škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15000 ilk bakim servis onerileri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Korhan06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Altınla gümüş bir olur mu?  Birisi Castrol, diğeri Mobil?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Korhan06;543845
Altınla gümüş bir olur mu? Birisi Castrol, diğeri Mobil?
Bu argümandan sonra birşey dememem lazım aslında; ancak bence biraz araştırma yapın. Mobil'in belirttiğim yağı Castrol'deki muadilinden daha iyi bir yağdır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ozmurdem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle aracinizi kazasiz belasiz kullanmanizi dilerim.
2014 octavia elegance dsg 16 tdi aracimin bakimini alturda yaptirdim indirimler ile beraber 485 tl ödedim mayis ayinda. Servisten çok memnun olduğumu söyleyemem olaya daha çok ticari bakiyorlar ve kesinlikle müşteri odakli değiller. Avruoa yakasinda iseniz avek yada yükselen otoyu tercih edebilirsiniz. Skoda araçlarda özellikle garantinin devam etmesi için 15000 kmyi 1 km bile geçirmeyin. çünkü daha sonra doğabilecek araç arizalarinda kullanici hatasi ya da geç servis bakimi diye garanti dişi birakiyorlar. Iyi sürüşler

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı teslim alalı 1 hafta henüz olmamasına rağmen, erken davranıldığında avantaj elde edilebildiğini gördüm. Burada soracağım birkaç soru var. BMW alan bir arkadaşım bakım paketi de satın almış araçla birlikte ve baya uyguna gelmiş. Avek bakım paketi sattığını, ancak bunun sadece Avek'te kullanılabileceğini söylüyor. Bir de garanti uzatma konusundaki tecrübe ve fikirleriniz nedir acaba?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Developer;545315
Aracımı teslim alalı 1 hafta henüz olmamasına rağmen, erken davranıldığında avantaj elde edilebildiğini gördüm. Burada soracağım birkaç soru var. BMW alan bir arkadaşım bakım paketi de satın almış araçla birlikte ve baya uyguna gelmiş. Avek bakım paketi sattığını, ancak bunun sadece Avek'te kullanılabileceğini söylüyor. Bir de garanti uzatma konusundaki tecrübe ve fikirleriniz nedir acaba?
Aksini savunanlar elbette olacaktır; ancak ben kendi aracımın garantisini uzatmıştım. Uzatılan garanti kapsamında aracın turbosu ve bagaj kilit mekanizması ücretsiz değiştirilmişti. Bundan sonra yine araç aldığımda garantiyi uzatırım. Hele dsg varsa kesinlikle uzatılmalı bence.

Çevrimdışı skodosky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende aracımı bugün yuce auto da 15000 bakımını yaptırdım 4 litrelik bidon yağı castrol 5 30 edge dpf li dışardan aldım 120 lira verdim.224 lira servis hesap çıkardı.araç bitince 22 lira artı aldılar 600 ml yağ kendikerinden koymuşlar.4,6 litre yağ alıyormuş filitre degişınce.yani servise 246 lira ödedim 5 taksit yaptılar bonusa.yani ben 366 liraya hallettim aracımın 15000 bakımını maltepe yuce auto da arkadaşlar daçok iyi idiler sağolsunlar ilgili davrandılar.

Çevrimdışı ahmetgulsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
10.12.2015 tarihinde 15000 km bakımı için tekirdağ yüncülerde 390 tl yaptırdım aracım tdi

Çevrimdışı winstoncash

• 1.4 TSI 150hp
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetgulsen;547060
10.12.2015 tarihinde 15000 km bakımı için tekirdağ yüncülerde 390 tl yaptırdım aracım tdi

Az önce Çakıroğlu'nu aradım, 520 TL fiyat verdiler. İki servis arasında bu kadar fiyat farkı olur mu ya? Kurumsal bir fiyat politikası yok mu Skoda'nın? Bir de dizel bakımları daha pahalı diye biliyorum, benim araç TSI olmasına rağmen fiyat bu. Çok enteresan.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: winstoncash;550452
Az önce Çakıroğlu'nu aradım, 520 TL fiyat verdiler. İki servis arasında bu kadar fiyat farkı olur mu ya? Kurumsal bir fiyat politikası yok mu Skoda'nın? Bir de dizel bakımları daha pahalı diye biliyorum, benim araç TSI olmasına rağmen fiyat bu. Çok enteresan.

Sabit bir fiyat politikası yok ne yazık ki. Yüncüler foruma özel ayrıca bir indirim de yapıyor sanırım.

Çevrimdışı Cihanselvi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodosky;545441
Bende aracımı bugün yuce auto da 15000 bakımını yaptırdım 4 litrelik bidon yağı castrol 5 30 edge dpf li dışardan aldım 120 lira verdim.224 lira servis hesap çıkardı.araç bitince 22 lira artı aldılar 600 ml yağ kendikerinden koymuşlar.4,6 litre yağ alıyormuş filitre degişınce.yani servise 246 lira ödedim 5 taksit yaptılar bonusa.yani ben 366 liraya hallettim aracımın 15000 bakımını maltepe yuce auto da arkadaşlar daçok iyi idiler sağolsunlar ilgili davrandılar.

Fatih bey; servisle görüşüp onların onayını aldıktan sonra mı yağı aldınız? Bunun için herhangi bir şart koyuyorlar mı? Birde 15.000 bakımı için ne yaptılar biraz ayrıntı verebilirmisiniz. Ben aracımı yüce otodan aldım ve ilk bakımı için servise gideceğim. Daha önce bir kaç problem yaşadığım için içim rahat değil ama başkada alternatif yok gibi tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim teşekkürler

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulentperu;542915
40 yaşında bir İzmir 'li de olumlu yorum yapmış o yağa! Acep kim ola ki?! :wax:kiki:

Kim acaba :kiki:. Daha yeni fark ettim yorumunu :gut: Benden başka da kimse almamış galiba

Çevrimdışı skodosky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet sordum yağ konusunu ok dediler,bende bp istasyonundan 125 liraya castrol edge5-30 dpf li araçlar için olanında aldım yağı,80 liraya yakın karım oldu onlada depo yarımdı fulledim:) .Bakımda hava,polen,yağ filtresi değisiyor birde yag,gerisi kontrol vs.Aslında pek bişey yok,bazı ıstasyonlar silecek suyuna 15 lira yazıyormus.Ben bimden aldım 5 liraya doldurdum servıste silecek suyu koyulmamasını belirttım yetkiliye.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi benim araç Castrolün hangi yağını ve ne kadar almam gerekiyor acaba?

Çevrimdışı azref

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkdaşlar castrol 5 30 edge pro longlife III yağ kullanılmalıdır bu volkswagen e özel yapılmış yağdır bu konuda forumda yüncüler skodanın teknik açıklaması mevcuttu.

Çevrimdışı azref

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
normal edgede 504 onayı varken pro longlife da hem 504 hemde 507 onayı mevcuttur.