škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

smart link mirror link olaylarını masaya yatıralım

aytunca · 182 · 63886

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı majesty07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar anlayamıyorum ben bu durumu olay yazılımsal değil mi neden kullanamıyoruz CarPlay

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı erhun1988

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Android auto ile bağlanıyorum haritalar vs. Sorunsuz çalışıyor
 Ancak mirrorlink ile bağlanıp skoda oneapp.a girince bağlanıyor belli bir süre gidiyor ve sonra bağlantı kesildi diyerek yeniden bağlanıyor. Araç hareket etsin veya dursun farketmiyor. Neden olabilir?
Yardımlarınız bekliyorum.

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: majesty07;632371
Arkadaşlar anlayamıyorum ben bu durumu olay yazılımsal değil mi neden kullanamıyoruz CarPlay

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/QUOTE [MENTION=16490]majesty07[/MENTION] cevap veren oldu mu bilmiyorum ama ekranda yazdığı gibi aktivasyon yapılması gerek. Özellik var fakat aktif değil. Servislerde şuan %30 indirimli yaptırabilirsiniz

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar biraz araştırma yaptım android auto üzerinden hem youtube üzerinden film video izleyebiliyorum sitelere girebiliyorum  hem telefon hafızasına veya telefon sd kartına yükleyerek çevrimdışı video izleyebiliyorum .

video arka planda çalışabiliyor gelen telefon çağrılarını kabul edip kapadığım zaman video kaldığı yerden devam ediyor aynı anda google haritalar üzerinden navigasyon açılabiliyor.  video oynatılırken kavşak ve yol ayrımlarında o an için videonun sesi kısılıp uyarı veriliyor ayrıca video üzerinde işaretler de anlık çıkarak seni yönlendiriyor.

isteyen olursa foto ve videolarla detaylı anlatabilirim.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devran23;635059
arkadaşlar biraz araştırma yaptım android auto üzerinden hem youtube üzerinden film video izleyebiliyorum sitelere girebiliyorum  hem telefon hafızasına veya telefon sd kartına yükleyerek çevrimdışı video izleyebiliyorum .

video arka planda çalışabiliyor gelen telefon çağrılarını kabul edip kapadığım zaman video kaldığı yerden devam ediyor aynı anda google haritalar üzerinden navigasyon açılabiliyor.  video oynatılırken kavşak ve yol ayrımlarında o an için videonun sesi kısılıp uyarı veriliyor ayrıca video üzerinde işaretler de anlık çıkarak seni yönlendiriyor.

Detay fena olmaz :)

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Bilgi veririrsen seviniriz, farklı bir bılgı ıse ogrenmıs oluruz...

Alıntı yapılan: devran23;635059

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ANDROİD AUTO ÜZERİNDEN ÇEVRİMİÇİ VE ÇEVRİMDIŞI VİDEO İZLEME

netten falan görmüşsünüzdür belki ama baştan alayım bilgi dağınıklığı olmasın .
1- telefonumuz eğer android tabanlıysa önce android auto apk dosyasını indirip telefonumuza kuruyoruz.
linkini veriyorum . güncel sürümü indirip telefonun hafızasına atıp kuruyoruz.
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

2- video izleme için bu yeterli değil. bir de car stream isimli uygulamayı telefonumuza kuruyoruz.  linkini verdiğim siteden güncel halini yukardaki gibi hafızaya atıp kuruyoruz.
http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/

3- şimdi android auto programını telefonumuzda açıp geliştirici modu aktif etmemiz lazım . ordan da bilinmeyen kaynaklara izin vermemiz lazım .

önce fotodaki gibi android auto programını telefonumuzdan açıyoruz. hakkında kısmına giriyoruz . sonra orda kırmızı çerçevede verdiğim " android auto hakkında" yazısına hızlı bir şekilde defalarca basıyoruz . ve geliştirici modun açıldığına dair uyarı geliyor. sonra kırmızı çerçeveli yerin yanındaki pembe çerçeveli yerden( fotoda görülüyor) yerden geliştirici ayarları kısmına giriyoruz ordan bilinmeyen kaynaklara izin ver menüsüne tik atıp kapatıyoruz.

4- şimdi orijinal usb kablomuzla telefonu aracımıza bağlıyoruz.  menü geliyor. orda android auto programı altında car stream uygulamasını da görebilirsiniz.

ister telefonun hafızasından veya telefon sd kartından dosyaları ve klasörleri seçerek  çevrimdışı video da izleyebilirsiniz isterseniz car stream uygulaması üzerinden mobil veri açarak çevrimiçi youtube videolarını izleyebilirsiniz.

android auto programı altına tarayıcı da kurup(web viev)  ekrandan web sitelerine de girebilirsiniz de ben onu yapmadım .

KONU HAKKINDA YOUTUBE VİDEOSU DA VEREYİM  ( BEN DE VİDEO ÇEKTİM AMA BOYUTU YÜZÜNDEN HEM DE VAROLAN VİDEOLAR YÜZÜNDEN YÜKLEMEDİM YALNIZ ARAÇ FOTOLARINI BUGÜN ÇEKTİM KENDİ ARACIMDIR)

https://www.youtube.com/watch?v=NGemx_S1tVA
   [MENTION=11805]Leca[/MENTION]  [MENTION=16302]AydinK[/MENTION]
« Son Düzenleme: 22 Mart 2018, 17:29:13 Gönderen: devran23 »

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Telefonun root edılmıs olması gerekıyor mu ?
Belırttıgın sekılde yaptım fakat menude car stream cıkmıyor

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Android auto kullanırken telefonun kendisini kullanamıyorum. Bu özelliği pasif hale getirmek mümkün mü?

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam öncelikle detaylı anlatımınız için teşekkürler ancak ben hem sizin anlattığınız givi hemde youtube da farklı yöntemlerle anlatan arkadaşlar gibi yapsamda android auto yu araçta açıyorum en sağ butona bastığımda sadece "Skoda ekranına dön" yazısı görünüyor neden olabilir bilginiz var mıdır. Telefonum mirrorlink i desteklemiyor ama bu yaptığımız işlem android auto ile ilgili diye düşünüyorum acaba bundan olabilir mi

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_139;636164
Hocam öncelikle detaylı anlatımınız için teşekkürler ancak ben hem sizin anlattığınız givi hemde youtube da farklı yöntemlerle anlatan arkadaşlar gibi yapsamda android auto yu araçta açıyorum en sağ butona bastığımda sadece "Skoda ekranına dön" yazısı görünüyor neden olabilir bilginiz var mıdır. Telefonum mirrorlink i desteklemiyor ama bu yaptığımız işlem android auto ile ilgili diye düşünüyorum acaba bundan olabilir mi

iki gündür bende de aynı durum var sanırım carstream uygulaması google tarafından banlanmış. yeni sürüm çıkana dek video izlemememiz zor .

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devran23;636497
iki gündür bende de aynı durum var sanırım carstream uygulaması google tarafından banlanmış. yeni sürüm çıkana dek video izlemememiz zor .

Sisin telefonunuzda da Huawei mi, benim Huawei Mate 10 Pro ve telefonda mirrorlink özelliği yokmuş, ancak bununda engel olmaması lazım sanki sonuçta burada andorid auto üzerinden işlem yapmaya çalışıyoruz

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_139;636503
Sisin telefonunuzda da Huawei mi, benim Huawei Mate 10 Pro ve telefonda mirrorlink özelliği yokmuş, ancak bununda engel olmaması lazım sanki sonuçta burada andorid auto üzerinden işlem yapmaya çalışıyoruz

telefonla alakası yok google bu uygulamayı trafikte risk taşıdığı için olsa gerek banlıyor.bende de mirrorlink özelliği yok video izleyemiyorum şu an . umarım car stream uygulamasının yeni sürümü çıkar da yine video izleme imkanımız olur.

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devran23;636514
telefonla alakası yok google bu uygulamayı trafikte risk taşıdığı için olsa gerek banlıyor.bende de mirrorlink özelliği yok video izleyemiyorum şu an . umarım car stream uygulamasının yeni sürümü çıkar da yine video izleme imkanımız olur.

İnşallah hocam o zaman, siz çözerseniz buradan haberdar eder misiniz bizleri de.

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_139;636550
İnşallah hocam o zaman, siz çözerseniz buradan haberdar eder misiniz bizleri de.

uygulamayı takip ediyorum