škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima soğutmuyor

mcan · 221 · 50884

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hipek;578099
Kusura bakma bu mesajını görmemişim. Bu ses sorununu çözmek için geçen hafta çağıracaklardı. Eğer çağırırlarsa benim aracı kobay olarak kullansınlar. Başarılı olurlarsa size haber ederim.
Haberini bekliyorum sabirsizlikla :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı levogrande

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;578087
Dogus otoya defalarca sikayet ettim servisin lakayit tavirlarindan dolayi her defasinda uyarildilar ve beni arayip ozur dilediler. Ozellikle eren adindaki servis danismanina gicigim. Ama bu sikayetlerden dolayi benden cekiniyorlar her aradigimda her gittigimde adimi duyunca nefretle karisik bi hürmet gosteriyorlar sende sikayet et :)

:ok: burdaki servis çok sıkıntılı gerçekten de...

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gun hava cok sicak ama yilin arabasi beni serinletmiyor :( hay ben bu arabanin klimasina...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
klimalarımızın çalışma profilleri varmış. kardeşimin leonu kurcalarken gördüm. kitaba göre superbin de menüsünde aynı ayar var.benimkine henüz bakmadım ama bu ayar düşük seviyede mi acaba. muhtemelen üfleme hızları ile alakalı. benim sıcak üfleme sıkıntım hiç olmadı şu ana kadar ama tam soğutamıyor aracı yüz hizamın üstünü hep sıcak hissediyorum. bunda yalıtımsız camların farkı da olabilir. sattığım vectra c de ön yan ön cam ısı yalıtımlı idi. arka yan camlar zaten karartılmış idi ve perdeleri vardı. bu kadar sıcak hissetmedim bir gün bile.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;578450
klimalarımızın çalışma profilleri varmış. kardeşimin leonu kurcalarken gördüm. kitaba göre superbin de menüsünde aynı ayar var.benimkine henüz bakmadım ama bu ayar düşük seviyede mi acaba. muhtemelen üfleme hızları ile alakalı. benim sıcak üfleme sıkıntım hiç olmadı şu ana kadar ama tam soğutamıyor aracı yüz hizamın üstünü hep sıcak hissediyorum. bunda yalıtımsız camların farkı da olabilir. sattığım vectra c de ön yan ön cam ısı yalıtımlı idi. arka yan camlar zaten karartılmış idi ve perdeleri vardı. bu kadar sıcak hissetmedim bir gün bile.
Arkadasimda clio var clio deyince onu arabadan saymayiz klimayi actigi an buz gibi ufluyor elini onunde tutamiyorsun bizde yuzune direk vurdugunda bile o soguklugu hissetmiyorsun. Utanc verici bi durum...

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;578450

aynen bu ayar araçta mevcut ve dediğiniz gibi üfleme hızı ile alakalı bir ayar. bu ayarın default seçeneği normalde duruyor.sıcak üfleme sıkıntısını bende 2 defa yaptı son bir aydır hiç yapmadı.

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Skodalarda klima standart, soğuk hava opsiyon listesinde!

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bu soğuk hava üfleyememe meselesi kompresör çıkacak. devreye alamıyor bir türlü.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dogus otoya yazdigim yaziya cevaben geldi asagidaki yazi ama son cumlesini anlamadim motoru durdurken bile klimayi kapamayinmi diyo bu :)

Yüksel Bey Merhaba ;

*

Önceli kle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Klima probleminiz ile ilgili olarak gerekli kontroller üreticimiz tarafından yapılmakta olup , yazılımın 26 Hafta ( 27- 30 Haziran ) tarihleri arasında yayınlanacağı bilgisi paylaşılmıştır.

*

Bilgilendirme

*

Klima “AUTO”* moduna alınarak sıcaklık ayar* düğmesinin “HIGH – (HI)” konumuna getirilerek* bu konumda* en az 5 saniye beklendikten sonra* bu sefer sıcaklık ayar düğmesinin “LOW – (LO)”* konumuna getirilmesi* sorunu gidermektedir.* Aracın motorunu klima kapalı konumda iken kapatılmaması gerekmektedir.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;578519
Dogus otoya yazdigim yaziya cevaben geldi asagidaki yazi ama son cumlesini anlamadim motoru durdurken bile klimayi kapamayinmi diyo bu :)

Yüksel Bey Merhaba ;

*

Önceli kle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Klima probleminiz ile ilgili olarak gerekli kontroller üreticimiz tarafından yapılmakta olup , yazılımın 26 Hafta ( 27- 30 Haziran ) tarihleri arasında yayınlanacağı bilgisi paylaşılmıştır.

*

Bilgilendirme

*

Klima “AUTO”* moduna alınarak sıcaklık ayar* düğmesinin “HIGH – (HI)” konumuna getirilerek* bu konumda* en az 5 saniye beklendikten sonra* bu sefer sıcaklık ayar düğmesinin “LOW – (LO)”* konumuna getirilmesi* sorunu gidermektedir.* Aracın motorunu klima kapalı konumda iken kapatılmaması gerekmektedir.

Önce klimayı kapatın, sonra stop edin demiş; yani diğer deyişle klimayı kapatmadan aracı stop etmeyin demek istemiş, ama diyememiş gibi geldi bana...

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;578531
Önce klimayı kapatın, sonra stop edin demiş; yani diğer deyişle klimayı kapatmadan aracı stop etmeyin demek istemiş, ama diyememiş gibi geldi bana...

Motoru kapamadan klimayı kapa demiş fakat start stop ta önce klimayı kapatıp mı stop ediyor?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araba da start stop devrede iken klima çalışmaya devam ediyor, önceki aracım superb 2'de de durum aynıydı diye hatırlıyorum...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;578531

Bence tam tersini demiş. açıkça yazmış. klima kapalı konumda iken motoru kapatmayın demiş. sanırım o zaman kompresör devre dışı iken yazılım o değerleri tutuyor aklında.  motoru yeniden çalıştırdığınızda da kompresörü devreye almadığından soğuk üfleyemiyor.
 kardeşimin leonunda hiç bu sorunu yaşamadık. klima kapalı iken kontağı kapattığımızda, tekrar çalıştırıp klimayı devreye aldığımızda herşey olması gerektiği  gibi oluyor.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğuş eksik olmasın. Birde yoruma açık yazı yazmışlar. Tercüman gerekiyor anlamak için.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son dakika haberi yok mudur kimse de ? Var mıdır bir gelişme ?