škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

smart link mirror link olaylarını masaya yatıralım

aytunca · 182 · 64170

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cello

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;553513
smartgatesiz olabiliyor muymuş? telefonu yeniletmeyin bana :) note 2 var ve lolipop güncellemesi almayacak mirrolink benim için hayal ama bu bağlantı ile smartgate özelliklerini de alabiliyorsak telefon değiştirmeye değer.
Programın Play store daki açıklama kısmında şöyle yazıyor;

"*MirrorLink™*
Extend your MFA pro experience by connecting your MirrorLink™ Smartphone and display your desktop directly on your MirrorLink™ head unit." link

Buradan Mirrorlink üzerinden akıllı telefona bağlanıp ekranda kullanabileceğimizi çıkarıyorum.
Ama dediğim gibi bana kısıtlanmış gibi geldi serviste işin ehli birini bulup danışacağım. Gelişme olursa buradan yazarım

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En başta smartgate gerektirir diyor. smartgatesiz olmaz. sadece deneyiminizi arttırın/uzatın demiş.

Çevrimdışı teking

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Smart link mirror ile ilgili bana verilen cevap;
firma yazılım firmasıyla anlaşma aşamasında, birkaç ay içinde sorun çözülür ve kullanabilirsiniz. Bunun için anlaşma yapılır yapılmaz servise davet edileceksiniz ve yazılımınız güncellenecek.
Şimdi sizin yazdıklarınızı gördükten sonra da acaba ben mi eksik bir şeyler yapıyorum diye düşünmedim değil.
Bilgi rica edebilir miyim.

Teşekkürler
Tekin :dede:

Çevrimdışı cello

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı alırken bana da yazılım gelecek sizi çağırıp yükleyeceğiz sonra telefonun ekranını yansıtabiliyor olacaksınız demişlerdi detaya girmeden bakalım inşallah bu şekilde olur da kullanırız.

Sonuçta wireless üzerinden yapılan veri aktarımının kabloyla olmaması çok anlamsız hele ki bolero üzerinde MFA pro görünüp açılırken bunu yapmaması çok saçma. Biraz smartgate aldırmaya yönelik gibi geldi bana. (Yurtdışında 140$ civarı)

Çevrimdışı ozyx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam şimdi hiç bir ekstra ücret ödemeden 2016 superb prestij pakette android auto yu çalıştırabiliyor muyuz?

Çevrimdışı maystor

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Note 3 ile çalışmadı malesef, android auto yu da yükledim ama olmadı cihazınız desteklenmiyor diyor. Şimdi birde tel mı değiştirecez ya :)

Çevrimdışı maystor

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Note 4 ten port edimiş rom yükledim note 3 e ve android auto çalıştı ama pek birşey yok, teldeki şarkıları çalışyor, tel arayabiliyo, google maps çalışıyor ama birtürlü arma yapma çalışmadı-klaviye gelmedi. Android autonun çalışması için telefonda google hizmeteleri tam olması gerekiyor, bunlar 1. google 2. maps 3. müzik 4. metin konuşma.
note 4 romunda mirrorlink gözüküyor ama bağlanmaya çalışınca telefonda mirrorlink 1.1 kapandı diyor.
Anlaşılan sistem daha çok sıkıntılı, ileride güncellemelerle düzelir umarım.

Çevrimdışı serhatto

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende telefon araması yapıyor. Android auto sürüş güvenliği için nazı kısıtlamalar getirmiş.birde her uygulama çalışmıyor.Andorid auto uygulamasını açtığınız hangi programlar yüklenebiliniyor yani andorid auto uygulamaları nelerdir görebilirsininiz.Mirror link tabi daha farklı bir bağlantı türü belki orada bu tarz kısıtlamalar yoktur.Henüz bende mirrolinkten bağlanamadım

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi Sony Xperia 5 alırsak sorunsuz bir şekilde çalışabilirmi gözü kapalı başka ek parçaları gerek duymadan

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı maystor

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tekrar bazı denemeler yaptım ama note 3 te anlaşılan sadece android auto çalışıyor onda da sygyç kullanılamıyor malesef. Mirrolinkin yerini alan drivelink uygulamasını da denedim ama onun da tmserver adındaki sunucu uygulaması hata verip kapanıyor. Tel değiştiricez bu gidişle :)

Çevrimdışı serser1979

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün skoda bcekmece bayiine gidip fabia 3 test sürüşü yaptım be satış temsilcisinden bilgi aldım. Mirrorlink bolero da gözüküyor fakat temsilci bu özellik aktif gelmiyor ,ücret ödemeniz gerekir servise sormamız lazım fiyatı dedi.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi benim anlamadigim birsey var bu mirrorlink smartlink 2015 modellerde ful donanimda aktif iken 2016 modellerde aktif etmek icin para mi odememiz gerekiyormuş?

Çevrimdışı xRayJR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;561107
Şimdi benim anlamadigim birsey var bu mirrorlink smartlink 2015 modellerde ful donanimda aktif iken 2016 modellerde aktif etmek icin para mi odememiz gerekiyormuş?

2015 yetide de aktif değil maalesef. sırf bu ve navigasyon yüzünden yeni bir set bile almayı düşünüyorum

Çevrimdışı jasikevicius_13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda Rapid Spaceback..!!
Smartlink Bilmecesi..!!

Aracımın üretim tarihi 19.11.2015..
Bolero multimedya sistemi mevcut..
Aracı satan yetkili Smartlink'in mevcut olduğunu söyledi ki skoda'nin internet sitesinde aracın teknoloji bölümünde smartlink olduğu yazıyordu..
Ancak servisi arayıp sorduğumda kesinlikle Rapid'ler de bu özelliğin aktif olmadığı söylendi..

Menüde de Smartlink bölümü yok..

Aracı satarken ballandirip ballandirip anlatılan özellik çok büyük ihtimal araçta yok..

Sizce bundan sonra ne yapmalıyım??