škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sol arka kapıdan gelen tıkırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Özellikle hafif çukurlarda arabanın hiçbir yerinden ses gelmiyor ama sadece arka sol kapıdan bir tıkırtı geliyor. Son bir aydır var. Belkide daha önce başladı ama ben bir ay kadar önce farkettim. Kapılarla alakalı böyle bir sorun yaşayan var mı acaba benim gibi?

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sanırım kapılarla alakalı sorun yaşayan kimse yok benden başka. Servise gidip (Ankara And oto) kapıyı söktürüp taktırmayı hiç istemiyorum. Sonra bi daha ayar tutmayacak uğraş dur.. En iyisi çok kafaya takmamaya çalışmak gibi duruyor..

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı iç panelini tutan tırnaklı klipslerden biri montaj sırasında kırılmış olabilir. Arac hareket halindeyken elinizle sesin kesilip kesilmediğini kontrol edin. Gerekirse serviste söktürün kaynağını bulup tamirini yaptırın ama işkem sırasında aracın başında durun. İşlemi görmek istediğinizi belirtin.

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araç hareket halindeyken özellikle sağ tekerin çukura girmesiyle sol kapıda meydana gelen bir ses. Hareket halinde sürekli gelen bi ses olmadığı için kontrol de edemiyorum.

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı başkası kullansın siz de kapının yanına oturun ve deneyin bence. Tam noktayı bulup servise derdinizi öyle anlatırsanız çözüm odaklı olacaktır. Çünkü servise gittiğinizde bu sesi onlara da dıyuramazsanız problem yok deyip başlarından savmaya çalışacaklardır.

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Haklısınız. Teşekkür ederim. umarım çözebiliriz en kısa zamanda..