škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

düşük vites ve düşük devir de gaza basınca gelen fan sesine benzer bir ses normal mi?

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;541549
Abi yazin baktigimizdan farkli bisey mi? Devirdaimdan ya da gergilerden geliyor olabilir. Bakalim bi ara ;)

O gün baktığımız ; kaba tabirle gacırtı gucurtu şeklinde iki metalin yağsız bir şekilde bribirlerine sürtmesi gibi bir şeydi. Bu inilti yeni başladı veya yeni dikkatimi çekiyor.. yukarıya da ilave etmiştim.. ustam garanti içerisinde çoğalırsa gel hallderiz demişti ama bu ses yoktu..biraz daha takip edeyim  bir ara görüşelim.. ..teşekkürler.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;541550
O gün baktığımız ; kaba tabirle gacırtı gucurtu şeklinde iki metalin yağsız bir şekilde bribirlerine sürtmesi gibi bir şeydi. Bu inilti yeni başladı veya yeni dikkatimi çekiyor.. yukarıya da ilave etmiştim.. ustam garanti içerisinde çoğalırsa gel hallderiz demişti ama bu ses yoktu..biraz daha takip edeyim  bir ara görüşelim.. ..teşekkürler.

Bir sonraki bulusmaya wd40 la geleyim ben :)

Çevrimdışı Atly

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konu sonlara doğru biraz farklılaşmış ama 30 bin km bakıma gittiğimde özellikle anlatıp gösterdim bu sesi, sonra bakıma alınmış olan diğer octavialara (benimki dahil hepsi Dizel) tek tek baktık ses hepsinde var. Biraz garip geldi bana. Turbo kulakçılarının sesi olabileceğini söylediler. Aynı tdi motora sahip Leonumda böyle bi ses yoktu.???

Çevrimdışı Cemm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aynı ses bendede var. Arabayı ilk aldığım günden beri var hemde. Kapalı garajda ve radyo kapalıyken çok daha net duyuluyor,  Hırr Hırr diye bir ses.
Çok uğraştım sonunda servisle birlikte Turbonun sesi olduğunu anladık, serviste kaç araca baktıysak hepsinde var. Sabah İlk çalıştırmada olmuyor, bir süre sonra başlıyor devir artıkca ses de artıyor. Hiç problem yapmayın yalnız kafayı takınca ses daha büyüyor. Ben aylardır duymuyordum, bu yazıyı okuyunca bugün dikkat ettim ve tekrar sesi duydum demekki fazla kafayı takmamak gerek....

Çevrimdışı Alp27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim araçta da var 30000 bakıma götürmedim henüz  , 28000 km de.  bende soracaktım.
Ama yinede Cem arkadaşın dediği mantıklı gelmedi  bunun bi sebebi varsa çözümü de olmalı  ses var diye , olur  diye bi mantık yok . Gidereceksin o sesi , bir sürü para ver  sesi duymaya mecbur kal  , haksızmıyım arkadaşlar ?

Çevrimdışı Atly

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alp 27 kesinlikle katılıyorum size. Servise gittiğinizde söyleyeceklerini paylaşırsanız seviniriz. Kayseri bana ses normal dedi.

Çevrimdışı MetalGri-büyülü

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kablan12;541318
düşük vites ve düşük devir de gaza basınca gelen fan sesine benzer bir ses geliyor bırakınca kesılıyor "hınnn" şeklinde.. Yasayan veya benım aractada var dıye varmı

Aracın 1.0 fabia mı ?

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende hırr diye değil ana tık diye bir ses geliyor arabayı aldıktan 1 sene sonra başladı. 3 defa servise gittim bu Yüzden. Ilk çalıştırmada gelmiyor ses 10 dak. Sonra felan her gaza basmamda 1-2-3-4 te fark etmiyor ses geliyor. Seyir halinde 2 vides diyelim Ayağım gazdan cekmişim hızlanmak için gaza hafif basman yeterli tık diye bir ses motorun sağından geliyor ama o kesin. Serviste hiç bişi bulamadılar açıklayamadılarda. Bir zarar-ı yok ama ses bu soğuk havalarda Arttı gibi..