škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima soğutmuyor

mcan · 221 · 52843

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;570903
dün 30 derece dış sıcaklıkta 20 dakika süren şehir dışı kullanımımda 24 dereceye ayarlanmış klimam ile yeterince serinlik hissi alamadım. omuz üstüm hep sıcak geldi. hava üfleme kanalları soğuk üflüyor ama sanki yetmiyor.bunda yalıtımsız camların da etkisi büyük. ama klimada sanki ekonomiye fazla kaçılmış.aracı normal modda kullandım. yani klima ekonomi modunda değildi. arka koltukta yolcumuzu araç tuttu. bence sıcaktan oldu.

Benim gözlemlediğim bu klima 22.5 derece ve altında seçmeyince soğutmuyor. 7 Nisanda gelen Klima güncellemesini yaptırdınız mı? Çünkü ben yaptırdım ve bu güncellemeden sonra klima performansından son derece memnunum. Klima çok daha iyi soğutuyor. Şöyle söyleyeyim: daha önce 16-17 derecelerde bile zor serinleten klimayı şimdi 21-22 derecelerde kullanıyorum, hatta bazen kapatmak zorunda kalıyorum. (İstanbul'da son günlerde dış hava sıcaklığı 26 derece civarı).

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,
Geçen benzer sıkıntıyı bende yaşadım.
klimayı açtım 20 derece civarı ayarladım sıcak ufledi.
minimuma aldım, değişen bişey olmadı. kapatıp tekrar açtım yine değişen birsey olmadı.
en son sıcaklığı maksimum yaptım, sonra 20 ye derece aldım o zaman soğutmaya başladı.

Ek olarak birşey sormak istiyorum;
klimayı / havalandırma sistemini tek tuşla direk nasıl kapatabilirim? bolero hariç.
İlla fan düğmesini 3-4 kez sola mı çevirmem gerekiyor?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arabaların kliması zayıf hakkaten geçen bindim bende arkadaş açtı olum bu ne laa dedim aç camı dedim

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hyayla24;570925
Merhaba Arkadaşlar,
minimuma aldım, değişen bişey olmadı. kapatıp tekrar açtım yine değişen birsey olmadı.
en son sıcaklığı maksimum yaptım, sonra 20 ye derece aldım o zaman soğutmaya başladı.

klimayı / havalandırma sistemini tek tuşla direk nasıl kapatabilirim? bolero hariç.
Bence cogu superb3 sahipleri klima sorununun farkinda degil tum superblerde bu sorun var kurcalarsan biraz sorunu fark ediyorsun. Bakalim yeni guncellemeyle sorun cozulmuse benziyo 1haftada notunu veririm :) ayrica klimayi tek tusla kapatmayi bende beceremedim suan iki dokunma ile kapatabiliyorum :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;570927
Bu arabaların kliması zayıf hakkaten geçen bindim bende arkadaş açtı olum bu ne laa dedim aç camı dedim

Yukarıda yazdığım gibi yeni gelen güncellemeyi yaptıktan sonra klima performansı çok artıyor. Güncelleme sonrası performansı bence tamamen yeterli.
Yaptırmadıysanız yaptırın derim.
Buna rağmen yetersiz ise başka problemler de var demektir.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hyayla24;570925
Merhaba Arkadaşlar,

Maalesef bolero hariç tek tuşla kapatılamıyor. (Yapan Mühendisin eşref saatine denk gelmiş olabilir).

Yukarıda anlattığınız gibi geçici arıza vermesi durumunda klimayı resetlemenizi öneririm. Nasıl yapıldığını youtube'dan bakabilirsiniz. (bana bu daha uygun geliyor)

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar az önce vosmer izmir şubesini aradım. bu çıkan klima güncellemesi hakkında bilgi istedim. servis yetkilisi arkadaş " o güncelleme bir çözüm olmadı " dedi. ben, memnun kalan arkadaşlar var dedim bunun üstüne " o memnuniyet 1-2 hafta sürecek. kesin bir çözüm olmadı, şuan aynı şikayetler devam ediyor. biz de kesin çözüm için merkezden haber bekliyoruz, yeni bir güncelleme gelecek " dedi.

sanırım bu yaz cehennem gibi geçicek superb yolculukları :/

Çevrimdışı semix44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım 2016 model bende böyle bir sorun olmadı gayet güzel soğutuyor, acaba 2015 modellerde mi bu sorun var sadece?

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: semix44;571103
aracım 2016 model bende böyle bir sorun olmadı gayet güzel soğutuyor, acaba 2015 modellerde mi bu sorun var sadece?

Benim de 2016 model. 1 kez yasadim o da manuel modda kullanirkendi. Oto modda hic yasamadim.

Çevrimdışı levogrande

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracı active olup klima problemi yaşayan var mı?

Çevrimdışı Fati27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araç da 1.4 tsı 125 bg active kliması iyi soğutmuyor

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre1802;570305
2 Hafta yurtdışından gelecek parçaları bekledikten sonra arabamı servise götürdüm. Tam 7 gün sonra, dün aldım.

Sıcak üfleme problemi çözülmüş gözüküyor.
Farklı durumlarda şartlarda ve daha önce arıza çıkardığı şekillerde deneyeceğim. Eğer sıkıntı yaratırsa buraya tekrar yazarım.

Şimdilik bir soğutmama/sıcak üfleme sorunu yaşamadım. Düzelmiş gözüküyor.

Yurtdışından gelen parçalar ile değiştirilenler/yapılanlar aşağıdaki gibidir:

gfs/Rehberli Diagnoz
Kumanda söküldü takıldı
Sıcaklık klapesi
Terminal 30_2kilidinin kontrol edilmesi (gerekiyorsa kilitlenmesi)
ETİKET
KLİMA KONTROL ÜNİTESİ
SERVOMOTOR
SICAKLIK AYAR MOTORU

Emre Bey,

Bu değişimlerden sonra geçici soğutma arızası hiç tekrarladı mı?

Saygılar

Çevrimdışı Rujdi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;572027
Emre Bey,

Bu değişimlerden sonra geçici soğutma arızası hiç tekrarladı mı?

Saygılar

Merhabalar,

Emre Bey'in aracında yapılan klima parça değişimleri benim aracımda da uygulandı.Ne yazık ki bir hafta sonra sıcak üfleme sorunu yine tekrar etti.Görünen o ki parça değişimleri bir işe yaramadı.

Aynı şekilde bolero medya sistemi de komple değişti.Ancak kapanma sorunu yine devam ediyor. Bilgi olarak bunu da aktarmış olayım.

Saygılarımla.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rujdi;572030
Merhabalar,

Emre Bey'in aracında yapılan klima parça değişimleri benim aracımda da uygulandı.Ne yazık ki bir hafta sonra sıcak üfleme sorunu yine tekrar etti.Görünen o ki parça değişimleri bir işe yaramadı.

Aynı şekilde bolero medya sistemi de komple değişti.Ancak kapanma sorunu yine devam ediyor. Bilgi olarak bunu da aktarmış olayım.

Saygılarımla.

Bolero reset mi ediyor, yoksa kapanıyor mu?