škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Superb 1.4 TSI ACT Yakıt Tüketimi

kolgezer · 217 · 92492

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta aracım 1200km de iken Aksaray Konya arası 90km sabit hızla gece yaptığım yolculukta klima kullanmadım ve yakıt ortalaması 4.0lt/100km. şehir içinden eve gidinceye kadar 4.1 oldu yani uzun yolda 1.4 tsi 125 hp 18.5kuruş yakabiliyor. Bu arada az yakması için kendimi kasmadım çocuklar araçta uyuduğu için otobüs yolculuğu kıvamında ani hızlanmalardan kaçındım sadece.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 Prestige DSG

1500 km 4 yolcu ve full bagajla uzun yolda yapılmıştır.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nevşehir kayseri arasi 90 km yol.2 yetişkin 2 cocuk.ortalama hiz 44 km.arac style manüel.5.1 lt yaktı

Çevrimdışı Haradrim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba:

1.4 TSI DSG 150 ACT Istanbul-Kastamonu, Kastamonu-Istanbul

Arabada 4 kişi var. Değerler bunlar. Biz çok memnun kaldık ve makul bulduk.

Yaptığımız hesaplama sonucu KM'De 34 kuruş yaktı.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç manul.1350 kmde.Nevşehir mugla arasi 750 km yaptim.77 km ortalama hiz ile 4.3 lt yakti.depoyu fulledim 66 lt aldı

Çevrimdışı Octavia furkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia furkan;583766
abi çok yakmıomu bide hızlarınız düşük ????

Bana gayet iyi geldi 18 kr :)hız 100 95 ile geldim.:)

Çevrimdışı Octavia furkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doğru abi senin tüketim değeri iyi ben diğerleri  yüksek buldum.Belki bizde makyajlı kasanın benzinli octavia düşünüyorduk bu kadar yakıyorsa hiç yanaşmayalım.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klimayı kapatınca 3.5 litre yi gördük 90 sabitte 3.2 lere düşüp 3.9 a kadar dalgalandı. anlık olarak. yol ortalaması da 5.4 civarı kaldı, şehir içine girip manisada işlerimi gördüm geldim.

Çevrimdışı maystor

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1,4 tsi 150bg - 3/4 depo ile 900 km, tek şöför eşya yok denecek kadar az, genelde acc ile 100-130 arası, %75 klima açık, çoğunluğu eco modda, ortalama 6 lt gösteriyor. Bence çok iyi.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi aracımla 13.000 km'yi aştım. Yakıt tüketimi konusunda özetle diyebilirim ki eco modda ve agresif olmayan sürüşte bu araç çok ekonomik. Hele de uzun yol gidiyorsanız dizel verimliliğine çok yaklaşıyor. Konforuna ise diyecek yok.

Çevrimdışı cibuti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
15 temmuzda aldığım  aracımda ilk depo bitti 310 TL ye depo doldurmuş 73 Litre yakıt almıştım. 1050 km yolu 4o km hızla gitmişim.  ilk depo olmasına rağmen yakıtından memnunum. kulandığım güzergah çevre yolu olduğu için trafiktede pek takılmayacağımdan almıştım aracı şükür beni yanıltmadı. astra ile 80 tl lpg ile 450 km yol gidiyordum ama  arac subap yakmıştı..

Çevrimdışı hamdikarakas58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç yeni 1000 km devirdi. araç ile 1250 km gitmişim. 400 lira benzim aldım. bu km'nin 500'ü uzun yol. klima da çoğu zaman acıktı. bu değerin ilk 10.000'den sonra düşeceğini zannetiyorum.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bodrum gidiş geliş 1500 km, 4 yetişkin, full dolu bagaj. Km/27kr.  Gerçekten iyi bir rakam. Gidiş ortalaması gece olması sebebi ile 70/120 km/h ; dönüş max 180km/h min 70km/h
+Klima hep açık