škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

rapid 1.4 tdı dsg kullanıcısı yorumu lütfen.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı toprak_ist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar, bu ara skodada kampanya var 1.4 tdı rapid almak istiyorum.kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyim.
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2015, 16:45:43 Gönderen: toprak_ist »

Çevrimdışı Aldebaran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. 7000 km oldu.   Arabadan gayet memnunum. Otomatik vitesi gayet konforlu. Bende uzun süreli yakıt ortalaması 5 litre/100 km. 4500 km nin ortalaması bu. Bulunduğum şehirde çok trafik yok. Uzun yol genelde istanbul ankara otobanında 120-130 arası hızla gidiyorum. Hız sabitleyici ile sürüş çok iyi. Style öneririm. Tek sorun 16 jant lastikte orijinal ebatta lastiğin pahalı olma sorunu var. Onu da diğer başlıkta arkadaşlarla tartışıyoruz. Sizi Rapid ailesine bekleriz.

Çevrimdışı toprak_ist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim yorumunuz için. Kısmetse rapid sedanı alacağım .:ok:

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimki 4800 km sürekli ş içi kullanım nerdeyse yakıt basarsan yakıyor. Mesela sürekli minimum 120 ve üstü gidiyorum 5.5 ortalama fakat 109 km sabit hızla rampa çıkarken bile 4.8-5.5 arası değişkenlik gösteriyor. Tabii aracın aşılması lazım daha km düşük diye düşünüyorum. Ben cam tavan en dolu Dsg yi 69000 e aldım kampanyaya göre değerlendirin alın derim. Ayrıca Sedan yerine spaceback tavsiye ederim bagaj ve arka koltuk genişliği muazzam. Önceki aracım fiorino İdi. Arasında herhangi bir darlık sıkıntı yaşamadım. Hatta eşim Bebek nedeniyle arkadadır genelde. Öne oturduğu bir gün daha öne oturmam arka daha ferah dedi tabii cam tavanın avantajı çok fazla. Hakkı'nızda hayırlısı olsun.

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;541552
Benimki 4800 km sürekli ş içi kullanım nerdeyse yakıt basarsan yakıyor. Mesela sürekli minimum 120 ve üstü gidiyorum 5.5 ortalama fakat 109 km sabit hızla rampa çıkarken bile 4.8-5.5 arası değişkenlik gösteriyor. Tabii aracın aşılması lazım daha km düşük diye düşünüyorum. Ben cam tavan en dolu Dsg yi 69000 e aldım kampanyaya göre değerlendirin alın derim. Ayrıca Sedan yerine spaceback tavsiye ederim bagaj ve arka koltuk genişliği muazzam. Önceki aracım fiorino İdi. Arasında herhangi bir darlık sıkıntı yaşamadım. Hatta eşim Bebek nedeniyle arkadadır genelde. Öne oturduğu bir gün daha öne oturmam arka daha ferah dedi tabii cam tavanın avantajı çok fazla. Hakkı'nızda hayırlısı olsun.

Yanlışınız olmasın sedan kullanan ve spaceback ile takas yapmış biri olarak, bagaj kapasitesi ve arka koltuk genişliği sedan araçta daha fazla. Spaceback bagaj 384Lt, Rapid Sedan 530Lt.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sedan ile spaceback arka koltuk mesafe uzunluğu aynı sedanın bagaj uzunlamasına spaceback in bagaj dikleme tat veriyor yazımda da daha geniş demedim yükleme alanı nedeniyle muazzam

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;542115
Sedan ile spaceback arka koltuk mesafe uzunluğu aynı sedanın bagaj uzunlamasına spaceback in bagaj dikleme tat veriyor yazımda da daha geniş demedim yükleme alanı nedeniyle muazzam

Her türlü araçlarımız harika :) Evet şu cümleniz beni yanılttı geniş dememişsiniz. "Ayrıca Sedan yerine spaceback tavsiye ederim bagaj ve arka koltuk genişliği muazzam.:D:D

Haklılık payınız var kullanıma ve kişiye göre tercihler değişiyor.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende zaten kendime göre yazdım kullanan benim yazan kişi de [emoji3][emoji108]

Çevrimdışı bergun76

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende biraz önce spaceback modelini aldım.
Umarım beklediğim gibi çıkar.

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toprak_ist;540527
Merhaba Arkadaşlar, bu ara skodada kampanya var 1.4 tdı rapid almak istiyorum.kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyim.
Merhaba bizde 1.6 TDI sedan var manuel 5 bin km oldu iyiki almisiz diyoruz tam bi aile arabası bagajı olsun az yakıp çok kaçması olsun baya güzel tavsiye ederim :)

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 tdi dsg kullanan arkadslar aracın çekişi nasıl ve motor aracı taşımakta zorluk yaşıyor mu? acil cevap bekliyorum teşekkürler

Çevrimdışı Aldebaran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çekiş mükemmel. 1500 devirden itibaren motor çekişi hissediliyor. Zaten dsg motoru 1500-2000 bandında kullanıyor genelde. Çok dik yokuşları bile 1500 2. Vitesle zorlanmadan tırmandı. Bolu ankara arası rampaları 7. Viteste 120 ile 6ya düşmeden tırmanabiliyor.

Eksisi olarak 3 silindirli olmasından dolayı hafif daha gürültülü çalışması. Tabiiki içeriden duymuyorsunuz. Ayrıca rapid durduğu zaman ışıklarda  rölantide motorun aracı hafif sarstigini farkedebilirsiniz. Hareket halinde anlaşılmıyor.

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aldebaran;547458
Çekiş mükemmel. 1500 devirden itibaren motor çekişi hissediliyor. Zaten dsg motoru 1500-2000 bandında kullanıyor genelde. Çok dik yokuşları bile 1500 2. Vitesle zorlanmadan tırmandı. Bolu ankara arası rampaları 7. Viteste 120 ile 6ya düşmeden tırmanabiliyor.

Eksisi olarak 3 silindirli olmasından dolayı hafif daha gürültülü çalışması. Tabiiki içeriden duymuyorsunuz. Ayrıca rapid durduğu zaman ışıklarda  rölantide motorun aracı hafif sarstigini farkedebilirsiniz. Hareket halinde anlaşılmıyor.

cok teşşekürler .. motorun sesi içerde rahatsız edici değildir herhalde.. bursa sertpe otomobilde aracı deneme şansım olmadı test aracı olmadıgından. deneyimleriniz önemli su an benım için

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sesi duymazsınız nerdeyse. Ben garajın girişinde iki yan duvar olunca net duyabiliyorum. Yalıtım fena değil

Çevrimdışı Aldebaran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İçeriden duyulmuyor. Yalıtım iyi. Diğer 4 silindirli dizel arabalardan farkı yok.