škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima soğutmuyor

mcan · 221 · 50883

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;578952
Son dakika haberi yok mudur kimse de ? Var mıdır bir gelişme ?
Dun ugradim servise fabrikadan 9kisilik ekip gelmis. Araclari incelemis. Sadece turkiyede olus sebebini iklime baglamislar yazilimi suan halletmisler. Kesin cozumu bulduklarini iddia ediyorlarmis haziran sonu yazilim guncellemelerine baslayacaklarmis

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;578954
Dun ugradim servise fabrikadan 9kisilik ekip gelmis. Araclari incelemis. Sadece turkiyede olus sebebini iklime baglamislar yazilimi suan halletmisler. Kesin cozumu bulduklarini iddia ediyorlarmis haziran sonu yazilim guncellemelerine baslayacaklarmis

Temmuzda tatile çıkıyoruz, inşallah kavrulmayız arabada bu klima yüzünden :( haziran 20-22 arası işlerim olduğu için izin aldım işyerimden; bir servise görünmekte fayda var, belki o tarihte gelmiş olur

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;578955
Temmuzda tatile çıkıyoruz, inşallah kavrulmayız arabada bu klima yüzünden :( haziran 20-22 arası işlerim olduğu için izin aldım işyerimden; bir servise görünmekte fayda var, belki o tarihte gelmiş olur
O hafta zor 26-27 haziran icin resmi aciklama yapildi. Ama dedikleri doğruysa temmuzda kavrulmayacaz :)

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiye'nin ikliminde ne varmış?
Bu arabayı İtalya da, İspanya da hatta geçtim Hindistan v.s. gibi ülkelerde satmıyorlar mı? Bizim iklim Hindistanın güneyinden v.s. çok daha mı tropikal.
Açıklamalarında bile meymenet yok adamların.
Cidden araçlar iyi ya da kötü demiyorum, belli bir kalitede ama Türkiyedeki servis kalitesi çok tırt...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz Türk olarak düğmelere nasıl basıyorsak artık sistem kendini şaşırıyor demekki :)

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Daha önce bahsedildi ise kusura bakmayın.

Hafta sonu vag com (VCDS) kablosu ile Octavia aracımı kurcalarken HVAC bölümünde klima ile coding bitlerinde bir ayara rastladım. Standart ayarın yanı sıra "HOT COUNTRY" diye bir ibareyi de içeren ayar vardı. Klima performansı sorunu ile alakalı olduğunu düşünerek Hot Country ayarını aktifleştirdim. Dönüş yolunda klima kısık ayarda bile üşüttü. Sonuç olarak "yazılım" dedikleri çözüm bu olsa gerek.

Donanım aynı olduğu için Superb III'te de işe yarayacağını sanıyorum. Fırsat bulursam ekran görüntüsü koyarım.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merakla bekliyoruz. evet buralar "hot country".

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ekran görüntüsü ektedir. Kendi kendini izah ediyor zaten :)

« Son Düzenleme: 08 Haziran 2016, 14:52:58 Gönderen: Swift »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ekran görüntüsünü ben neden göremiyorum

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Swift;579126
Ekran görüntüsü ektedir. Kendi kendini izah ediyor zaten :)

Hocam bu ekran görüntüsüne nerden ulaştınız, yabancı forumlardan mı? Bu kronik bizim "sıcak üfleme" sorunuyla ilgili olmaması lazım gibi geliyor ama bana?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün benim aracımda denedik bu kodlamayı.Çok bir fark var mı bence yok :) İyice test edelim daha detaylı yorumları yazarız.

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hipek;579250
Ekran görüntüsünü ben neden göremiyorum

Foruma yükleyemedim, o nedenle resmi hızlıresim.com'a yükledim. Sanırım bu site sizde bloklu.

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eozen81;579699
Hocam bu ekran görüntüsüne nerden ulaştınız, yabancı forumlardan mı? Bu kronik bizim "sıcak üfleme" sorunuyla ilgili olmaması lazım gibi geliyor ama bana?

Kendi bilgisayarımdan kendi ekran görüntüm. Bir yerden almadım. Ayar yaptığımdan beri klima performansından çok memnunum.

Anladığım kadarıyla belirlenen sıcaklığa daha çabuk ulaşacak şekilde üflenen havadaki soğuk oranını artırıyor. Benzetirsek, eski ayarda 0'dan 100e 30 saniyede ulaşacak şekilde gaza hafifçe basarken, COLD ayarında tam gaz basarak 10 saniyede ulaşıyor. Ayarın adının "sıcaklık ayarlama" olduğunu ve climatronic'in sıcaklığa göre soğuk sıcak karıştırıp fan hızı ile oynayarak çalıştığını düşünürsek durum böyle.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hep yabanci siteleerin buldugu kodlari uygulayacak degilizya.bence kebdimizde caba gosterelim.bence aonuc olumlu ise ne mutlu.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi