škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

smart link mirror link olaylarını masaya yatıralım

aytunca · 182 · 65871

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5.0.0 VE üstü istiyor. apkmirror.com dan indirip kurunca çalıştı bende de. yalnız media kaynağını (sd kart usb) vs kullanırken smartlinki açıp bağlandığınızda müzik kesilmiyor en azından 200m sonra sağa dönün derken sesi kısması lazım o yok.tabii cep telefonunu bizim ana ünitede olan bitenden haberi yok ama smartlink devrede iken bunu kendi ayarlamalı telefondan bir ses yayını geliyorsa kendi müzik yayınının sesini kısmalı veya kesmeli.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Son bir haftadır hem mirrorlink hem de android autoyu kurup epeyce denedim. Android Auto'nun açık ara önde olduğunu söyleyebilirim. Bir kere mirrorlink dünyasında araç hareket edince herşey duruyor. Lakin navigasyon da hareket halinde faydasını gösteren bir araç. Bu nedenle android auto derim.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;567655
Son bir haftadır hem mirrorlink hem de android autoyu kurup epeyce denedim. Android Auto'nun açık ara önde olduğunu söyleyebilirim. Bir kere mirrorlink dünyasında araç hareket edince herşey duruyor. Lakin navigasyon da hareket halinde faydasını gösteren bir araç. Bu nedenle android auto derim.

Google navigasyonu hareket halinde kullanabiliyor musunuz? Bende bir türlü olmuyor.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Android auto ile bağlanıyorsanız hiç bir sorun yok. Hatta canlı trafik durumuna göre alternatifleri bile gösteriyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;567664
Google navigasyonu hareket halinde kullanabiliyor musunuz? Bende bir türlü olmuyor.

apkmirror.com dan 1.5 versiyonu indirin kurun. sorun kalmıyor.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
apkmirror dan 1.5 i indirdim fakat kurarken hata verdi: ayrıştırıcı hatası (paket çözümlemede sorun var) sanırım 5.0 altı versiyonlarda hiç kuramıyoruz bu uygulamayı
edit: android versiyonum 5.0 üstü değil telefon baya eski s3 mini. android versiyon 4.1.2
« Son Düzenleme: 28 Mart 2016, 13:56:52 Gönderen: egeyildirim »

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;567667
Android auto ile bağlanıyorsanız hiç bir sorun yok. Hatta canlı trafik durumuna göre alternatifleri bile gösteriyor.

Alıntı yapılan: özdil;567698
apkmirror.com dan 1.5 versiyonu indirin kurun. sorun kalmıyor.

Arkadaşlar,

Nerede yanlış yaptığımı merak ediyorum (Teknolojiden de çok uzak değilim ama var bir bit yeniği):
Telefon: Sony Z3 (bildiğim kadarı ile bu iş için en uygun telefonlardan biri)
Android sürümü: 5.1.1
apkmirror.com'dan android auto 1.5 sürümü indirip kuruyorum. (buraya kadar problem yok)
Gel gör ki arabaya bağlayınca android auto "bu program bulunduğunuz ülkede geçerli değil" gibi tuhaf bir şey yazıyor ve çalışmıyor.
Kısaca bunlara rağmen android auto ile bağlanamıyorum. (Defalarca kaldırıp kurdum olmadı)

Hatayı nerede yapıyorum?

Saygılar

Dip not: mirrorlink ile bağlanabiliyorum. Araç dururken telefonun ekranını olduğu gibi yansıtıp istediğim programı kullanabiliyorum. Ancak araç hareket edince mirrorlink duruyor.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;567852
Arkadaşlar,

Nerede yanlış yaptığımı merak ediyorum (Teknolojiden de çok uzak değilim ama var bir bit yeniği):
Telefon: Sony Z3 (bildiğim kadarı ile bu iş için en uygun telefonlardan biri)
Android sürümü: 5.1.1
apkmirror.com'dan android auto 1.5 sürümü indirip kuruyorum. (buraya kadar problem yok)
Gel gör ki arabaya bağlayınca android auto "bu program bulunduğunuz ülkede geçerli değil" gibi tuhaf bir şey yazıyor ve çalışmıyor.
Kısaca bunlara rağmen android auto ile bağlanamıyorum. (Defalarca kaldırıp kurdum olmadı)

Hatayı nerede yapıyorum?

Saygılar

Dip not: mirrorlink ile bağlanabiliyorum. Araç dururken telefonun ekranını olduğu gibi yansıtıp istediğim programı kullanabiliyorum. Ancak araç hareket edince mirrorlink duruyor.

Bu linkteki apk yı kullanın. Bende de Z5 var. Bu apk yı kurdumi gerekli ayarları yaptım, sorunsuz kullanabiliyorum.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-1-5-100945-2462389-release-release/android-auto-1-5-100945-2462389-release-android-apk-download/
« Son Düzenleme: 29 Mart 2016, 09:22:31 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ilk 1.6 versiyonu indirmiştim. 64 bti versiyona göre imiş. kurulmadı tabii. sonra 1.4 versiyonu indirdim. çalıştı. sonra o da 2. denemede bağlanamadı. güncelleme dedi, tamam yap dedim. ülkenize uygun değil falan dedi. sonra yukarıdaki linkteki 1.5 versiyonu indirdim kurdum. kendi bir kaç güncelleme yaptık. google haritalar, müzik vs. sonra çalışmaya başladı.
bağlantı için wifi veya 3g açık olmalı, android autoyu başlatmanız lazım, konum servisi (gps) telefonda açık olmalı, usb kabloyu bağlayıp boleroda smartlinki başlatıyorsunuz, bağlantı yaptırınca herşeyin sorunsuzca çalışması lazım.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;567858
Bu linkteki apk yı kullanın. Bende de Z5 var. Bu apk yı kurdumi gerekli ayarları yaptım, sorunsuz kullanabiliyorum.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-1-5-100945-2462389-release-release/android-auto-1-5-100945-2462389-release-android-apk-download/

Alıntı yapılan: özdil;567862
Ben ilk 1.6 versiyonu indirmiştim. 64 bti versiyona göre imiş. kurulmadı tabii. sonra 1.4 versiyonu indirdim. çalıştı. sonra o da 2. denemede bağlanamadı. güncelleme dedi, tamam yap dedim. ülkenize uygun değil falan dedi. sonra yukarıdaki linkteki 1.5 versiyonu indirdim kurdum. kendi bir kaç güncelleme yaptık. google haritalar, müzik vs. sonra çalışmaya başladı.
bağlantı için wifi veya 3g açık olmalı, android autoyu başlatmanız lazım, konum servisi (gps) telefonda açık olmalı, usb kabloyu bağlayıp boleroda smartlinki başlatıyorsunuz, bağlantı yaptırınca herşeyin sorunsuzca çalışması lazım.

Arkadaşlar,

Ben zaten en başından beri sizin şu yazıklarınızı yapıyordum ve buna rağmen hata veriyordu.

Şimdi araç başında hatayı düşünürken nihayet buldum. Telefonda Android Auto'ya ilaveten şu 3 programın mutlaka yüklü olması gerekiyor: 1- Google Haritalar, 2- Google, 3- Google Play Müzik. Bende Google Play Müziğin yüklü olmadığını ve ne hikmetse android markette bile olmadığını fark ettim. Android markette olsa bulup otomatik indirip ayarını yapacak ama yok. Bahsettiği "ülkenizde bu öğe kullanılmıyor" olayı bu program imiş. apkmirror.com'dan Google Play Müziği de indirdim.
Ve nihayet Android Auto'yu sorunsuz çalıştırdım. Hemen deneme turuna çıktım; navigasyonu,, trafik yoğunluğunu, play müziği araç hareket halindeyken de şimdi sorunsuz kullanabiliyorum.

Sorun yaşayan diğer arkadaşlara da bu açıklamalar yol gösterecektir.

Sizlere de ilginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Saygılar

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu verilen linkten android auto 1.5 i kurdum telefona sıkıntı yok ama araca bağlayınca sürekli bağlantı kopuyor telefonda hata vermeye başlıyor "google play durduruldu" cinsinden.  bir arkadaş orijinal kablo olması gerekiyor demişti benimki değil ondan mı acaba?  orj. kablo dışında bağlanabilen var mı?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
AUTO mate diye bir program buldum bir de o da anroid auto benzeri bir program lolipop istemiyor 4.1 ve üstünde çalışırım diyor. gece hevesle note 2 ye kurdum. bolero cep telefonunu gördü fakat android auto bağlantısını yaparken telefonda yazılım hata verip kaldı. bugün yazılımcı ile temasa geçeceğim olumlu sonuç alırsam buraya yazarım. bu bizi son model telefon alma derdinden kurtarabilir.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeyildirim;568009
bu verilen linkten android auto 1.5 i kurdum telefona sıkıntı yok ama araca bağlayınca sürekli bağlantı kopuyor telefonda hata vermeye başlıyor "google play durduruldu" cinsinden.  bir arkadaş orijinal kablo olması gerekiyor demişti benimki değil ondan mı acaba?  orj. kablo dışında bağlanabilen var mı?

Benim kullandığım kablo telefonumun orijinal kablosu değil ancak kendi aldığım kaliteli bir kablo (orijinal muadili diyeyim). Bir de iyi bir kablo alıp deneyin derim.