škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tesadüfün böylesi

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Geçen Karabük'te okula doğru giderken bi de ne göreyim, benim plaka 06 ZBH 83, Önüme 06 ZBH 84 plakalı bi araba çıktı. Hem Karabük'te, hem Ankara plaka, hem ikisi de Rover... Diğer Rover'ın sahibi de çok şaşırdı, biraz muhabbet edip ayrıldık. İşte fotolar:

Bunun ise konumuzla hiç bir alakası yok :)

Ha bi de bu var, gerçi plakalar o kadar yakın değil ama bu da Karabük'ten:

Yakışıklı olan benimkisi :)

Bari başlık açmışken şunu da ekleyim. İstanbul-Karabük plaka bi SuperB:

« Son Düzenleme: 22 Kasım 2009, 00:35:03 Gönderen: turker »

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Yaz aylarında da bana olmuştu.
BSL 8. diye bir Fabia düştü önüme ;)
Ama bu büyük tesadüf :D
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iki arabada muhtemelen aynı model ve ruhsatlarıda aynı gün veya yakın gün kayıtlı olmalı

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakikaten büyük tesadüf :)

Tesadüf demişken, geçtiğimiz yıllarda skoda kulübünden bir arkadaşı istanbul'un kadıköy semtinde ara sokakta rastlamıştım.Çok şaşırmıştım.Koskoca metropolde aynı sokakta denk gel...:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;50104
iki arabada muhtemelen aynı model ve ruhsatlarıda aynı gün veya yakın gün kayıtlı olmalı

Muhtemelen... Az önce yine önüme düştü. Tam onu geçerken bu sefer beyaz bi Rover 216 ikimizi geçti. Onu tanıyorum, eski Favorit'imi alan vatandaş. Biraz onunla kapıştık...

Ama ben fazla binici değilim bu Rover'a. Geçen haftasonu subap yaktık. Pazartesi ustaya bıraktım, sübap takımı ve üst conta takımı sipariş ettim İstanbul'dan. Sübap takımı 160'a, sübap kayıtları (adı bu mu tam emin değilim) 50'ye, üst kapak conta takımı 180'e geldi. Toplam 390 TL parça... Kapağın contaya basan 5 yerinde korozyon vardı, oralar tornaya girip oyuldu, kaynak yapıldı (125 TL), taşlama ve sübapların alıştırılması için rektifiyeciye gitti (175 TL)

Sonra usta topladı motoru... O gün test aşamasında motor önce iyiydi, bi süre sonra 1 silindir su aldı. O da eksozdan gelen beyaz dumandan anlaşıldı... Motor tekrar açıldı ve kaynak yerlerinden birinin baloncuklu olması sebebiyle oradan su aldığı anlaşıldı. Ve herşey silbaştan... Tornacının hatası tabi. Adam yerin dibine geçmiş. Daha derinden tekrar girip tekrar kaynak yaptı. Tekrar rektifiye... Allah'tan rektifiyeci maliyeti artırmadı.

Sonra motor tekrar toplandı ve test edildi. Bu sefer tamam oldu. Ön takım için de 4 kaster lastiği (40 TL) ve 2 Z rotu (50 TL) sipariş etmiştim. Onlar da yapıldı. Ön takım ayara girdi.

Sonuç olarak toplam 480 TL parça, 125 TL torna, 175 TL rektifiye'ye gitti. İşin asıl bomba kısmı bizim usta kısmı... Adam 20 TL rot ayarına, 15 TL üst kapağın yıkanması işine borçluymuş benim adıma... Bu halde, 2 defa da motoru yapmasına rağmen 150 TL istedi. Yani kendine 115 TL istedi. Zorla 150 verdim kendisine :D (Ha bu arada conta çelik olduğu için tekrar kullanılabildi.)

Velhasıl, 980 TL gibi bi meblağ sıkıştı Rover'a... Test aşamasına ben kaldığı yerden devam ediyorum. Cuma günü bi işi için 60+60 km, bugün de gezmeye Amasra'ya 100+100 km, şehir içleriyle birlikte 400 km civarı yol yaptım 3 günde. Şimdilik bi problem görünmüyor ama ilk fırsatta, daha önce de yazdığım gibi bi Fabia 1.2 düşünüyorum. Ama bu en az 6 ay alacak gibi...

Bu arada motor henüz 110 bin km'de. Rektifiyeci, alt blok sağlam, daha uzun süre gider motor dedi. Mororcu ustama da "ben bunu satarım arkadaş" dedim, o da satacak bi durum yok bin hocam dedi... Ama sorunsuzluk konusunda Fabia gibi kafamın rahat ettiği bi araba olmadı.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2009, 17:32:43 Gönderen: turker »

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
saglık olsun... cana gelmesin... skodadan şaşmamak lazım :-)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;50119
Muhtemelen... Az önce yine önüme düştü. Tam onu geçerken bu sefer beyaz bi Rover 216 ikimizi geçti. Onu tanıyorum, eski Favorit'imi alan vatandaş. Biraz onunla kapıştık...

Ama ben fazla binici değilim bu Rove................................................

Sağlık olsun..En kısa zamanda Fabia alırsın inşallah İlker hocam..:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;50146
Sağlık olsun..En kısa zamanda Fabia alırsın inşallah İlker hocam..:ok:

Nasip kısmet :) inşaallah...
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2009, 20:18:34 Gönderen: mygokhan »

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun hocam... :(
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeri gelmişken,

Geçen haftasonu (sübaplar yanık haldeyken :)) Düzce'de gördüğüm 81BS643 plakalı, SkodaTurkey logolu Fabia kimindi???

Dikkatini çekmeye çalıştım ama başaramamıştım...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;50262
Yeri gelmişken,

Geçen haftasonu (sübaplar yanık haldeyken :)) Düzce'de gördüğüm 81BS643 plakalı, SkodaTurkey logolu Fabia kimindi???

Turuncu fabia mı?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;50262
Yeri gelmişken,

Alıntı yapılan: mygokhan;50336
Turuncu fabia mı?

bizim ahmetarslanın aracı...

geçen hafta düğünü vardı... bu aralar kimse dikkatini çekemez...:kiki:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]