škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kiş modu

MATADOR · 51 · 10265

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba;
17 jantlarımı ve 215/40/17 lastiklerimi çıkartıp yerine;
6.5J x 15 jant ve 185/60/15 nokian wr d4 taktırdım.
Sürüş konforu arttı, artık bozuk yollar ve kasisler daha sessiz.
Elbette yol tutuş 215 lerden zayıf olacağı için kuru zeminde ve virajlarda biraz daha kontrollü ve daha dikkatli olacağım.
185 lerde cm2 ye düşen yol basıncı artacağı içinde kışın zorlu koşullarında çok daha rahat yol alacağıma inanıyorum.
https://hizliresim.com/YW2B7D
https://hizliresim.com/kL3kyv
https://hizliresim.com/R9LYlo
Hepinize hayırlı sürüşler dilerim.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;543657
Herkese merhaba;
17 jantlarımı ve 215/40/17 lastiklerimi çıkartıp yerine;
6.5J x 15 jant ve 185/60/15 nokian wr d4 taktırdım.
Sürüş konforu arttı, artık bozuk yollar ve kasisler daha sessiz.
Elbette yol tutuş 215 lerden zayıf olacağı için kuru zeminde ve virajlarda biraz daha kontrollü ve daha dikkatli olacağım.
185 lerde cm2 ye düşen yol basıncı artacağı içinde kışın zorlu koşullarında çok daha rahat yol alacağıma inanıyorum.
https://hizliresim.com/YW2B7D
https://hizliresim.com/kL3kyv
https://hizliresim.com/R9LYlo
Hepinize hayırlı sürüşler dilerim.

bende nokıan wr d4 düşünüyorum siz nerden aldınız ?  internette var bu aralar.

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;543661
bende nokıan wr d4 düşünüyorum siz nerden aldınız ?  internette var bu aralar.

Merhaba, internetten satın aldım. Wr d4 için yurt dışı site ve bloglarında çok güzel yorumlar yapılıyor. Pişman olmayacağıma inanıyorum.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;543664
Merhaba, internetten satın aldım. Wr d4 için yurt dışı site ve bloglarında çok güzel yorumlar yapılıyor. Pişman olmayacağıma inanıyorum.

bende en az 2 aydır araştırıyorum ve aklımda ilk sırada nokıan wr d4 var gerek yorumlar gerek test sonuçları, C ve A GİBİ YÜKSEK değerlere ilk kez bu lastik de rast geldim.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;543668
bende en az 2 aydır araştırıyorum ve aklımda ilk sırada nokıan wr d4 var gerek yorumlar gerek test sonuçları, C ve A GİBİ YÜKSEK değerlere ilk kez bu lastik de rast geldim.
1 hafta önce wrd4 taktırdım bnde.çok memnunum.zaten frenlemede A etiketini alan ilk lastik.sahibindende bazı firmalar ücretsiz kargolu uygun fiyat veriyolar.ama çok beklemeyin derim zam felan gelebilir kışa iyice girdikçe.wrd4ü tavsiye ederim...

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaça aldınız fiyat yazabilir msiniz ben goodyear ug8 160 a aldım. lastiğin yol sesi yazlığa göre hiç değişmedi nerdeyse araba kasislerde rahatladı dedğiniz gibi yol tutuşunda da fark yaşamadım . düşünen olursa tavsiye edebilirim

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ebatlar 225/45/17 tane 350ye aldım.bir sezon lastik depolamada ücretsiz .

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;543676
kaça aldınız fiyat yazabilir msiniz ben goodyear ug8 160 a aldım. lastiğin yol sesi yazlığa göre hiç değişmedi nerdeyse araba kasislerde rahatladı dedğiniz gibi yol tutuşunda da fark yaşamadım . düşünen olursa tavsiye edebilirim

Merhaba, 170 TL ye aldım. Wr d3 daha da ucuz. Havaların mevsim normallerinin altında seyretmesi firmaların kış lastiği fiyatlarında kampanyaya yönelmesine sebep oluyor. Geçen yıl arkadaşım tavsiyemle honda civic'ine ug8 takmış ve o kar kış kıyamette girip çıkamadığı sokak, tırmanamadığı yokuş olmamıştı. Kesinlikle çok memnun kalacaksınız.

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende 215/40/17 lastiklerimin 36 psi olan basincini bu gun 32 psi a dusurdum konfor cok arttı =)..

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;543847
bende 215/40/17 lastiklerimin 36 psi olan basincini bu gun 32 psi a dusurdum konfor cok arttı =)..

Merhaba, arabada genellikle iki kişi olduğumuz için bende 215/40/17 lere 32 psi hava basarak geziyorum. 4+bagaj yada 5+bagaj olduğumuzda ise önlere 36 arkalara 40 basıyorum. 32 psi da kesinlikle konfor yakalanıyor.

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;543995
Merhaba, arabada genellikle iki kişi olduğumuz için bende 215/40/17 lere 32 psi hava basarak geziyorum. 4+bagaj yada 5+bagaj olduğumuzda ise önlere 36 arkalara 40 basıyorum. 32 psi da kesinlikle konfor yakalanıyor.

Evet aynen oyle..

yüksüz olarak fabrika verisi 36psi bu lastiklerin biliyorsun. İnatla bu değerde kullandım aylarca ama artık 32psi yaptım.. yükseltmeyide düşünmüyrum artık.

=).

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;543674
1 hafta önce wrd4 taktırdım bnde.çok memnunum.zaten frenlemede A etiketini alan ilk lastik.sahibindende bazı firmalar ücretsiz kargolu uygun fiyat veriyolar.ama çok beklemeyin derim zam felan gelebilir kışa iyice girdikçe.wrd4ü tavsiye ederim...

hepsiburada stoklarına yeniden girdi wr d4 185/60/15 ebatındaki lastik,siparişimi bugün verdim, haftasonu taktırmak umutuyla.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;543674

Nokıan wr d4 kış lastiklerimizide takdık.

Cc jantları söküp kış lastikleri için kapaklı jantları kullanmaya başladım.

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet bey, güle güle, kazasız belasız kullanın inşallah. Bu kış sizden bol bol yorum alırız artık. 2016 kışına referans olursunuz. Bende İstanbul a kar düşmesini beklemeden Kartepe,Abant... artık kar ilk nereye düşerse basıp gideceğim :) Bu arada kış lastiği fiyatlarında çok güzel kampanyalar var canını ve arabasını sevenler bu fiyatları kaçırmasın. Herkese hayırlı sürüşler diliyorum.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;545056
Mehmet bey, güle güle, kazasız belasız kullanın inşallah. Bu kış sizden bol bol yorum alırız artık. 2016 kışına referans olursunuz. Bende İstanbul a kar düşmesini beklemeden Kartepe,Abant... artık kar ilk nereye düşerse basıp gideceğim :) Bu arada kış lastiği fiyatlarında çok güzel kampanyalar var canını ve arabasını sevenler bu fiyatları kaçırmasın. Herkese hayırlı sürüşler diliyorum.

Özellikle test etmeye çalışacağım lastiğe çok güvenerek aldım, inşallah hayal kırıklığı yaratmaz. Elimden gelirse video cekip paylaşmayı düşünüyorum