škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sert süspansiyon

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pasha_cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar,

2003 Fabia Combi aracımdan gayet memnunum fakat sert süspansiyondan hayli şikayetçiyim kıl birisi olduğum içinde sert süspansiyonun verdiği sağından solundan gelen seslerden hayli rahatsızım sırf bu yüzden satmayı bile düşünüyorum. süspansiyon konusunda bir değişiklik yapan birileri varmıdır satmadan yıllar boyunca kullanayım şu arabayı :confused::confused:

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Viraj rotları vakti gelince bayaa ses yapıyor. Benim her çukurda küt küt ses geliyordu.
Değiştirdim ses gitti.

Değiştirdiğim günün akşamı son hızla Gazi üniversitesi önünde çukura düştüm, şimdi ses gene gelmeye başladı  :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;542514
Viraj rotları vakti gelince bayaa ses yapıyor. Benim her çukurda küt küt ses geliyordu.
Değiştirdim ses gitti.

Değiştirdiğim günün akşamı son hızla Gazi üniversitesi önünde çukura düştüm, şimdi ses gene gelmeye başladı  :)

Gazi askina arabayi hice sayiyon abi :) cek pasa pasa iceri ya da gir a kapidan cek bizim b blogun arkasina temiz temiz

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;542529
Gazi askina arabayi hice sayiyon abi :) cek pasa pasa iceri ya da gir a kapidan cek bizim b blogun arkasina temiz temiz

Akşam ders eğitim - f blokta oluyor da oradan gitmesi kolay oluyor.
Bazı da müziğin arkaya çekiyorum. Ora da iyi tenha oluyor.

Arkadaş, koskoca gazi üniversitesine yakışıyor mu öyle çukurlar? Tam da giriş kapısına hendek gibi kazmışlar namuzsuzlar.

Burda düşmedim öyle çukura yahu. Görmeden 80 le girdim, güvenlik bile dönüp baktı arabadaki sese

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;542629
Akşam ders eğitim - f blokta oluyor da oradan gitmesi kolay oluyor.

Bazı da müziğin arkaya çekiyorum. Ora da iyi tenha oluyor.

Arkadaş, koskoca gazi üniversitesine yakışıyor mu öyle çukurlar? Tam da giriş kapısına hendek gibi kazmışlar namuzsuzlar.

Burda düşmedim öyle çukura yahu. Görmeden 80 le girdim, güvenlik bile dönüp baktı arabadaki sese

Insaat yapilacak ihale acilacak hizmet gelecek iste ;)

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı dertten bende şikayetçiyim hocam , önler hadi neyse de arkalarda yaylar nasıl sertse yaylanma diye birşey hiç olmuyor .. at arabası gibi seke seke geziyorum :) yayları yumuşatmayı düşündüm ancak virajlarda sağa sola yatarsın dediler , tangır tungur gidiyoruz bakalım...  ayrıca sert süspansiyon yol sesi de yapıyor

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu durun. Siz neden bahsediyorsunuz. Hele gelin benim spor yayli fabiaya da fabiadan soguyun o zaman :)

Orjinal halindeki konforum olsa daha ne isterim. Zip zip davsan gibi gidiyorum cok kotu yollarda.

He efsane viraj kasiyorum basarili duruyorum orasi ayri ;)

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Her amortisörün süspansiyonun ömrü var yenilemekte fayda var

Çevrimdışı pasha_cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;542746
Aynı dertten bende şikayetçiyim hocam , önler hadi neyse de arkalarda yaylar nasıl sertse yaylanma diye birşey hiç olmuyor .. at arabası gibi seke seke geziyorum :) yayları yumuşatmayı düşündüm ancak virajlarda sağa sola yatarsın dediler , tangır tungur gidiyoruz bakalım...  ayrıca sert süspansiyon yol sesi de yapıyor

Aynen dediğiniz gibi önler yine az da olsa yaylanıyor fakat arkalarda sanki makas var gibi arkada oturanlarda ne taş kaldı ne bişey :)
jant+lastik bile değiştirdik hatta amartisör bile değiştirdik bana mısın demedi meret
ciddi ciddi soğudum çünkü hem station wagon olmasınında verdiği etki ile sağdaki soldaki bakalitlerden sesler geliyor çıldıracağım...:mad::mad:

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;542769
Yahu durun. Siz neden bahsediyorsunuz. Hele gelin benim spor yayli fabiaya da fabiadan soguyun o zaman :)

Orjinal halindeki konforum olsa daha ne isterim. Zip zip davsan gibi gidiyorum cok kotu yollarda.

Gel senle kirikkale irmagin virajlarda gapisalim.
Kislik lastikle 120 ile dondum bugun ordan.
Kango vardi bi dene, bana yol vermeyim derken arabayi deviriyordu :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;542902

Olur abi yeterki viraj olsun :)

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;542769

Virajlarda bi problem yok, Alanya - Konya  arasını 1 saat 55 dakikada gidiyorum :) sonuna kadar zorluyorum banamısın demiyor , ama ufacık çakıl taşı öyle bir ses yapıyor ki ciğerden hissediyorsun . Asfaltın çatlak kısmında giderken arabanın içinde kasırga kopuyor. arabanın sıkmadığım vidası sağlamlamadığım plastik aksamı yok.. tek sorun süspansiyonda:) mercedes gibi yaylana yaylana gitmek istiyorum :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman superb 5 e gibi birsey alacaksiniz

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;542902
Kango vardi bi dene, bana yol vermeyim derken arabayi deviriyordu :)

Hocam tehlike sularda yüzüyosun demedi demeyin[emoji2]

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;542963
Hocam tehlike sularda yüzüyosun demedi demeyin[emoji2]

Evet virajları hızlı dönmek zevkli, hatta iyice yüklenip teker gıcırtılarını duymak daha da zevkli ama kaza riski çok yüksek olduğu için ve ölümcül olabilecek kazayı kıl payı atlattığım için artık normal insanlar gibi giriyorum virajlara