škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia I aracımın orjinal teyibini aldım

trio · 27 · 7093

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımı aldığımda orjinal teybi yoktu çok dandik bir usbli teyp vardı önce teyp çercevesini aldım sonrada usb li pionner marka teyp aldım onları kullanıyorum fakat internette gezerken orjinal teybini gördüm dayanamadım aldım orjinallik takıntım var :] bugün kargoyla geldi sağolsun arkadaş kargo ücretinide çözmüş. 50 tl ye aldım teyp hiç açılmamış garanti etiketleri yırtılmamış arkasındaki pırıl pırıl tertemiz yanlız benim araçta galiba orjinal teybini bağlamak için soket yok ilerde bağlamak istersem aracı  satarken orjinalini bağlantı soketini yada bağlantı şemasını nasıl bulabilirim blaupunkt marka teyp?

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32245
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2015, 18:22:41 Gönderen: trio »

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyatı iyiymiş hayırlı olsun.  Yenileyesim geldi teybi :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde evde biyerde duruyor orj teyp. Ses cikisi kotu ama bayagi haberiniz olsun. Soket isini elektrikci cozer

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kaset çalar da olsa orjinali daha güzel. Belki de müzikle çok ilgim olmadığı için öyle düşünüyorum. Araba da sadece radyo dinlerim , ve arabamı alırken sırf üzerinde orjinal teyibi yok diye almaktan vazgeçtiğim arabalar olmuştu . :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;540959
...Araba da sadece radyo dinlerim...
Aaa! Aynı ben. CD falan hiç aramam sadece radyosu olan bir nesne yeter de artar bile bana.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;540972
Aaa! Aynı ben. CD falan hiç aramam sadece radyosu olan bir nesne yeter de artar bile bana.

İstanbulda olsam hiç CD mp3 aramam. radyo yeter. Kanallar tam benlik.
Ankara'da bile  CD den dinliyorum. Paso pavyon muziği radyolarda
Konya'da akıllara zarar. İnce bir ses, arkadan zikir sesleri:D
Burda ise hiç radyo çekmiyor. CD ye mecburuz yani

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;540974
İstanbulda olsam hiç CD mp3 aramam. radyo yeter. Kanallar tam benlik.
Ankara'da bile  CD den dinliyorum. Paso pavyon muziği radyolarda
Konya'da akıllara zarar. İnce bir ses, arkadan zikir sesleri:D
Burda ise hiç radyo çekmiyor. CD ye mecburuz yani

Hahaaa Konya kısmını bende çok yaşadım (Hanım Konyalı :) )

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
usb olmazsa arabaya bile binmem. bu konuda netim :D hayırlı olsun temiz görünüyor

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia1 kasetçaları bende de var...hem de cdc kontrollü, usb, aux bağlanabilir türden...ihtiyacı olana uygun fiyata veririm.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;540982
usb olmazsa arabaya bile binmem. bu konuda netim :D hayırlı olsun temiz görünüyor

Mert kardeşim yaşın genç olduğu için şanslısın o zaman.

Usb yi bırak , biz eskiden kışın kaloriferi çalışmayan , yazın zaten kliması  olmayan , canları manuel , debriyajı bacağını sakatlayacak kadar sert arabaların içinde büyüdük... :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;540989
Mert kardeşim yaşın genç olduğu için şanslısın o zaman.

Usb yi bırak , biz eskiden kışın kaloriferi çalışmayan , yazın zaten kliması  olmayan , canları manuel , debriyajı bacağını sakatlayacak kadar sert arabaların içinde büyüdük... :)
Kaldı ki onu bile bulamayan vardı.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;540958
Benimde evde biyerde duruyor orj teyp. Ses cikisi kotu ama bayagi haberiniz olsun. Soket isini elektrikci cozer

Bi resim koyabilirmisin arabam 2007 benim arabaya uyarsa talip olurum gerçi ikimizin arabada aynı ama sen yinee bi resim koy

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;540952
yanlız benim araçta galiba orjinal teybini bağlamak için soket yok ilerde bağlamak istersem aracı  satarken orjinalini bağlantı soketini yada bağlantı şemasını nasıl bulabilirim blaupunkt marka teyp?

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32245

Aracınızın orjinal soketleri yokmu? sonradan takılan teypler için ara soket takabiliyorlar kesilmemiş olması lazım. attığım  resimdeki soketler varsa  orjinal soketleri duruyordur(siyah ve k.rengi soket). Detaylıca bakın.

Orjinal teybi kullanmak için soket kesilmiş farklı soket takılmışsa o soketleri söküp orjinal soketlerden takmanız gerekiyor.
Bunun için kontak beslemesi 12v(sarı) ve sabit 12v(kırmızı) enerji kablosunu vede farları açtıgınızda 12v verecek kabloyu(mavi kablo) bulmalısınız. Eksi şase kablosu yani siyah kablo olur. Bunları bulmanız için oto kontrol kalemi lazım.

Hoparlörler için kablolar kodludur onların sırasını bozmadan yeni sokete takmalısınız. Sağ sol veya ön arka hoparlör ayarında teyp' de karışıklık olursa hangi hoparlörde sıkıntılar varsa arkadan kabloların yerlerini değiştirmeniz gerekir.
Bu arada teybe enerji soketi siyah soket alt kısma hoparlör soketi kahrengi soket üste takılır.

Bu konularda bilginiz varsa halledebilirsiniz yoksa ugraşmayın teybi yakabilirsiniz araçda farklı arızalara sebep olabilirsiniz.
Elektronikçi veya teypci de hallettirebilirsiniz.

(alıntıdır)

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu teyp kaç hoparlör destekliyor bizdekide orjinali. Teypçi destekler dedi ama öylesine bi bakış atmıştı.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;541024
Bi resim koyabilirmisin arabam 2007 benim arabaya uyarsa talip olurum gerçi ikimizin arabada aynı ama sen yinee bi resim koy

Evde bulunca koyayim ;)