škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

smart link mirror link olaylarını masaya yatıralım

aytunca · 182 · 64099

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün samsung alpha telefonu bağladık smartlink menüsünden. mirrorlink bağlantısı oldu fakat uyumlu app yok diyor. google mapsi google müziği falan görmeyi umut ediyordum. sonra mirrorlink uyumlu bir kaç yazılımı telefona indirdik onları kullandırdı.
daha önce sony z1 ile denediğimizde sadece kabloyu takmıştık ve müzik uygulaması, haritalar uygulaması ve bir kaçı daha ekranda belirmişti. haritalar uygulamasına ekrandaki klavye ile hedef girdik. araç hareket edince o da kapanmıştı.
samsung alpha telefondada lolipop var fakat kendi uygulamalarını  ekranda göremedik. sonradan indirdiğimiz bir kaç yazılımı (internet üzerinden radyo vb) araç hareket halinde iken de kullandık.
google müzik uygulamasını önce çalıştırıp sonra mirrorlinki aktive edince sesi aracın müzik sisteminden alabildim. ama ekran çalışmadığından parça değiştirmek mümkün olmadı. direksiyondaki tuşlarla da parça değiştirmedi. böyle olduktan sonra bluetooth bağlantısı daha iyi çalışıyor.
bu teknolojinin daha emekleme çağında olduğu belli. aracında olmayanlar da çok üzülmesin olunca da pek işe yaramıyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
konuyu baştan sona tekrar okudum ama aradığım cevabı bulamadım.
kardeşimin samsung alphasından sonra eşime yeni aldığım samsung alphaya sygic yazılımını yükledim. mirrorlink ile bağlantı oldu ve sygic yazılımını çalıştırdım. 8 günlük tam kullanım hakkım var. fakat navigasyona hedef girip yola çıkınca ekran kapandı.  geçmiş sayfalarda bir arkadaş sygic programında bazı ayarları yapıp hareket halinde iken de çalıştırabildiğini söylemişti. eğer çalışabilecekse programın tam sürümünü alacağım. yok mümkün değilse de 80-100 tlyi havaya vermeyeyim.
yardımı olacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı yibir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;567056
kardeşimin samsung alphasından sonra eşime yeni aldığım samsung alphaya sygic yazılımını yükledim. mirrorlink ile bağlantı oldu ve sygic yazılımını çalıştırdım. 8 günlük tam kullanım hakkım var. fakat navigasyona hedef girip yola çıkınca ekran kapandı.  geçmiş sayfalarda bir arkadaş sygic programında bazı ayarları yapıp hareket halinde iken de çalıştırabildiğini söylemişti. eğer çalışabilecekse programın tam sürümünü alacağım. yok mümkün değilse de 80-100 tlyi havaya vermeyeyim.

Android auto yazılımını yükleyip araçtan Android Auto menüsü ile bağlanın.Google Haritalar ve Google müzik çalışacaktır.

Çevrimdışı Obi_Y

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;567056

hocam bildiğim kadar ile mirrorlink lisansına sahip cihazlar listesi vardı
bu listede hangi telefonun hangi özellikleri kullandırıyor yazıyordu
örneğin sony z serisi bütün opsiyonları içerirken samsung sadece bir kacı secili idi ama linki bulamadım. bulursam eklerim.
bu link te hangi appler mirrorlink uyumlu onlar var http://www.mirrorlink.com/apps

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yibir;567106
Android auto yazılımını yükleyip araçtan Android Auto menüsü ile bağlanın.Google Haritalar ve Google müzik çalışacaktır.

Dün akşam android autonun sitesinden önce 1.6 versiyonu indirdim. o kurulmadı. inceleyince 64 bit işlemciler için olduğunu gördüm. bu sefer 1.4 ü indirdim. android auto çalıştı. sygic uygulaması da mirrorlink üzerinden çalışıp hareket halinde iken de çalışmaya devam etti. google haritaları gene görememiştim. telefonda bir güncellemeden bahsetti. onu  yapayım dedim. ülkenize kapalı dedi. andoid autonun 1.5 versiyonunu indirdim. o kuruldu. bu sefer google müzik, haritalar vs uygulamaları da güncellendi ve cihazın ekranında çalıştı. tüm bunları yaparken smartlinkte bağlantı tipini android auto olarak seçtim.
yalnız şu sıra ile yapmazsınız bağlantı hatası veriyor.
önce cep telefonunda android auto yazılımını çalıştırıyorsunuz, sonra usb kablo ile üniteye bağlıyorsunuz. ekranda smartlinki seçip telefonu bağla diyorsunuz. ben otomatik bağlanır diye ummuştum ama her seferinde bu adımları gerçekleştirmeniz gerekiyor.
sonuçta android auto altında google haritalar çalışıyor, telefon uygulamasına geçebiliyorsunuz ama son aramaları görebiliyorsunuz buradan telefon rehberine ulaşamadım. google play de müzik çalmak için hazır bekliyor sizi.
google haritalarda poi seçmek isteyince gelen liste kısıtlı idi, benzinlik, bakkal vs çıktı. ama hastaneler eczaneler gibi seçenekler çıkmadı. ya yakında haritaya kayıtlı yer yoktu (ki sarıuhanlı devlet hastanesine 1km mesafede idim) ya da bir kısıtlama var.
büyük oranda istediğimi elde etmiş oldum.
sygic yazılımı tam sürümü 59 € 200tl civarı bir fiyatı var yani. onu almaya değer mi karar veremedim. google haritalar da çalıştı sorun yok gibi.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar;

Play Store'dan Android Auto diye arayınca birçok farklı aplikasyon çıkıyor... tam olarak hangisini yükleyeceğiz... Rica etsem yazar mısınız?

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Savaş Bey,
Telefonunuzun işletim sistemi 5 ve üzeri olması gerekiyor. Sizinki kaç, ona göre çıkmıyor olabilir.

Playstore linki :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.projection.gearhead&hl=tr
« Son Düzenleme: 27 Mart 2016, 16:03:35 Gönderen: wertasd »

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;567503
Merhaba Savaş Bey,
Telefonunuzun işletim sistemi 5 ve üzeri olması gerekiyor. Sizinki kaç, ona göre çıkmıyor olabilir.

Playstore linki :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.projection.gearhead&hl=tr

Değerli dostum;

Samsung S3 telefonum... büyük ihtimalle desteklemez diye tahmin ediyorum...

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;567508
Değerli dostum;

Samsung S3 telefonum... büyük ihtimalle desteklemez diye tahmin ediyorum...
Hocam Android Auto Türkiye de kullanımda değil.
Bu nedenle Play Store dan indiremezsiniz.

Taner Beyin dediği gibi aşağıdaki link ten indirip kurabilirsiniz.
Bende bu şekilde yaptım, çalışıyor ve sizinkide çalışacaktır.
Yalnız Telefonu araca bağlarken orjinal kablo kullanınız. Aksi taktirde ya bağlanmayacaktır yada bağlantı sürekli kopacaktır.
Araca bağlamadan önce Android Auto uygulamasını açın ve sonra bağlantıyı yapın.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-1-5-100945-2462389-release-release/#downloads

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12719]hyayla24[/MENTION] Hasan bey kendi sayfasında 5 ve üzeri (lollipop ve marshmellow) istediği yazıyor. Kitkat'ta çalışıyor mu?

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;567521
@hyayla24 Hasan bey kendi sayfasında 5 ve üzeri (lollipop ve marshmellow) istediği yazıyor. Kitkat'ta çalışıyor mu?
Hocam benim note 5 in sürümü 5.1.1
Play Store da cihazının uyum değil diyor.
Bunun nedeni Türkiyede kullanıma açık olmayışından kaynaklanıyor.
Direk apk dosyasını indirip kurmak gerekiyor.
Kitkat'ta çalışır mı bilmiyorum.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet hocam o konuda haklisiniz ama Savaş bey.in telefonu S3. Yani eski versiyon isletim sistemi var. Android auto.nun dedigine gore 5 ve uzeri gerekiyor.

Selamlar.