayda 5 farklı defa alışveriş yaptım son iki siparişim de elime ulaşmak üzere. (aslında hepsini aynı anda alabilirdim ama 75€ altında tutmaya çalıştığım ayrı ayrı kargo parası ödemem gerekti) Hepsi de GLS Courier diye bir kargo firması tarafından Türkiye'de MNG kargoya teslim ediliyor ve size de GLS Courier'in Türkiye'deki iş ortağı olan MNG kargo ulaştırıyor. Satın aldığım ürünlerin hiçbirinde sorun yaşamadım ve ortalama 7 günde sorunsuz elime ulaştılar.

Not: Daha önceki mesajlarımda kargo takip sayfasının resmini sizlere göstermiştim süreç her defasında kesinlikle değişmeden aynı şekilde oldu. Süreci merak eden arkadaşlar daha önceki mesajımdan o resme bakabilirler.

Herkese iyi forumlar dilerim.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2015, 22:56:22 Gönderen: SuperbCombi »

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;549016

Repaired item yazılmasını satıcı mı önerdi, satıcılar gümrük için yöntemleri biliyorlar gibi anladım.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beklediğimiz jant göbeklerimiz geldi ve taktık vakit kaybetmeden...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@mcb51
Hayırlı olsun aga; ama hiç Başgan'ını düşünüyorsun. Esefle kınadım an itibariyle:uve:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gayet hos olmuslar abi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Paypal artık Türkiyeden çekildi.Superskodada sadece paypal üzerinden alışveriş yaptırıyor.Bundan sonra nasıl alışveriş yapıcaz fikriniz varmı ?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Paypal ile kredi kartı üzerinden hala alışveriş yapabilirsiniz. Paypal sadece bireysel mevduat aktarımlardan, satışlardan ve Türkiye hesabıyla ticaret yapılması ve para aktarması yapamıyor BDDK'nın gerekliliklerini yerine getirmediği için.