škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

emniyet kemeri plastiği aşındırmış.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımda sürücü emniyet kemeri yükseklik ayar kısmından çıktığı boşlugun kenarını aşındırıp kesmeye başlamış.Bıçakla çentik atılmış gibi eritmiş sürtünmeden dolayı.Aracımı genelde yalnız kullandığım için sürücü tarafı çok belirgin,ön yolcu tarafında şuanda gözle görünür birşey yok ama belli ki olacak o da zamanla.Daha 8 aylık arabada durum böyle olursa 1-2 sene sonra o parça kullanılmaz hale gelecek  gibi.Daha kötüsü kemerin kendisi de muhtemelen deforme olup zarar görecek belki de o kısma takılıp görevini tam yapamayacak.Yurtdışı bir forumda aynı problem için konu açılmış.Sizlerde de var mı bu problem?

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kemer ayarını en üst seviyede mi kullanıyorsunuz hocam

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Oktavianın malzeme kalitesi maalesef kötü, bizde dikkat edelim belirttiğiniz yere, olmadı arabayı eldivenle kullanalım nereye dokunsan zarar görüyor. :)

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kemer hizası ortada yada en altta oluyor (ceket,palto vs. durumuna göre)en üstte boynuma rahatsızlık veriyor.Bir sorunum daha var sanırım,arkak kapıların piyano siyah kaplaması ile plastik cam çıtasının baglantı yerleri yarım cm. kadar yamuk ve boşluk var sac görünüyor.ön kapılarda boşluk yok.tam oturmuş.Aldığımdan beri böyle bu durum sizinkiler de böyle mi acaba?Rüzgar sesine sebep oluyor gibi geldi bana.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
''octavia B-Pillar cover - damaged by seat belt ''    
''B pillar gap- common problem - Skoda Octavia III''  
Google'da bu iki şeyi görsellerde aratınca çıkan fotoğraflardaki(ilk fotoğraflar) durum  aracımda aynen mevcut ve sanırım ikisi de kronik problem.Benim kemer aşınma sorunu daha bu kadar değilse de belli ki daha da beter olacak 2-3 seneye.Eyvah demeye pişman olmaya başladım artık 8-9 ayda yaşadığım sıkıntıları 9 sene kullanıp sattığım eski aracımda yaşamamıştım.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2015, 13:49:00 Gönderen: kmlglcn »

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Art Car 'da daha önceki aracıma deri döşeme yaptırmıştım.Sahibi Cem Adalı Bey işini önemseyen titiz bir beyefendidir ve çok memnun kalmıştım.Ama bahsettiğim problemler döşeme ile ilgili değil tamamen plastik kalitesizliği ve işçilik ile ilgili.Emniyet kemeri direkten omzumuza doğru çıktığı yuvayı kemiriyor resmen.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni problem bende de var fakat tahmin ediyorum cok iceri dogru devam etmeyecek. Yani sanki cok ta buyutecek bir durum degil gibi simdilik.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynı sorunu bende dün 25 aylık aracımda farkettim. Sürücü tarafı daha fazla olmakla birlikte yolcu tarafında da aşınma mevcut. Belli bir yere kadar aşınıp duracağını tahmin ediyorum. Konuyla ilgili servise başvuran var mı acaba.Başvuran var ise servislerin cevabı ne oluyor? Aracın garantisi bitmeden müdahale etmek lazım.

Çevrimdışı orhan_guney

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orhan_guney;569703
samanlıkta iğne aramayı seviyoruz toplum olarak :)

???????

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orhan_guney;569703
samanlıkta iğne aramayı seviyoruz toplum olarak :)

ne demek istiyorsunuz yorumunuzda çok anlam veremedim.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
konuyla ilgili bi çözüm bulan oldu mu . Geçen ay bakımda Kayadibinde gösterdim belki garantiden değiştirirler diye ama normal olduğunu söylediler aşınmanın .Ben her ne kadar aksini düşünsemde...